11 najczęściej granych i wykorzystywanych utworów na pierwszy taniec

Lista hitów na pierwszy taniec, które cieszą się największa popularnością pośród Par Młodych!

fotografia: Piotr Zawada 

 

Wychodząc naprzeciw Waszym oczekiwaniom, poszukiwaniom inspiracji oraz niesłabnącemu zainteresowaniu tematem muzyki na pierwszy taniec - przedstawimy dzisiaj najnowsze zestawienie najpopularniejszych hitów.
Przeanalizowaliśmy zarówno rodzime jak i zagraniczne trendy, które królują na odbywających się w ostatnich miesiącach weselach. Poniższe zestawienie będzie prezentacją hitów które cieszą się największa popularnością pośród Par Młodych.

Niektóre z nich mają już swoje lata ale wciąż świetnie sprawdzają się jako utwory otwierające Bal Weselny. Jeżeli jeszcze nie macie wybranego utworu na pierwszy taniec to już śpieszymy z pomocą.

 

Bezapelacyjnym numerem jeden, utworem który przez samych autorów jest opisywany jako „romantyczna ballada idealna do pójścia do ołtarza” to kompozycja wykonywana przez brytyjskiego wokalistę Eda Sheerana pt. „Thinking Out Loud”. O popularności utworu niech świadczy niemalże 2,5 miliarda wyświetleń w serwisie YouTube

1. Ed Sheeran - Thinking out Loud


 

 

Kolejna piosenka może się okazać zaskoczeniem bo powstała niespełna 60 lat temu. Pierwotnie wykonywana przez Ettę James, do dzisiaj jest wciąż coverowana przez wielkie gwiazdy jak np Beyonce. Metrum utworu pozwala zatańczyć do niego walca, jest to spokojna nastrojowa piosenka która idealnie wpasuje się na pierwszy taniec jeżeli chcecie rozpocząć imprezę w stylu retro.

2. Etta James - At Last

 

 

Ray LaMontagne, amerykański artysta obracający się w klimatach folkowych stworył w 2008 roku kompozycję która swoim tekstem i nastrojowością będzie kolejną świetną propozycją. Utwór pozostaje w klimatach soulowych jednocześnie będąc pogodnym ale z zachowaniem umiarkowanego tempa do którego wygodnie się tańczy. „Jesteś najlepszym co mnie spotkało…” Kto z nas nie chciałby usłyszeć takich słów podczas swojego ślubu…

3. Ray LaMontagne - You Are The Best Thing


 

 

Bardzo częstym rozpoczęciem wesela jest też nastrojowa ballada Michaela Buble. Tekst o milości, umiarkowane tempo i aksamitny wokal Michaela Buble idealnie wpasowują się w propozycje na pierwszy taniec. Przedstawiamy link do wykonania live, jeżeli zdecydowaliście się na zespół, który ma w swoim składzie sekcję dętą i wokale, które potrafią oddać magię tej piosenki, to świetnym pomysłem będzie zagranie tego utworu w tej właśnie aranżacji:

4. Michael Buble - Everything


 

 

Następną bardzo przyjemna propozycją będzie duet Jasona Mraza i Colbie Caillat. W 2009 roku nagrali oni przepiękna balladę która zaowocował anagroda Grammy. 

5. Jason Mraz i Colbie Caillat - Lucky


 

 

Pośród dzisiejszego zestawienia najpopularniejszych utworów na pierwszy taniec nie może zabraknąć króla Elvisa Presleya którego ballada o miłości jest doskonałą propozycją na rozpoczęcie wesela. Do tego utworu można zatańczyć także walca.

6. Elvis Presley - Can’t Help Falling In Love


 

 

Nieco żywszem utworem bardzo często rozpoczynającym światowe wesela jest kompozycja z 2010 roku wykonywana przez Bruno Marsa. Jej tekst mówi wprost: „Chciałbym się z tobą ożenić”

7. Bruno Mars - Marry You 


 

 

 

W jednym z bardzo popularnych filmów pt. „Uwierz w ducha” została wykorzystana melodia wykonywana przez The Righteous Brothers. Również bardzo często pojawia się jako pierwszy taniec, oczywiście idealnie nadaje się do walca

8. The Righteous Brothers - Unchained Melody


 

 

Niezapomniany Nat King Cole ponad 50 lat temu zaśpiewał piękna piosenkę o miłości, która do dzisiaj jest coverowana przez wielu artystów, takich jak np. Joss Stone czy Michael Buble. Kompozycja jest idealna na pierwszy taniec

9. Nat King Cole - LOVE
 

 

 

Dla miłośników muzyki rockowej idealnym będzie się wydawać ballada Bryana Adamsa. Utwór rozwija się w sposób który inspiruje do stworzenia choreografii którą zachwycicie swoich gości

10. Bryan Adams - Everything I Do I Do It For You
 

 

 

„Kiedy mężczyzna kocha kobietę, nie zaprząta swojego umysłu niczym innym. Mógłby sprzedać świat za to uczucie…”  Dokładnie w taki sposób swój hit rozpoczyna Percy Sledge - pierwszy wykonawca tej piosenki. Utwór ma już swoje lata, jednak jego częstotliwość pojawiania się jako propozycji na pierwszy taniec nie maleje mimo biegu lat.

11. Michael Bolton - When A Man Loves a Woman


 

Powyższe zestawienie to bardzo często pojawiające się kompozycje jako tło do pierwszego tańca na rynku polskich jak i zagranicznych wesel. Niektóre z tych utworów już powstawały nawet z zamysłem rozpoczynania nimi wesel. Jeżeli macie swoje propozycje utworów na pierwszy taniec - piszcie w komentarzach !

Damian Łaszek
PUZZLE Cover Band 


 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź