Utwory na pierwszy taniec – polskie hity ostatniej dekady

Propozycji na pierwszy taniec nigdy za wiele. Odpowiadając na Wasze zapytania postanowiliśmy przygotować zestawienie polskojęzycznych piosenek które były hitami przez ostatnie 10 lat.

 

Propozycji na pierwszy taniec nigdy za wiele. Odpowiadając na Wasze zapytania postanowiliśmy przygotować zestawienie polskojęzycznych piosenek, które były hitami przez ostatnie 10 lat. 

Możliwe że poznaliście się w którymś konkretnym roku i piosenka, która była wówczas hitem kojarzy Wam się z konkretnymi wydarzeniami i chcilelibyście żeby to właśnie ona była tłem muzycznym do Waszego pierwszego tańca.

Jak już pisaliśmy we wcześniejszych publikacjach, utwory towarzyszące otwarciu przyjęcia weselnego w dzisiejszych czasach wcale nie musza być walcami, poniższe propozycje utworów o miłości łączą zatem cechy rozpoznawalności w konkretnym roku oraz to że są wykonywane przez polskich artystów. - PUZZLE Cover Band

 

źródło: pinterest.com / Victoria

źrodło: Alta Moda Bridal / pinterest.com

 

Przenieśmy się w rok 2007

Zespół T.Love wydaje utwór o bardzo znaczącym tytule „Love love love”. Jego tekst jak najbardziej pasuje aby piosenka mogła zostać pierwszym tańcem:
 

 

Absolutnym megahitem była także piosenka zespoły Feel pt. „A gdy jest już ciemno”
 

 

Ryszard Zatorski wyreżyserował również film który cieszył się ogromną popularnością a tytułowy utwór Kasi Kowalskiej  nie schodził z pierwszych miejsc listy przebojów. „Dlaczego nie”

 

 

 

Rok 2008

Owocował w co najmniej 2 znane utwory które mogą Wam posłużyć jako inspiracja.

W pierwotnym składzie zyskuje sławę zespół Pectus wykonując na festiwalu w Sopocie piosenkę pt. 
„To co chciałbym Ci dać” do której jak najbardziej możliwe jest zatańczenie walca.

 

 

Nie sposób również pominąć utworu Mesajah -wokalisty o peruwiańsko – hiszpańskich korzeniach wykonującego muzykę z nurtu reggae. Trudno wyobrazić sobie bardziej romantyczny tekst niż wyznania zawarte w tym właśnie utworze. „Każdego dnia”
 

 


Rok 2009

Powstał wtedy sztandarowy wręcz utwór który bardzo często pary młode wybierają jako pierwszy taniec. Paula Ignasiak znana jako Paulla wydae utwór pt. „Od dziś”
 

 

Zespół Pectus nagrywa też wtedy bardzo klimatyczną piosenkę pt. „Jeden Moment”
 

 

 

Rok 2010

Należy tutaj skupić się na 2 utworach, zacznijmy od grupy Pectus która kontynuowała produkcję swoich utworów o miłości. „Oceany”
 

 

Andrzej Piaseczny stworzył tytułowy utwór będący tłem do filmu pt. „Śniadanie do łóżka”
 

 

Rok 2011

Chrzanowski zespół muzyczny PIN z Andrzejem Lampertem na czele tworzy hit pt. „Film o sobie”
 

 

Ewa Farna odświeżyła także wtedy utwór Urszuli nagrany niegdyś z Budką Suflera pt. „Dmuchawce latawce wiatr”
 

 

Sylwia Grzeszczak zachęciła także do cieszenia się z małych rzeczy. Ta umiejętność niewątpliwie przyda się świeżo upieczonym małżonkom. „Małe rzeczy”
 

 

 

Rok 2012

Hitem lata zostaje wtedy debiutancki utwór grupy Loka pt. „Prawdziwe powietrze” i chociaż tekst traktuje tez o tęsknocie to jest bardzo wdzięczną piosenką

 

 

Rafał Brzozowski wchodzi na rynek z utworem przez pryzmat którego jest postrzegany do dzisiaj pomimo wielu innych kompozycji. Mowa oczywiście o „Tak blisko”

 

 

 

Po zmianie składu zespół Pectus złożony już z Braci Szczepaników tworzy utwór „Barcelona”, znamy przypadek kiedy to chłopak niespodziewanie zabrał swoją dziewczynę do Barcelony i odtwarzając ten utwór oświadczył się. Półtora roku później tańczyli swój pierwszy taniec właśnie do tej piosenki.

 

 

 

 

Rok 2013

Wejście w związek małżeński jest wielkim przeżyciem, wiąże się ze strachem i poniekąd odkrywaniem nieznanego, można to porównać z utworem „Nieodkryty ląd” Marty Podulki


 

„Mamy w sobie tę moc by iść przed siebie…” Trudno sobie wyobrazić lepszą deklarację małżonków. Natali Schroeder i Liber stworzyli utwór o miłości który jak najbardziej może być świetną propozycja pierwszego tańca, zaskoczeniem dla gości byłyby niewątpliwie części rapowane. „Nie patrzę w dół”
 

 

 

Rok 2014

Wspominany wcześniej Mesajah tworzy dwa świetne utwory w klimacie reggae z doskonałymi tekstami o miłości. Pierwszym z nich jest kompozycja nagrana w duecie z Kamilem Bednarkiem pt. „Szukając szczęścia”
 

 

kolejnym jest piosenka „Lepsza połowa”
 

 

Grzegorz Hyzy i Tabb wydają utwór „Na chwilę” bo jak słuchamy w tekście ”to co mamy na pewno to siebie…”
 

 

Rok 2015

Ciekawą sytuacją jest nagranie przez Margaret piosenki do muzyki która zazwyczaj słyszymy w reklamach telewizyjnych promujących napój Coca Cola. Margaret śpiewa teskt o najpiękniejszym na świecie uczuciu w piosence ”Smak radości”
 

 

Honorata Skarbek proponuje nam utwór pt. „Damy radę” którego tekst doskonale wpasuje się na Wasza okazję otwarcia balu.


 

Rok 2016

Przeglądając listy przebojów nie sposób znaleźć chyba większy hit niż utwór wokalistki Moniki Lewczuk pt. „Ty i ja”, który obejrzało już w serwisie YouTube ponad 10 milionów osób.
 

 

Podsumowanie wydarzeń na polskim rynku muzycznym w minionej dekadzie dostarcza nam na pierwszy taniec kilkunastu ciekawych propozycji, które zestawiliśmy specjalnie dla Was. Mamy nadzieję ze któraś z nich stanie się dla Was inspiracją i wykorzystacie ją na własnym weselu.

Macie swoje ulubione polskie hity minionej dekady?

Podzielcie się nimi w komentarzach.

 

Damian Łaszek
PUZZLE Cover Band

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź