Wieczór panieński w domu

Zastanawiałaś się już, gdzie spędzisz swój wieczór panieński? Albo raczej: czy twoja druhna już nad tym myślała? ;)

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

Gdzie zorganizować wieczór panieński: w klubie, na dykotece, nad morzem, w spa, a może w domu? W domowych pieleszach macie szansę na równie szaloną zabawę, co w klubie, czy na dykotece.

Wystarczy garść dobrych pomysłów na wypełnienie spotkania atrakcjami, grami, konkursami. Poza tym - w doborowym towarzystwie nie ma miejsca na nudę - zbierzcie grupę przebojowych dziewczyn i spędźcie wspólnie niezapomniany czas!

 

 

Prywatka typu "piżama party" to doskonała propozycja dla niewielkiej grupy dziewczyn. Na luzie, w dresach, szlafrokach, z maseczkami na twarzach, robiąc sobie manicure, spędzicie miło ten dzień.

Jeżeli jesteście bliskimi przyjaciółkami i dobrze czujecie się w swoim towarzystwie, wystarczy dobre wino, przekąski, pieczenie ciasteczek i ploteczki do rana.

 

Świetnym pomysłem jest ustalenie koloru lub motywu przewodniego (może być nieco frywolny;)) całej imprezy, do którego nawiązywać będą ozdoby i detale.

Jeżeli macie ochotę, wieczór może przybrać konkretny temat, na przykład lata 60., impreza na hawajskiej plaży, czy pastelowe szaleństwo.

Obowiązkowe będą przebrania i stylizacje, odpowiednia muzyka i akcesoria. Zdjęcia z waszych szaleństw będą genialną pamiątką na lata.

Nie zapomnijcie o dekoracjach z serpentyn, balonów, konfetti!

 

CZEGO OBAWIAJĄ SIĘ WSZYSTKIE ŚWIADKOWE?

 

Miłym akcentem (trudno pisać, że obowiązkowym) będą podarunki dla bohaterki wieczoru. Uczestniczki mogą przygotować je indywidualnie lub parami czy trójkami.

Seksowna bielizna, karnety do SPA, drobna biżuteria lub coś, co będzie dla niej zabawne/wzruszające/zakakujące. Kulminacyjnym punktem imprezy może stać się otwieranie i komentowanie prezentów.


Podobnym pomysłem jest przygotowanie wyprawki dla przyszłej żony. Do ozdobnego pudła włóżcie to, co uważacie za “niezbędne” we wzorowym małżeństwie: fikuśne majteczki, pończochy dla podkręcenia temperatury w sypialni, erotyczny gadżet dla urozmaicenia wspólnych chwil, butelkę wina i świece dla wytworzenia dobrego nastroju, zupkę chińską dla wzorowej kucharki, która zawsze ma przygotowany ciepły posiłek, flakonik perfum, miętówki dla świeżości i co tylko jeszcze wpadnie wam do głowy :)

Dla większego fanu panna młoda może mieć przewiązane oczy i zgadywać nazwę i przeznaczenie kolejnych przedmiotów.

 

Urozmaiceniem wieczoru panieńskiego spędzonego w domu mogą być zabawne gry i quizy, które skutecznie rozbawią towarzystwo.

Test na znajomość pana młodego wymaga wcześniejszego wywiadu z narzeczonym. Mniej lub bardziej podchwytliwe pytania, na które padną niekoniecznie oczywiste odpowiedzi należy spisać i przedstawić pannie młodej.

Trafność odpowiedzi określi znajomość partnera, jego upodobań, sekretów z przeszłości… Za każdą błędnie wytypowaną odpowiedź panna młoda musi wykonać zadanie, wypić karny kieliszek (ostrożnie!;)) lub włożyć do buzi kolejną gumę do żucia.


Projektantki na start! Przygotujcie warsztat typowego projektanta mody: papier toaletowy, spożywczą folię aluminiową, wstążki z bibuły, klamerki, sznurki, gazety i “uszyjcie” suknię ślubną dla waszej bohaterki, która oczywiście będzie cierpliwą modelką tego dnia.

Nie zapomnijcie o stylizacji włosów i makijażu, które możecie wykonywać z zawiązanymi oczami :)

Inna wersja zabawy zakłada podział na dwie grupy, z których każda wykonuje swój projekt. Wygrywa suknia, która bardziej przypadnie pannie młodej do gustu.

 

Wspólne gotowanie - pichcenie w gronie bliskich zbliża, poprawia nastrój i daje wiele radości. Osoby organizujące wieczór, powinny wybrać kilka potraw, które wspólnie przygotujecie i odpowiednio wcześniej zakupić potrzebne do tego składniki. Dobra muzyka, wino, pyszne jedzonko, selfie z ekipą i dobra zabawa gwarantowana!

Można urozmaicić nieco zabawę kulinarną, przebierając się w seksowne fartuszki.

Dodatkowo wybrane dania które będziecie przygotowywać, warto  "nasączyć" nutką erotyzmu, nadając im seksowne nazwy. Potrawami na wieczór panieński mogą być jedzeniowe afrodyzjaki, które z pewnością nie raz, przydadzą się przyszłej żonie :) 

 


Rady nie od parady - ta zabawa polega na zebraniu od uczestniczek imprezy porad, wskazówek dla przyszłej żony. Panna młoda losuje karteczki i po odczytaniu próbuje odgadnąć, która z koleżanek jest autorką porady. Karteczki warto zachować na pamiątkę i wracać do nich przy okazji wspólnych spotkań.

 
Przewidywanie przyszłości, to zabawa polegająca na spisaniu oczekiwań, marzeń, podejrzeń co do życia małżeńskiego za miesiąc, rok, 5 lat... List do siebie z przyszłości należy włożyć w butelkę, zamknąć i wrócić do niego za kilka lat na wspólnym spotkaniu. Może być wzruszająco :) 

 

Test na żonę, to konkurencja, w czasie której panna młoda musi udowodnić, jak doskonale nadaje się do życia w małżeństwie: wieszanie prania czy cerowanie skarpetek na czas, wiązanie krawata, ubijanie piany z białek...

 

Prawda czy fałsz? Jedna z przyjaciółek przygotowuje wcześniej kilka krótkich, zabawnych, może nieco wstydliwych prawdziwych historii z udziałem panny młodej oraz kilka, które się nie wydarzyły. Zadaniem uczestniczek imprezy będzie odgadnięcie, czy dana sytuacja naprawdę miała miejsce.

 

 

Jak? Gdzie? Kiedy? Z kim? To podobna zabawa, polegająca na zebraniu od koleżanek krótkich opisów wspólnych wydarzeń, wspomnień z przeszłości. Historyjki muszą być krótkimi, anonimowymi hasłami, a zadaniem panny młodej będzie wytypowanie osoby, która napisała każdą z nich lub określenie szczegółów sytuacji. Za błędny trop należy się fant.

 

Pożegnanie z panieńskim nazwiskiem - to punkt programu dla tych dziewczyn, które planują zmienić nazwisko na nazwisko męża. Możecie przygotować tort z panieńskim nazwiskiem, a następnie rytualnie pokroić go i… zjeść. Innym pomysłem jest karteczka z nazwiskiem panny przypięta do balonu z helem lub lampionu, który o północy zostanie wypuszczony w niebo. 

 

Dyplom Wzorowej Żony - jego wręczenie może zakończyć imprezkę. Przygotujcie ozdobny blankiet z portretem panny młodej lub inną ciekawą grafiką, zbierzcie podpisy wszystkich przyjaciółek uczestniczących w panieńskim, oprawcie w ramę i wręczcie bohaterce dnia. Zamiast dyplomu możecie zamówić puchar z grawerem na tabliczce lub koszulkę z zabawnym nadrukiem.

 

Organizacją wieczoru panieńskiego powinna zająć się osoba, która doskonale zna pannę młodą, jej preferencje, poczucie humoru.

Budżet imprezy zwyczajowo powinien zostać podzielony wśród uczestniczek, tak aby główna bohaterka nie musiała ponosić kosztów.

Na przyjęcie powinny zostać zaproszone osoby, w towarzystwie których każda z dziewczyn dobrze się poczuje, nie będzie skrępowana czy onieśmielona. Jeżeli nie ma pewności co do niektórych punktów programu, na przykład frywolnych żartów czy zabaw z podtekstem - lepiej zrezygnować z nich i zastąpić konkurencją o bezpiecznym zabarwieniu.

Aby wszystko poszło zgodnie z planem, warto wcześniej spisać “ramowy program panieńskiego", rozesłać do zaproszonych, przydzielić zadania, ustalić szczegóły i trzymać w tajemnicy przed tą, dla której ten wieczór będzie symbolicznym pożegnaniem swojego dotychczasowego stanu :)

 

IDEALNA ŚWIADKOWA W 6 KROKACH

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź