Tort weselny - najbardziej popularne trendy zdobnicze obecnego sezonu

Tort to ważna atrakcja weselna. Prócz smaku liczy się także wygląd, gdyż to on zostanie uwieczniony na fotografiach. Warto, by tort był oryginalny i wpasował się idealnie w styl naszej uroczystości.

Tort ślubny jest jedną z największych atrakcji wesela i warto zastanowić się nie tylko nad jego smakiem, ale i wyglądem. Od chwili pojawienia się na sali weselnej, skupia na sobie uwagę wszystkich gości średnio około 20 minut.

Podczas ceremonii krojenia tortu, często odbywa się sesja zdjęciowa lub nagrywany jest film. Należy więc zadbać o to, aby tort weselny prezentował się jak najlepiej, wykonany był z należytą starannością i był dopasowany do stylu wesela i koloru przewodniego. 

 

źródło: stylemepretty.com


Oto najbardziej popularne trendy zdobnicze, które z pewnością zainspirują Was podczas poszukiwań idealnego tortu:

1. Urocze falbanki

To kwintesencja romantyzmu. Ozdobne falbanki wykonane z masy cukierniczej bądź lukru mogą pokryć cały tort lub tylko jego (np. dolną) część. Często nawiązują też stylistyką do sukni Panny Młodej. 

Nie trzeba dodatkowych dekoracji, co najwyżej kilka świeżych kwiatów. 

 

źródło: http://cake-geek.com

źródło: http://cake-geek.com

źródło: http://cake-geek.com


2. Metaliczny połysk

Torty pokryte metaliczną, mieniącą się masą, wciąż utrzymują się na topie. Złoto i srebro są niezwykle eleganckie i świetnie współgrają z kolorami pastelowymi, jak i tymi z palety jewel toned.

W zależności od efektu, jaki pragniemy uzyskać, metaliczny może być cały tort lub tylko wybrane segmenty i dekoracje. Metaliczny tort weselny może być zarówno w wydaniu nowoczesnym, jak i dopasowany do wesela w stylu art deco. 


 

źródło: http://cake-geek.com

źródło: http://cake-geek.com

źródło: brides.com

 

3. Z cekinami

Połysk rządzi w tym sezonie. Oprócz metalicznych akcentów, modne będą także jadalne cekiny.

Odpowiednio udekorowany nimi tort nabierze wyjątkowego szyku i będzie idealną propozycją na wesela w stylu glamour lub te, które przypadają podczas karnawału.

 

źródło: http://cake-geek.com

źródło: http://cake-geek.com

źródło: http://cake-geek.com


4. Naked cakes

„Nagie torty” pozbawione lukrowej otoczki odkrywają przed nami wszystkie warstwy ciasta i kremu. Jeśli decydujemy się na ślub w stylu rustykalnym, leśnym czy vintage, taki tort będzie zdecydowanie strzałem w dziesiątkę.

Naked cake doskonale czuje się w towarzystwie sezonowych owoców i kwiatów.

 

źródło: glitterinc.com
 
5. Tort - tablica

Chcecie totalnie zaskoczyć swoich gości? Oto tort- tablica, który pokrywa specjalna cukrowa powłoka, umożliwiająca rysowanie i pisanie.

Personalizując go, możecie dać ponieść się wyobraźni i prócz Waszych inicjałów, umieścić tekst ulubionego wiersza lub miłosne wyznanie. 

 

źródło: modwedding.com

źródło: modwedding.com

źródło: modwedding.com
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź