Weselne przyjęcie 'country style'

Czy w starej stodole można wyczarować salę balową? Zapraszamy do lektury!

fotografia: FOTOTIKKA

 

Jednym z najnowszych trendów w branży ślubnej są wesela inspirowane stylem wiejskim. Przyjęcia 'country style' są niejako przeciwwagą dla wystawnych wesel organizowanych w luksusowych restauracjach, eleganckich hotelach. Miejscem idealnym na takie wesele jest drewniana stodoła, kamienna stajnia czy wiejski plener.

Jak zbudować pożądany klimat i sprawić, by dzień ceremonii i przyjęcia stał się niezapomnianym przeżyciem? I czy w starej stodole można wyczarować salę balową?

Zapraszamy do lektury!

 

RUSTYKALNE KLIMATY NA ŚLUBIE I WESELU

 

 

Być może część z was pamięta z dzieciństwa wielskie wesela, na których jadło się przepyszny bigos z kuchni polowej i tańczyło w stodole do dźwięków muzyki przygrywanej przez kapelę... stojącą na przyczepie od traktora. Tak, mamy w Polsce spore tradycje w organizowaniu przyjęć w stylu country ;)

 

Dzisiejsza wersja wiejskiego weseliska wyznacza stylistyka country. To nadal świetna zabawa w sympatycznej, wakacyjnej atmosferze, jednak dzięki dopracowanym detalom aranżacji ma w sobie sporo elegancji i odpowiedniego dla okazji szyku. W stylizacji pary młodej istotne są dodatki. Często są to zabawne buty (idealne zwłaszcza do sesji zdjęciowej), bukiet ślubny z polnych kwiatów, szelki, mucha, oryginalna butonierka.

Świetnym akcentem będzie tak popularna ostatnio fryzura z warkoczem.

 

 

Wesele w stylu country z pewnością najlepiej sprawdzi się w cieplejszej porze roku. Wtedy też wiejskie plenery mają nam najwięcej do zaoferowania, a i temperatua powietrza w tym przypadku ma duże znaczenie.

Dostosowanie budynku gospodarstwa do wymogów przyjęcia z pewnością jest wyzwaniem, ale do osiągnięcia ;) A rezultaty wytężonych prac porządkowych, a następnie dekoratorskich we wnętrzu będą równie zaskakujące, co zapierające dech w piersiach.

 

O CZYM PAMIĘTAĆ PLANUJĄC NATURALNY MOTYW WESELA?

 

Drewniane stropy udekorowane łańcuchami światełek, girlandami z proporczyków, lampionów, bibułowych kul pięknie wypełnią przestrzeń nad głowami weselników.

Genialnym zabiegiem jest zawieszenie w zgrzebnym, surowym wnętrzu wytwornego kryształowego żyrandola i zwiewnych tiulowych zasłon lub wstawienie stołów jakby wyciętych z eleganckiej sali balowej.

Kontrast, jaki powstaje dzięki zestawieniu pozornie "zgrzytających" elementów, daje spektakularne efekty.

 

 

Dekoracjami stołów i innych przestrzeni nawiążcie do otaczającej was przyrody. Kompozycje z polnych kwiatów, kłosów zbóż, gałązek włożone do szklanych lub cynowych naczyń genialnie ozdobią salę.

Nakrycia w stonowanych barwach ziemi, len, postarzany metal sztućców, kwiatowe motywy na płóciennych serwetkach. Rozejrzyjcie się po gospodarstwie, być może znajdziecie jakieś ciekawe sprzęty, które mogą stać się ciekawym obiektem dekoracyjnym lub pełnić formę użytkową?

Wielkie beczki jako stoliki barowe na zewnątrz, stara cynowa balia jako pojemnik na lód, w którym chłodzić się będą butelki z napojami, wóz drabiniasty, jako miejsce na zabawne sesje zdjęciowe.

 

EKO-DEKORACJE WESELNYCH STOŁÓW

 

 

Nie zapomnijcie wiejskiego klimatu wprowadzić również do menu. Obok słodkiego kącika z domowymi wypiekami - wiejski stół ze smakołykami od miejscowych gospodyń: prawdziwa szynka, kiełbasa, ogórki, pajdy chleba ze smalcem i orzeźwiająca lemoniada ze stylowego baniaka...

 

ŚLUB I WESELE Z CYTRYNOWYM MOTYWEM

 

 

Na koniec kilka słów o torcie. Tu znów możecie zaskoczyć - elegancka pastelowa wieża zwieńczona gniazdkiem z parą ptaszków lub udekorowana gałązkami, piórkami, polnymi kwiatuszkami, papierowymi lub lnianymi detalami. Cudo! ;)

 

8 POMYSŁÓW NA TORT W STYLU "NAKED"

 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź