Wesele w 2020 roku – wyzwania dla młodych i gości

Wydarzenia ostatnich miesięcy 2020 roku zmieniły całkowicie nasze oczekiwania i wartości. Planując wesele szukamy teraz oszczędności i jesteśmy gotowi na kompromisy.

 

Wesele to jedna z najbardziej emocjonujących uroczystości. Organizacja całego wydarzenia i jego koszty mogą nieco przerażać. W pakiecie standardowych oczekiwań weselnych jest przecież miejsce, muzyka, jedzenie, alkohol, ubranie, prezenty, atrakcje i wiele więcej. Wydarzenia ostatnich miesięcy 2020 roku zmieniły jednak całkowicie nasze oczekiwania i wartości. Szukamy teraz oszczędności i jesteśmy gotowi na kompromisy.

 

 

Gość weselny 2020


Od kilku tygodni cieszymy się z możliwości uczestniczenia w małych weselach. Duże imprezy nadal nie mogą się odbyć, więc jeśli ślub jest priorytetem lista gości musi być zmieniona. Nie będzie to jednak trudne – ograniczenia w podróżowaniu i transporcie mogą sprawić, że przyjaciele i znajomi z innych stron Polski lub świata chętnie dołączą do uroczystości … internetowo. Transmisje ślubów i wesel w sieci są nowością, która może przyjąć się na stałe. Uczestnicy wesela mogą się zatem dzielić na obecnych w świątyni najbliższych członków rodziny oraz internetowych obserwatorów.
 

 

 

Jesteś gościem weselnym w 2020 roku? Możesz się spodziewać skromniejszego przyjęcia. Na pewno nie wpłynie to na Twoje samopoczucie czy zadowolenie, ale powinno to wpłynąć na wybór weselnej stylizacji. Długie suknie czy ekskluzywne garnitury nie będą pasować do małej weselnej uroczystości. Jeśli jesteś oszczędnym gościem weselnym na pewno ucieszy Cię fakt, że nie musisz brać udziału w rewii mody i wydawać miliona na kreacje w stylu Las Vegas. Możesz śmiało założyć coś ze swojej kolekcji albo kupić strój na wyprzedaży. W tym sezonie kolekcje okazjonalne, sukienki, marynarki, czółenka na obcasie zostały przecenione znacznie wcześniej. Dlaczego? Sklepy mają pełne magazyny eleganckich ubrań, na które - w rezultacie ograniczeń - spadł popyt. Możesz wierzyć lub nie, ale sukienkę koktajlową na wesele znajdziesz teraz już od 50 złotych, a męski garnitur nawet za 100 zł i będą to ubrania markowe, pełnowartościowe, w stanie nienaruszonym.

Będąc gościem weselnym masz także szeroki wybór dodatkowych usług, z których możesz skorzystać, ale nie musisz. W ubiegłych latach makijaże miały wszystkie kolory tęczy, a fryzury były misternie tapirowane, kręcone i spinane. Całość była wymagająca i potrzebowała doświadczonej ręki specjalisty. Obecnie na weselach doceniamy naturalny wygląd, czyli makijaże w odcieniach różu, beżu i brązu oraz luźno spięte włosy. Taki look łatwo wykonać samodzielnie i zaoszczędzić kilkaset złotych. 

 

 

Oszczędna panna młoda


Przyszłe panny młode mają przed sobą dylemat związany nie tylko z ograniczeniem ilości gości czy nowymi zasadami bezpieczeństwa, ale przede wszystkim związany z pieniędzmi. Planowanie wesela wiąże się ze stworzeniem prognozy finansowej na najbliższe miesiące i lata. Te prognozy finansowe zweryfikowała obecna sytuacja gospodarcza. Dobrze wiemy, jak oszczędzać na codziennym obiedzie, zakupach spożywczych, paliwie czy ciuchach, ale oszczędzanie na sukni ślubnej? Tej jedynej i wymarzonej?
 

 

Na szczęście są rozwiązania, które znacznie mniejszym kosztem zapewnią idealną suknię ślubną. Pierwszym z nich jest odkupienie sukienki używanej albo wypożyczenie jej z wypożyczalni sukien ślubnych. Zdajemy sobie sprawę, że są także kobiety szukające nowej sukni ślubnej. Z pomocą przychodzą im outlety z białymi sukniami od znanych projektantów. Mogą to być outlety specjalizujące się w modzie ślubnej. Mogą to być także outlety z szerokim asortymentem, gdzie białe suknie z koronką pochodzą od dobrze znanych marek modowych. Branża odzieżowa wychodzi naprzeciw oszczędnym pannom młodym i projektuje nowoczesne suknie ślubne, które wyglądają zjawiskowo i kosztują mniej niż 50% ceny sukni z salonu. 

 

Pieniądze szczęścia nie dają


Każdy w tym roku ceni zdrowie ponad wszystko. Każdy dostał w ostatnim czasie lekcję życia, w której poznał czym jest prawdziwe bogactwo: rodzina, spokój, dom, wolny czas, hobby. Przestaliśmy brać udział w wyścigu i cieszymy się tym, co mamy. Dla wesel oznacza to mniej splendoru, ale więcej prawdziwych emocji i wzruszeń. Kameralna atmosfera pozwala młodym porozmawiać z każdym gościem, a gościom pozwala poznać się wzajemnie i znaleźć wspólne tematy. Kiedyś nie wypadało oszczędzać na weselu, bo wszystko musiało wyglądać idealnie, imponować, smakować i bawić. Nie wyobrażaliśmy sobie innego scenariusza. Teraz rozważnie podejmujemy decyzje dotyczące weselnych wydatków. Nie wstydzimy się skromności, bo wiemy, co jest w życiu najważniejsze. Cieszymy się chwilą, piękną i bezcenną.
 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź