10 rzeczy, które powinnaś zrobić tuż po zaręczynach

Długo wyczekiwane zaręczyny już za Wami. Gratulujemy serdecznie!

 

Co zrobić, aby w pełni cieszyć się każdą sekundą narzeczeństwa? Już piszemy... Przede wszystkim powinniście skupić się na kilku podstawowych sprawach, dzięki którym łatwo i przyjemnie wejdziecie w przedślubny okres przygotowań.

Te 10 porad pomoże Wam wejść na właściwy poziom organizacji, ale i pomoże tak po prostu nacieszyć się narzeczeństwem - bo w końcu tu chodzi o miłość :)


fotografia: BrodiFotografia

 

 

Przygotowania do ślubu

 

 

1. Powiadomcie Waszych Najbliższych

 

Zanim obwieścicie Wasze zaręczyny całemu światu (np. na Facebooku), w pierwszej kolejności obdzwońcie rodzinę i najbliższych przyjaciół.

Nietaktem będzie jeśli pierwsza dowie się Wasza instruktorka fitness, czy kolega z podstawówki, a  dopiero potem brat lub babcia.

 

fotografia: Gazeta Weselna

 

 

2. Zainwestuj w manicure 

 

Wszyscy będą oglądać Twoje dłonie! To fakt.  

Aby wyeksponować piękny pierścionek na Twojej dłoni pomaluj swoje paznokcie na jakiś fajny kolor, lub idź na całość i zainwestuj w profesjonalny manicure, tak ażeby czuć się pięknie :)

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

3. Ciesz się piękną chwilą!

 

Zaręczyny to jedna z piękniejszych chwil Waszego życia.

Zanim rzucicie się w wir przedślubnej logistyki warto wybrać się ze swoją drugą połówką  choćby na weekendowy wyjazd tak żeby nacieszyć się sobą i uczcić Waszą decyzję o zamiarze spędzenia ze sobą reszty życia.

 

fotografia: Damian Łukasz Weddings

 

 

4. Ubezpiecz pierścionek

Śmieszne? Niekoniecznie! Taka decyzja zapewne nie należy do tych romantycznych, ale na pewno jest rozsądna.

Niewiele z Was nosi na co dzień biżuterię wartą kilka lib kilkanaście tysięcy złotych...  Jeśli Twój diament spadnie do zsypu na śmieci, zakopie się w piasku na plaży, lub zleci Ci z palca podczas kąpieli w morzu to wspomnisz te słowa i uznasz, że ubezpieczenie tego cacka to jedna z najrozsądniejszych decyzji jakie podjęłaś.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

5. Zacznij marzyć :)

 

To doskonały czas aby wraz z narzeczonym zacząć snuć plany na temat Waszego wspólnego ślubu.

Zróbcie burzę mózgów przy lampce wina, zacznijcie przeglądać Internet i załóżcie konto na Pinterest gdzie będziecie gromadzić Wasze wszystkie inspiracje ślubno-weselne. To naprawdę może być dobra zabawa!

 

 

6. Lista gości + budżet

 

To zadanie z pewnością sprowadzi Was na ziemię!

Aby zmierzyć się z realiami najpierw sporządźcie listę gości i ustalcie budżet na Wasz ślub i wesele. Bez tych istotnych informacji (sami, czy z pomocą konsultanta ślubnego) nie będziecie w stanie zamówić odpowiedniego miejsca na wesele. Ciężko będzie też wybrać firmy obsługujące ślub (fotografa, zespół muzyczny, czy dekoratorkę) jeśli nie sporządzicie rzetelnego budżetu.

To trudne zadanie, ale dobrze opracowany budżet zagwarantuje Wam uniknięcie wpadek tupu:  "Pod wpływem chwili zamówiłam suknię ślubną za 10 tysięcy, choć stać mnie na taka do 3 tysięcy. "

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

7. Ustalcie datę ślubu

 

Jeśli jeszcze nie macie daty która leży Wam idealnie to warto przemyśleć jak i gdzie chcielibyście wziąć ślub.

Czy zależy Wam na weselu na dworze? Czy lubicie upał? Czy marzą Wam się świeże owoce serwowane podczas przyjęcia, a może kulig zimową porą? Odpowiedzi na takie pytania z pewnością przybliżą Was do ustalenia daty waszego ślubu.

 

fotografia: LoveStory Wedding

 


8. Umów się z konsultantką ślubną

 

Jeśli planujesz wspomóc się organizatorką ślubną to podpisz z nią umowę w pierwszej kolejności. Konsultanci ślubni w ramach współpracy oferują szereg zniżek na przykład w hotelach, u fotografów czy firm cateringowych.

Jeśli nie zamierzasz skorzystać z usług wedding plannera to w pierwszej kolejności po wyborze daty i miejsca wesela zarezerwuj termin u fotografa, filmowców, DJ lub zespołu, itp.

Z praktyki (i przyczyn logistycznych) wiemy, że większość takich firm zajmuje się jednym ślubem dziennie, warto więc pomyśleć o takiej rezerwacji na długo przed datą ślubu.

 

 

9. Zarezerwuj miejsce ślubu i wesela

 

Te dwa miejsca nadadzą charakter całemu ślubowi. Przemyślcie, czy wolicie ślub w przytulnym, drewnianym kościółku  (nowocześnie, choć minimalistycznie), czy na przykład wielki ślub w bazylice, a wesele w pałacowej sali balowej?

Decyzja o wyborze miejsca wpłynie na pozostałe ustalenia np. na wybór stylu, sukni (skromna czy princesska), czy kolorów, które powinny wpasować się w estetykę wcześniej wybranego miejsca.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

10. Zorganizuj się!

 

Wesele to nie impreza, którą da się zorganizować "na szybko". To zbyt duże i kosztowne przedsięwzięcie, nie warto więc zlekceważyć przygotowań do tego ważnego dnia.

Bądźcie zorganizowani i odznaczajcie wszystko w notesie według wcześniej ustalonego harmonogramu.

 

fotografia: Cztery Kadry

 

Powodzenia!

 

Zobacz także:

6 NAJWIĘKSZYCH BŁĘDÓW FRYZJERSKICH, KTÓRYCH NIE CHCESZ POPEŁNIĆ PRZED SWOIM ŚLUBEM!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź