Wesele wracają do życia społecznego! Rząd zdjął większość obostrzeń.

Wesele na 150 osób już od 6 czerwca, goście weselni bez maseczek.

 

Premier Polski Mateusz Morawiecki podczas konferencji prasowej ogłosił dnia 27 maja 2020 roku, że za kilka dni "odmrozi" branżę ślubną, a będzie to tzw. "czwarty etap odmrażania gospodarki". Od 6 czerwca będzie można organizować wesela zgodnie z ustalonymi wytycznymi dotyczącymi epidemii w ostrym rygorze sanitarnym (konieczne będą dodatkowe środki do dezynfekcji, czy ozonowanie sal, precyzyjnych detali nie ma).

"Chcę też ogłosić wszystkim, którzy przygotowują się do wesel, że to najważniejsze wydarzenie w życiu będzie mogło się odbywać przy 150 gościach." Powiedział premier Morawiecki.

Liczba gości uczestniczących jacy będą mogli wziąć udział w takim weselu to maksymalnie 150 osób, weselnicy nie będą musieli nosić masek.

Wprowadzone maja być pewne zobowiązania dla par młodych, jak zbieranie informacji na temat zdrowia gości, aby w razie zakażenia przekazać detale do sanepidu i ostrzec potencjalne osoby w grupy ryzyka.

Nie ma jeszcze oficjalnego rozporządzenia, są to zapowiedzi, nie mniej jednak już teraz można odetchnąć z ulgą, lato zapowiada się weselenie :).

Zapewne część par poczuje rozgoryczenie z powodu tej informacji, bo jeszcze kilka chwil temu nic nie zapowiadało, tak "gwałtownych" zmian w kwestii reżimów związanych z organizacją imprez. Możemy tylko napisać, że przykro nam z tego powodu, niestety ani my, ani Wy jako pary młode nie mamy na to co się dzieje specjalnego wpływu.  Pozostaje mieć nadzieję, że problemy za nami i na jesień, pomimo regularnych zapowiedzi ministra zdrowia Szumowskiego o  potencjlanym "ataku pandemii 2", nic takiego się nie zdarzy... a jeżeli nawet pojawi się jak co roku jesienna grypa,  to liczymy na to, że nikt z tego powodu nie zatrzyma całej gospodarki i życia społeczenego.

Cieszymy się z tego co jest i życzymy wszystkim zdrówka! Ekipa Ślub Na Głowie

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź