Utwory najczęściej grane na weselach w 2016 roku

Jakie piosenki były bardzo często spotykane podczas imprez weselnych w minionym roku? Sprawdź! Listę stworzyli muzycy PUZZLE Cover Band

 

Rok 2016 za nami, jakie trendy muzyczne panowały na polskich weselach? Co było najczęściej grane? Do jakich utworów najchętniej bawili się goście weselni? O tym opowiemy w dzisiejszym artykule.

Skupimy się na nurcie popowo rockowo balladowym wykonywanym przez zespoły i DJ’ów. Zestawienie opieramy o własne obserwacje oraz przeprowadzoną pośród znajomych z branży ankietę. Utwory nie są tym razem sklasyfikowane jako nadające się na pierwszy taniec czy inny konkretny moment wesela, były one po prostu bardzo często spotykane podczas imprez w minionym roku.

 

via GIPHY

 

Zacznijmy od utworu który nie może przejść bez echa mając w serwisie youtube ponad miliard wyświetleń. Piękna ballada którą śpiewa Ed Sheeran „Thinnking out Loud”. Zwróćcie uwagę na choreografię. Widzieliśmy nawet raz jej dokładną kopię podczas pierwszego tańca pewnej Pary Młodej.

 

 

Niesłabnącą popularnością od dwóch sezonów cieszy się dyskotekowy hit Marka Ronsona oparty o powtarzający się riff instrumentów dętych „Uptown Funk”

 

 

Młodsi goście wybiegali tłumnie na parkiet słysząc hit Robina Thicke „Blurred lines”

 

 

Czy kompozycję „Get Lucky” zespołu Daft Punk

 

 

Łatwo wpadającymi w ucho hiszpańskojęzycznymi piosenkami parkiety na polskich weselach podbijał Alvaro Soler
Pierwsza z nich to „El mismo sol”

 

 

a kolejną jest świetnie rozpoznawalna „Sofia” do której klip powstał na klimatycznej karaibskiej Kubie

 

 

Z naszej obserwacji wynika że coraz częściej na weselach zdarzają się występy profesjonalnych tancerzy którzy później uczą gości prostych układów tanecznych. Pojawiają się tam bardzo często również hiszpańskojęzyczne szlagiery jak Gustavo Lima i jego „Ballada” 

 

 

Don Omar i „Danza Koduro”

 

 

czy Michael Telo i „Ai se eu te pego”

 

 

Żądni nowości goście bardzo często reagowali na odtwarzany przed DJ’a hit Meghan Trainor „Lips are mooving”

 

 

Na parkietach nie brakowało też polskich artystów takich jak Beata Kozidrak i jej nowiuteńki utwór pt „Upiłam się Tobą”

 

 

Wciąż niesłabnącą popularność mają także bardzo taneczne utwory Mroza jak np. „Jak nie my to kto”

 

 

Lub nagrany wspólnie z Sound’n’Grace „Nie mamy nic do stracenia”

 

 

Bardzo często pojawiała się także świetna kompozycja Natalii Nykiel „Bądź duży”

 

 

Nie możemy również udawać, że muzyka z nurtu disco polo i disco dance nie jest wcale obecna na polskich weselach. Zależy to od typu i charakteru przyjęcia.

Są oczywiście wesela na których nie pojawia się ani jeden utwór z tego gatunku, ale są też takie na których fani tych melodii bawią się niemal wyłącznie do piosenek takich zespołów jak Mig, Czadoman, After Party, Extazy czy okrzykniętego królem disco polo Zenona Martyniuka z zespołu Akcent, z którym sama Maryla Rodowicz wykonała jego piosenkę w Zakopanem podczas imprezy sylwestrowej transmitowanej przez TVP, bijąc w statystyce TVN pod względem ilości widzów którzy oglądali owe transmisje.

Zagorzali zwolennicy disco polo doskonale znają te hity i nie musimy ich tutaj przytaczać :)

 

źrodło: Fosse Photography


A Wy do jakich utworów najchętniej tańczyliście na weselach w 2016 roku? Czekamy na Wasze komentarze.

 

Damian Łaszek
PUZZLE Cover Band 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź