Wesele w stodole- praktyczne porady

Jeśli kochacie rustykalne klimaty i właśnie w takim stylu widzicie Wasze wymarzone wesele, stodoła będzie idealnym miejscem!

fotografia: FOTOTIKKA

 

 

Wesele w stodole

 

Wesela organizowane w przystosowanych do tego celu wiejskich budynkach gospodarczych to coraz żywszy trend, także w Polsce. Stodoła jest wszak idealnym miejscem na tego typu uroczystość, jeśli kochamy rustykalne klimaty i właśnie w takim stylu widzimy nasze wymarzone wesele.

Dzięki temu trendowi, wiele starych, zapomnianych budynków dostaje dziś drugie życie i zamiast niszczeć, jest odrestaurowywane i adaptowane na restauracje i sale weselne. 

Wesele w stodole jest uroczystością blisko natury i tradycji, o dość swobodnym, niezobowiązującym charakterze.

Nie ma tu miejsca na „sztywne” elementy stylu glamour, tylko dekoracje inspirowane naturą, a zamiast wyszukanych dań, mamy tradycyjne potrawy z regionu, dziczyznę, grill, czy kociołek nad ogniskiem. 

 

fotografia: Łapacze Wspomnień

 

 

Stodoła dobrze wyposażona

 

Coraz więcej ośrodków hotelowych czy gospodarstw agroturystycznych oferuje w pełni wyposażoną i przystosowaną do uroczystości weselnych stodołę, jednak spotkamy i wolnostojące, puste pomieszczenia do wynajęcia.

Warto oszacować, czy bardziej opłaca skorzystać się z gotowej oferty czy też na własną rękę organizować wszystko od zera.

Jeśli wybierzecie tą drugą, bardziej ryzykowną opcję, czeka Was załatwianie nie tylko stołów, krzeseł czy naczyń, ale i sprawdzenie doprowadzenia wody, prądu i kwestii bezpieczeństwa i ubezpieczenia na wypadek huraganu czy pożaru. 

 

fotografia: CEDROWYDWOREK

 

 

Nocleg i catering

 

Jeśli stodoła nie jest częścią żadnego kompleksu hotelowego, musicie na własną rękę zapewnić sobie oraz gościom nocleg i jedzenie.

W przypadku weselnego menu prócz cateringu, dodatkowym świetnym pomysłem będzie zorganizowanie zewnętrznego grilla wraz z obsługą. 

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 


Zabezpieczenie przed insektami

 

Stodoła powinna być zabezpieczona przed insektami, które potrafią nieźle uprzykrzyć każdą uroczystość. Doskonałym rozwiązaniem problemu a jednocześnie dekoracją, będą świece o zapachu cytrynowym, a także mini spraye lub kremy przeciw komarom wręczane gościom tuż po przybyciu.

Niezwykle skuteczną metodą na niepożądane insekty będą też lampy owadobójcze, umieszczone w mało widocznych dla gości miejscach.  

 

fotografia: Łapacze Wspomnień

 


Miejsca, w których możecie zorganizować idealne, rustykalne wesele

 

Coraz więcej obiektów i kompleksów hotelowych w Polsce może pochwalić się kompleksową ofertą organizacji wesel w rustykalnym stylu. Należy do nich między innymi Osada Młyńska w okolicach Żyrardowa z 10-cioma zabytkowymi budynkami oraz uroczą łąką i sadem, które stanowią doskonałe tło dla sesji w plenerze. 

Kolejną ciekawą propozycją jest Folwark Wąsowo w Wielkopolsce, prężnie funkcjonujący jako gospodarstwo agroturystyczne. 

Trzecim, godnym polecenia miejscem jest natomiast Młyn Kowalewko, umiejscowiony również w Wielkopolsce, który wyspecjalizował się w organizacji rustykalnych wesel na świeżym powietrzu. 

 

Folwark Ruchenka

fotografia: Damian Łukasz Weddings

 

 

Zobacz także:

BŁĘDY KTÓRE MOŻESZ POPEŁNIĆ PLANUJĄC ŚLUB NA ŚWIEŻYM POWIETRZU

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź