Zjednoczone Emiraty Arabskie – wyjątkowy kraj na wyjątkową podróż poślubną

Jeżeli wybierzecie ten kraj na swoją podróż poślubną, możecie być pewni, że będzie ona wyjątkowa... z kilku powodów! Zobacz jakich!

 

Najlepsze hotele, najwięcej atrakcji, najwyższy na świecie wieżowiec, sztuczne wyspy, wspaniałe meczety i zabytki – w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wszystko musi być „naj”. Jeżeli więc wybierzecie ten kraj na swoją podróż poślubną, możecie być pewni, że również taka będzie. Z kilku powodów:

 

źródło: dpreview.com / pinterest.com

źródło: ohhcouture / pinterest.com

 

Hotele

Po pobycie w Emiratach każdy przedefiniuje pojęcie „luksusowy hotel”. I nie trzeba koniecznie jechać do Burj Al Arab – najlepszego hotelu w Dubaju, który jest tak luksusowy, że rości sobie prawo do siedmiu gwiazdek!

Bez względu na to, czy wybierzecie hotel położony na sztucznej wyspie czy zdecydujecie się na tańszą opcję, będziecie zachwyceni. Każdy z obiektów, który powstał wokół Zatoki Perskiej jest wyjątkowy. Pełen przepychu, a jednocześnie kameralny, zapewniający komfort i spokój. Znajdziemy tam przestronne pokoje, wyśmienite jedzenie i obsługę na najwyższym poziomie, dzięki której każdy gość czuje się niczym szejk.

Co ważne, decydując się na podróż poślubną w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, wcale nie musimy wydawać fortuny. Ceny są wyjątkowo przystępne. Warto jednak wybierać te oferty z opcją all inclusive – pozwala to znacznie ograniczyć koszty. Bardzo atrakcyjne warunki wyegzekwowało dla swoich klientów m.in. biuro Rainbow, które przyciąga zróżnicowaną ofertą.

 

źródło: news.yahoo.com / pinterest.com

źrodło: onekingslane.com

źrodło: jumeirah / pinterest.com

 

Plaże

W Emiratach plaże ciągną się kilometrami, a spacer wzdłuż morza to doskonała okazja, by spotkać np. kormorany lub różowe flamingi. Gdziekolwiek się nie udamy, możemy być pewni, że plaże będą idealne, zadbane, o złotym piasku, z łagodnym zejściem do ciepłego morza. Nawet te bezpośrednio graniczące z Dubajem są kameralne, czyste i gwarantują błogi wypoczynek. Jeżeli wybierzemy się do Ras Al. Khaimah z pewnością urzekną nas tamtejsze góry. Ukryte wśród nich plaże należą do największych i najpiękniejszych w kraju.

Piękną, prywatną plażą, na której bezpłatnie dostępny jest cały plażowy serwis może poszczycić się każdy tamtejszy hotel.

 

źródło: instagram.com

źródło: bloglovin / pinterest.com

źródło: pinterest.com / the crazy tourist

 

Przyroda

Otoczenie, w którym spędzimy naszą podróż poślubną jest bardzo ważne. Jeżeli myślicie, że w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, jedyne co na was czeka poza pięknymi hotelami  to piasek, bardzo się mylicie.

Wspominaliśmy o pięknych górach Hadżar, z których słynie Ras Al Khaimah. Ich majestat w niezwykły sposób komponuje się z zielonymi dolinami, czerwoną pustynią i turkusowym morzem, z licznymi lagunami i spokojnymi zatoczkami. W Abu Dhabi, oprócz wspaniałego meczetu Szejka Zayeda warto zobaczyć siarkowe jezioro Al-Fayda. Fudżajra, jedyny emirat, który nie leży bezpośrednio nad Zatoką Perską, to z kolei kraina pełna pięknych oaz i ogrodów palmowych, które nie mają sobie równych. Słynie także z lasu namorzynowego – najstarszego w całym obszarze Arabii, którego zielone korony drzew stały się prawdziwym rajem dla ptaków. Sam Dubaj mimo, że faktycznie położony na pustyni, zachwyci was swoją różnorodnością. Jak się okazuje, pustynia może mieć bowiem wiele odcieni.

 

źródło: Avenly Lane Travel / pinterest.com

źrodło: ohhcouture / pinterest.com

źrodło: flickr.com

 

Atrakcje

Atrakcją samą w sobie jest futurystyczny Dubaj. Warto wybrać się tam na Burj Khalifę, najwyższy budynek świata i oczywiście zobaczyć z bliska sztuczne wyspy w kształcie palm. Wizyta na arabskim targu, pachnącym przyprawami pozwoli z kolei poczuć prawdziwy klimat tego miejsca, tak różny od europejskiej kultury. Jeżeli chcielibyśmy jeszcze bardziej zagłębić się w atmosferę Bliskiego Wschodu, warto wybrać się do Ras Al Khaimah lub emiratu Ajman. Zaskoczy was ciepłe przyjęcie przez tamtejszych mieszkańców, którzy nie tylko podzielą się tradycyjnymi potrawami, ale i zapoznają tradycyjną rozrywką, wśród której szczególną uwagę należy poświęcić sokolnictwu. Sokół to ptak, niezwykle ważny dla mieszkańców Emiratów, obdarzony szczególnym szacunkiem, czego wyrazem jest m.in. godło tego kraju.

Idealną atrakcją dla nowożeńców bez wątpienia jest romantyczny rejs wzdłuż wybrzeża. Polecamy też widowiskowy lot balonem, dzięki któremu można podziwiać magiczny Dubaj oświetlony promieniami wschodzącego słońca. Panie, z chęcią odwiedzą też wspaniały meczet w Abu Dhabi, a panowie z przyjemnością wybiorą się na legendarny tor Formuły 1 lub na pustynne jeep safari.

 

źródło: instagram.com

źródło: cobone / pinterest.com

źródło: luxurious-coastal-vacations-guide.com

źrodło: Cruise Panorama / pinterest.com

 

Kultura

Niespieszna, relaksująca, sprzyjająca naładowaniu energii. Zaskoczy was gościnność mieszkańców. Szacunek do turystów, których traktuje się z najwyższym szacunkiem i serdecznością. Urzekną was zwłaszcza leniwe wieczory, kiedy to wszyscy zasiadają do stołów, by wspólnie napić się pysznej kawy z kardamonem, lub wypalić sziszę. Takie chwile sprzyjają rozmowom, a o to także chodzi w podróży poślubnej – by po miesiącach skupiania się wyłącznie na załatwianiu wszelkich spraw, znaleźć w końcu czas tylko dla siebie.

 

źródło: gallery.shangri-la.com / pinterest.com

źródło: pinterest.com

źródło: Odi Pipit Baim Ahmed / pinterest.com

źródło: plus.google / pinterest.com

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź