Wszystko, co powinniście wiedzieć o różach na weselu

Jeżeli chodzi o wybór ślubnych kwiatów, istnieje wiele szkół. Bierze się pod uwagę nie tylko nazwę gatunku i dostępną kolorystykę, ale również sezonowość występowania danej rośliny.


Jeżeli chodzi o wybór ślubnych kwiatów, istnieje wiele szkół. Bierze się pod uwagę nie tylko nazwę gatunku i dostępną kolorystykę, ale również sezonowość występowania danej rośliny.

Dlatego wybór wymarzonych kwiatów warto zacząć od przejrzenia ślubnych inspiracji, dzięki którym dokładnie sprawdzisz jakie gatunki będą pasowały idealnie do twojej wizji.

 

źródło: modwedding.com

źródło: modwedding.com

źródło: Patriciaa Osuna / pinterest.com

źródło: theknot.com

 

Jeżeli jesteś typem klasycznej dziewczyny i taki również ma być twój ślub, może warto rozważyć dekoracje tworzone na bazie róż? Taka wizja trafiła do twojego serca? W takim razie koniecznie sprawdź co musisz wiedzieć o tych szlachetnych kwiatach.

 

źródło: media-cache-ak0.pinimg / pinterest.com

źródło: elizabethannedesigns.com

źródło: stylemepretty.com

źródło: wilkie blog / pinterest.com


Róża (naukowa nazwa Rosa) to kwiat występujący i dostępny w kwiaciarniach niezależnie od pory roku. Do tego kolorystyka ich płatków jest naprawdę bogata: biała, różowa, czerwona, pomarańczowa, żółta i purpurowa. Jeżeli chodzi o pielęgnację tej rośliny, to potrzebuje ona dużo nawilżenia. Przed rozpoczęciem układania z nich bukietów, kwiaty powinny tak długo jak to tylko możliwe stać w letniej wodzie. Przed przystąpieniem do aranżacji, należy usunąć wszystkie niepotrzebne liście i przyciąć łodygi do żądanej długości. Zaleca się każdorazowo przycięcie jej o kilka centymetrów.

 

źródło: brit.co

źródło: bellethemagazine.com

źródło: elizabethannedesigns.com

źrodło: lemongrassweddings / pinterest.com


Róże to symbol miłości i pasji. Czerwone róże są uważane za bardzo szlachetne, dlatego stały się elementem często występującym w sztuce, literaturze, muzyce i szeroko pojętej kulturze. Warto wspomnieć, że na przykład Szekspir w swoich utworach aż 50 razy odnosi się do tych kwiatów. Weź przykład z wielkiego romantyka i do swojego bukietu ślubnego wybierz właśnie te kwiaty.


Średni koszt zakupu róż w hurtowni to około 3 złote (wszystko zależy od wielkości kwiatu oraz kolorystyki). W okresie Walentynek ta cena może być zdecydowanie wyższa.

 

źródło: moncheribridals / David Tutera 117266 Adelina 

źródło: deerpearlflowers.com

źródło: modweddings.com

źródło: Unique Pastiche Events / pinterest.com

źródło: loveluxelife.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź