6 największych błędów fryzjerskich, których nie chcesz popełnić przed swoim ślubem!

6 błędów fryzjerskich, których powinnaś unikać przed swoim ślubem. Sprawdź! Komfort w dniu własnego ślubu i wesela jest przecież bezcenny!


Ślub należy do tych uroczystości, podczas których każda panna młoda pragnie wyglądać niesamowicie. Jednym z elementów wpływającym na wygląd, jest oczywiście odpowiedni dobór fryzury.  Pamiętaj, że eksperymenty „na kwadrans przed” w Tym Dniu rzadko kończą się sukcesem. Sprawdź jakich błędów nie popełniać.

 

źródło: elstile-spb.ru / instagram.com

źródło: elstile-spb.ru

 

1. Zmiana wizerunku na ostatnią chwilę

Drastyczne zmiany wizerunku na krótko przed ślubem to nie jest najlepszy pomysł. Duża zmiana cięcia lub koloru włosów może wręcz spowodować, że nie pozna cię własna rodzina, a nawet przyszły mąż.

Dlatego, jeżeli długie blond loki masz ochotę zamienić na krótkiego boba w kolorze krwistej czerwieni (lub odwrotnie), metamorfozę rozpocznij z dużym wyprzedzeniem. Wówczas znajdzie się jeszcze czas na naprawę ewentualnych błędów.

 

źródło: fabmood.com

źródłó: moncheribridals.com

źródło: Available Ideas

 

2. Fryzjer z polecenia

Starannie dobierz fryzjerkę na ten dzień. Nie polegaj jedynie nie opinii „kuzynki bratowej koleżanki”. Fryzjer musi przede wszystkim umieć poradzić sobie z twoimi włosami. Jeżeli zaś chodzi o ślubną fryzurę, koniecznie umów się na próbne upięcie. A jego efekty dokładnie sfotografuj.

Doświadczona fryzjerka, umiejąca dobrać stylizację fryzury do urody i preferencji panny młodej, to prawdziwy skarb, którego poszukiwania dobrze jest rozpocząć tak wcześnie, jak sukni ślubnej. Dodatkowo istnieje jedna złota zasada, sprawdzająca się we fryzjerstwie niemal zawsze: to, że Jennifer Aniston jest do twarzy w jakiejś fryzurze, nie znaczy, że ty również będziesz w niej doskonale wyglądała.

 

źródło: elstile-spb.ru / instagram.com

źródło: ulyana.aster / instagram.com

źrodło: ADRIAN-JON-PHOTOGRAPHY

 

3.  Przesada z ozdobami

Nadmiar ozdób i lakieru oraz dziwnego konstrukcje na głowie to grzech, który popełnia wiele panien młodych. Skomplikowane koki, trwała, czy obsypanie się brokatem, to koszmarki fryzjerskie należące do czasów słusznie minionych.

Obecnie obowiązuje naturalność, która zdecydowanie najlepiej się sprawdza. Nie znaczy to jednak, że na twojej głowie ma panować chaos. Dobra, doświadczona fryzjerka, przede wszystkim dobierze dobre dla ciebie cięcie, a po wtóre – upięcie wykona w taki sposób, by wyglądało jakby w jego wykonanie nie włożono wcale tak dużo pracy.

Jaka jest prawda ty będziesz wiedziała najlepiej. Fryzura ma być wygodna! Spędzenie całego wesela ze spinkami, lakierem i stresem naprawdę nie jest spełnieniem niczyich marzeń.

 

źródło: elstile-spb.ru / instagram.com

źródło: modwedding.com

źródło: fabmood.com

 

4.  Zbyt późne farbowanie 

Kolejnym błędem fryzjerskim, którego nie należy powielać, jest farbowanie włosów na dzień przed ślubem, a nawet krócej.

Pamiętaj, że farba, nawet używana przez ciebie wcześniej wielokrotnie, może zachować się dziwnie. Możesz dostać na nią uczulenia (efekt stresu), na twojej szyi mogą powstać trudne w usunięciu plamy z jej resztek, a kolor wyjdzie mniej twarzowy, niż pani na reklamującym ją plakacie. W ekstremalnych przypadkach ktoś może nawet zamienić tubki w opakowaniu i zamiast złotego blond otrzymasz rudą marchewkę z zielonymi pasemkami.

Farbowanie włosów to zdecydowanie temat na weekend tydzień przed ślubem.

 

źródło: elstile-spb.ru 

źródło: pinterest.com

źródło: pinterest.com

 

5. Zabiegi upiekszające Last Minute

Różnorodne zabiegi na włosy, którymi kobiety kuszą gabinety fryzjerskie, w większości przypadków są naprawdę skuteczne. Tylko, że pozostaje jeszcze ta mniejszość. Jeżeli chcesz swoich gości zachwycić prawdziwą burzą lśniących włosów, o SPA dla nich pomyśl z większym wyprzedzeniem. W profesjonalnym salonie otrzymasz rozpiskę tego jakie zabiegi i w jakim czasie warto wykonać, by efekt miał sens, a nie był jedynie wyrzucaniem pieniędzy w błoto.

Pamiętaj też, że wszelkie rytuały dla włosów, chociaż nawet super-drogie i super-renomowane, wymagają najczęściej powtórzenia. Po jednej takiej akcji efekt będzie raczej mizerny.

 

źródło: elstile-spb.ru / instagram.com

źródło: elstile-spb.ru 

źródło: elstile-spb.ru 

 

6.  Mycie włosów w dniu ślubu

Ostatnim błędem, popełnianym nagminnie przez kobiety mające za chwilę stanąć na ślubnym kobiercu, jest mycie włosów w dniu ślubu. Pamiętaj, do układania zdecydowanie lepiej nadają się włosy wczorajsze, czego nie należy w żaden sposób mylić z brudnymi. Zbyt „sypkie” włosy, potraktowane odżywką, trudniej jest ujarzmić, mogą się one dodatkowo elektryzować. Aby sobie tego zaoszczędzić, porządną kąpiel włosów wykonaj poprzedniego dnia.

 

źródło: elstile-spb.ru / instagram.com

źródło: elstile-spb.ru 

źródło: elstile-spb.ru 

 

W dniu ślubu czeka Cię bardzo dużo nowych, być może nieprzeżywanych wcześniej emocji i wrażeń. Nie ma więc sensu dokładać sobie dodatkowych obaw. Dlatego postaraj się nie popełnić wymienionych błędów, a o swojej fryzurze ślubnej pomyśl z dużym wyprzedzeniem. Komfort w dniu własnego ślubu i wesela jest przecież bezcenny!

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź