Tort weselny w jednej barwie

Ciekawe, co sądzicie o monochromatycznych tortach weselnych? Czy skusiłybyście się na takie cudo? Zapraszamy do lektury! :)

fotografia: Pudełko Wspomnień

 

Garść inspiracji na temat króla weselnych słodkości. Czyli: wariacji na temat weselnego tortu ciąg dalszy. 

Dekoracje, jakimi uzdolniony cukiernik przyozdabia ciasto niejednokrotnie zamieniają je w dzieło sztuki. Zachwycająca tortowa konstrukcja potrafi stać się jednym z piękniejszych elementów aranżacji weselnego przyjęcia. Jednym z narzędzi w rękach cukiernika jest kolor i to jemu poświęcimy chwilę uwagi. Co, jeśli jego paletę ograniczymy do jednej barwy?

Ciekawe, co sądzicie o monochromatycznych tortach weselnych? Czy skusiłybyście się na takie cudo? Zapraszamy do lektury! :)

 

 

Kolor tortu oczywiście najczęściej nawiązuje do barwy przewodniej lub detalu przewijającego się przez całą uroczystość. To świetny sposób na podkreślenie waszego wyboru.

 

 

Skoro cukiernik nie może "poszaleć" z kolorem, polem do popisu staje się faktura, forma, dekory. Koronkowe taśmy, wzorki, koraliki, często widoczne tylko dzięki załamaniom światła. Taki tort, w wyrazie skromny, jest pełen klasycznej elegancji.

 

 

Bardziej "konkretnie" i awangardowo wyglądają fale, warstwowe konstrukcje, marszczenia. Taki tort wywoła okrzyk zachwytu wśród weselnych gości.

 

 

Kolor pełni również rolę precyzującą charakter aranżacji. Wystarczy zestawić ze sobą czarny, niezwykle szykowny tort z delikatną, "niewinną" konstrukcją w bieli.

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź