Własne dziecko na ślubie i weselu –  jak je włączyć do uroczystości?

Co zrobić kiedy gościem specjalnym na uroczystości mają być dzieci pary młodej?

fotografia: Malachite Meadow


Dzieci na weselu to nierzadko powód do zażartych dyskusji. Są zarówno przeciwnicy, jak i gorący zwolennicy ich obecności na weselu. Co jednak w sytuacji, kiedy gościem specjalnym na uroczystości mają być własne dziecko lub dzieci pary młodej?

Można włączyć je w uroczystość, tak aby one również poczuły się uhonorowane.

 

fotografia: Paweł Szmit Fotografia

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia 

 

Zacznij od ustalenia, kto podczas uroczystości i tuż przed nią zaopiekuje się dzieckiem. Najlepiej w tym celu zatroszczyć się o nianię, która już zna malucha i z którym będzie się on dobrze bawił. Dziadkowie dziecka chcieliby pewnie w pełni nacieszyć się tymi chwilami, więc lepiej nie obarczać ich tym dodatkowym obowiązkiem.

Jeżeli dziecko jest bardzo związane z mamą, nie warto na siłę odseparowywać go od przygotowań. Niech ktoś ma na nie oko, ale jednocześnie niech uczestniczy w makijażu i czesaniu. Jednak ubieraniem i czesaniem dziecka powinien zająć się ktoś inny niż jego mama.

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

Dziecko kilkuletnie może już w pełni uczestniczyć w uroczystości, a nawet być częścią ślubnego orszaku. Wiele zależy od dojrzałości samego kilkulatka. Niewątpliwie maluch w garniturze lub w pięknej sukience wygląda uroczo, ale należy rozważyć, czy nie będzie to dla niego zbyt duży stres. Jeżeli nie, to dziecko może nieść poduszkę z obrączkami albo sypać kwiatki. Z pewnością nie należy dziecka odseparowywać od uroczystości.

W końcu to ślub rodziców więc wrażenia będą niezapomniane. W kościele podwójnie przyda się pomoc. Potrzebna jest osoba, która powie maluchowi, jak ma iść i ostudzi jego zapędy, kiedy na przykład zechce biegać po budynku w trakcie przysięgi małżeńskiej.

 

fotografia: B&W Photography

 

W trakcie przyjęcia weselnego dziecko powinno siedzieć przy honorowym stole z rodzicami. Jeżeli przewidzianych jest więcej dzieci, przyda się dla nich osobne menu, a także animatorka, która zapewni atrakcje.

Urozmaicony czas dzieci pozwoli odpocząć ich rodzicom, ale jednocześnie sprawi, że one także dobrze zapamiętają przyjęcie.

 

fotografia: Magdalena Kimak Weddings

 

W nocy, jeżeli wesele będzie trwało w najlepsze, przyda się ponownie niania. Może ona położyć dziecko spać. Dobrym wyborem będzie sala weselna w hotelu lub po prostu miejsce dysponujące miejscami noclegowymi. Wówczas nie będzie problemu ze snem dziecka, które jednocześnie będzie ciągle blisko rodziców.

Starsze dzieci mogą w pełni uczestniczyć w weselu. Jeżeli tylko mają siłę i ochotę, mogą bawić się do białego rana.

 

fotografia: AuguscinskaWedding

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #dziecinaweselu - zobacz 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź