Wspaniały tort ślubny z kwiatami - jak go wybrać?

Tort weselny to arcydzieło dekoracji, dlatego musi być wspaniały!

fotografia: Paweł Traczyk 

 

Nie ma się co oszukiwać – tort weselny to arcydzieło dekoracji, dlatego musi być wspaniały. Wiele Panien Młodych szaleje w poszukiwaniu idealnego wypieku, a wcale nie jest to proste zadanie. Dlatego przygotowaliśmy dla ciebie pomysł: dlaczego nie wybierzesz tortu ślubnego udekorowanego żywymi (i nie tylko) kwiatami?

Dla wielu osób to właśnie tort weselny jest jednym z najważniejszych elementów całej tej uroczystości. Goście zapomną o muzyce z pierwszego tańca, nie zauważą koloru butów Panny Młodej, czy wzoru na krawacie Młodego. Ale nigdy nie zapomną wyglądu i smaku tortu. Pomyśl więc zawczasu o przyszykowaniu czegoś naprawdę specjalnego.

To nie będzie trudne. Zacznij od znalezienia stylu ciasta, które najbardziej ci odpowiada. To zajmie naprawdę tylko chwilę, jeżeli wybierzesz inspirujące miejsce.

Poznaj kilka porad dotyczących kwiatów w dekoracji tortu.

 

biały tort weselny z kwiatami, slubnaglowie

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Sztuczne kwiaty na torcie 

Używanie sztucznych kwiatów do dekoracji tortu jest łatwe. Można po prostu wybrać kolor i styl roślin, który doskonale pasować będzie do pozostałych dekoracji ślubnych.

 

 

krojenie tortu weselnego slubnaglowie

fotografia:  M M Rudiak Photography

 

 

Prawdziwe kwiaty na torcie weselnym 

Prawdziwe kwiaty będą wyglądać wspaniale, ale będziesz z nimi miała nieco więcej roboty. Przede wszystkim musisz się dowiedzieć, które będą kwitły akurat w porze wesela, a zaoszczędzisz prawdziwą fortunę.

Spośród nich wybierz najładniejszy kolor. Pamiętaj, że ich łodygi muszą być czymś zabezpieczone, na przykład owinięte w celofan lub włożone w specjalne kostki do układania kwiatów.

Chyba nie chcesz w torcie smaku roślin? Zawsze bezpiecznym wyjściem jest wybranie jadalnych kwiatów.

 

 

tort ślubny z kwiatami, slubnaglowie

fotografia: B&W Photography

 

mały tort w stylu naked, slubnaglowie

fotografia: Bauaban 

 

 

Białe róże na torcie weselnym 

Możesz posiłkować się tradycją i wybrać biały tort z białymi różami, do którego dodasz tylko odrobinę zielonych akcentów. To idealny wybór na wesele romantyczne i boho. Nie ma szans, żeby nie wyglądał on wspaniale.

 

 

Drobne kwiatuszki

Nie tylko duże, okazałe kwiaty pięknie wyglądają na cieście. Wianuszki uplecione z drobnych kwiatów także mogą okazać się naprawdę inspirujące. A do tego bardzo romantyczne.

 

 

piętrowy tort weselny z gipsówką, slubnaglowie

Fotografia: Adam Ludwik 

 

piętrowy tort weselny z owocami, slubnaglowie

Fotografia: Paweł Nożyński 

 

 

Różowe róże na torcie weselnym 

A może postawisz na ciemny tort, na którego tle będą wyróżniać się różowe, soczyste róże? To wygląda naprawdę apetycznie.

 

 

Naked cake na weselu 

Do tortów z dodatkiem kwiatów dobrze wygląda dodanie kolorowych warstw kremu do nagiego ciasta. Dodatkowo, jeżeli tort jest kilkuwarstwowy, kwiaty mogą zostać umieszczone nie tylko na jego górze, ale również na dole, tworząc prawdziwe dzieło sztuki.

 

 

naked cake z owocami, slubnaglowie

Fotograf: Fototikka

naked cake z malinami, jagodami, pożeczkami i truskawkami, slubnaglowie

Fotograf:  Cedrowy Dworek 

 

 

Ciemny tort weselny

Tort weselny nie musi być tylko jasny. Te z żywymi kwiatami wspaniale wyglądają w nieco ciemniejszej odsłonie.

 

 

ciemny tort naked cake z kwiatkami

fotografia: LM FOTO

 

 

Różowy tort weselny

Różowy tort nie musi być sztampowy. Wokół jest pełno inspiracji. Może wybierzesz ślubną falę? Pobaw się teksturami i pamiętaj, że tort ma wyrażać twój gust.

 

 

różowe kwiaty na torcie, topper, slubnaglowie

Fotografia: Adam Ludwik 

 

 

Cukrowe kwiatki

I na koniec: kwiaty nie muszą być tylko żywe. Możesz wybrać dekoracje cukrowe albo postawić na narysowane motywy roślinne.

 

 

złoty tort weselny, naked cake, slubnaglowie

fotografia: Love Story

 

 

Zobacz także: Jakie błędy popełniamy przy wyborze tortu weselnego? 

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź