Wybierać, czy oddać wybór?

Pamiętajcie, by podczas podpisywania umowy umówić się z fotografem na sposób wybierania zdjęć. W końcu to Wasza pamiątka!

 

Planujecie ślub i wspaniałą podróż poślubną? A co ze zdjęciami z uroczystości? Czy pamiętacie, by już podczas podpisywania umowy umówić się z fotografem na sposób wybierania zdjęć? Możecie co prawda zrzucić to na jego barki, ale czy to na pewno jest dla Was najlepsze wyjście? To Wasza pamiątka. Wybór zdjęć do rodzinnego albumu lepiej pozostawić sobie! Jeśli tylko fotograf udostępni pliki z fotografiami z sesji, z ceremonii i z wesela, będzie to oznaczało, że możecie wybrać te najlepsze, najwspanialsze fotografie, które na zawsze pozostaną w Waszej pamięci.

Dlaczego warto to zrobić samodzielnie, a nie pozostawiać wyboru po stronie fotografa?

 

 

 

Fotograf wie wiele, ale nie wszystko

 

Ktoś, kto robił Wam zdjęcia, zdążył Was już dobrze poznać. Był przecież przy Was kilka, a może nawet kilkanaście godzin. Jednak nie odkrył, jakie swoje oblicze lubicie najbardziej, która ciotka z wesela to ta fajna, a która ta, która zawsze ma pretensje i wiecznie plotkuje. Fotograf, chociaż był tak blisko Was, może nie mieć pojęcia, która przyjaciółka jest Wam najbliższa i z którą chcecie mieć kilka zdjęć w ślubnym albumie. Nie wie być może, że kochacie swoje lewe profile, a prawych nie znosicie, albo że lubicie mieć w albumie zdjęcia, na których robicie zabawne miny, a nie tylko te z miną śmiertelnie poważną. To Wy decydujecie, które ujęcie jest najlepsze i które zdjęcie chcecie mieć w domowym archiwum. 

 

Autentyczność — pokażcie siebie w albumie

 

Zdjęcia to kwestia niezwykle indywidualna, a album powinien być złożony nie tylko z artystycznych ujęć, ale przede wszystkim ze zdjęć, które przedstawiają Was, Waszych bliskich i które w pełni pomogą Wam wrócić do urokliwych wspomnień nawet po wielu latach. Nie liczcie na to, że obca osoba dobierze fotografie idealnie do Waszych oczekiwań. Zróbcie to sami, bo zazwyczaj możecie!

 

 

 

Wybieranie zdjęć to świetna zabawa

 

Z setek fotografii musicie wybrać kilkanaście, kilkadziesiąt, czy kilkaset. Tyle, na ile umówiliście się z fotografem. Tylko jak odrzucić kilkaset fotek? Mamy na to radę! Podejdźcie do tego na spokojnie. Usiądźcie przed komputerem, otwórzcie ulubione wino, stwórzcie sobie spokojny, sielski nastrój i wybierajcie do woli. Sąsiad zaproszony, bo rodzicom zależało? Po co Wam Jego zdjęcie? Ograniczcie ilość portretów osób, z którymi nie czujecie się blisko związani, wybierzcie te, na których widok szybciej zaczyna bić Wam serce. Tylko w ten sposób stworzycie album zgodny z Waszymi marzeniami. 

Do wybierania zdjęć możecie zaprosić też bliskich. Przecież albumy otrzymują także rodzice, świadkowie, najbliżsi pary młodej. Mają dobry gust? Angażowali się w przygotowanie uroczystości? Mogą mieć też wpływ na wygląd pamiątek. Kubki kawy w dłoń, rodzina na kanapie i wspólne wybieranie  - brzmi jak przepis na całkiem udane popołudnie!

 

Możecie trochę zaszaleć

 

Zdjęcia ślubne to pakiet fotografii zgodny z wcześniej podpisaną umową. Jeśli fotograf wybierze je sam, bardzo możliwe, że w tych, które drogą eliminacji wypadły z albumu ślubnego, są jakieś perełki. I co wtedy? Nigdy ich nie otrzymacie na własność! Być może nawet ich nie zobaczycie. Warto zdjęcia przejrzeć samodzielnie i być może dobrać kilka więcej, powyżej pakietu, ale mieć wszystkie ukochane ujęcia w domowym archiwum! 

 

 

 

Album cyfrowy czy analogowy?

 

Można mieć oba! Nie musicie decydować się tylko na zdjęcia cyfrowe, bo klasyczne albumy wciąż są modne i niezastąpione. Pomyślcie, czy za 20 lat odczytacie zdjęcia ukryte na twardym dysku albo na płycie CD? Możliwe, że przepadną na zawsze. Klasyczny album może być doskonałym uzupełnieniem zdjęć cyfrowych lub odwrotnie. Możecie też zamówić kilka odbitek w różnych formatach, by rozdać je bliskim lub oprawić w ramki. Decydujecie Wy, dodając zdjęcia ze ślubu do swojego indywidualnego koszyka.

 Nie bójcie się o to pytać! Fotograf jest przecież w tym dniu właśnie dla Was.


Idea uwieczniania ślubu jest piękna! Świadome decydowanie o jej formie, ustalenie tych drobnych detali, by była dokładnie taka jaką chcecie pokazać najbliższym, może swoim dzieciom? Za parę lat te fotografie będą obrazować Wasze opowiadanie o pięknym dniu, o jego magii. Będziecie otwierać album podczas rocznic, wspominania bliskich, którzy być może zdążą odejść. Zwróćcie więc uwagę na to, by to był WASZ album. WASZ zbiór wspomnień.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź