11 oryginalnych pomysłów na atrakcje weselne

Jakie atrakcje możecie zafundować swoim gościom? Zapraszamy do lektury!

źródło: SklepSlubny.Love

 

Aby zapewnić wszystkim weselnym gościom niezapomnianą zabawę, dzisiejsze wesela nie ograniczają się do tańców przy muzyce granej przez orkiestrę czy DJ'a.

Państwo młodzi i firmy zajmujące się organizacją imprez starają się wprowadzić do scenariusza wesela atrakcje, które wyróznią je, podkręcą atmosferę, rozbawią nawet tych weselników, którzy nie przepadają za wygibasami na parkiecie.

Jakie atrakcje możecie zafundować swoim gościom? Zapraszamy do lektury! 

 

Barmix – automatyczny barman

 

 

Atrakcje na wesele

 

Aby uatrakcyjnić nieco zwyczajowe tańce w rytm serwowanej muzyki, proponujemy włączenie do programu imprezy zadań i zabaw specjalnych.

Popularne karaoke świetnie odnajdzie się również na weselnym gruncie. Drużbowie, crodzina, znajomi będą mieli doskonałą okazję do popisania się swoimi zdolnościami wokalnymi i zadadykować wybrany utwór młodej parze, czy rodzicom.

Ważne, aby wybór utworów był ograniczony (można zaszaleć tematycznie), ktoś sprawnie kierował uczestnikami, a cała zabawa nie przeciągała się zbytnio.

Zamiast konkursów wokalnych, możecie zorganizować gościom zawody taneczne. Koniecznie tematyczne, do wybranego układu i koniecznie zabawnymi przebraniami. Może wyjść z tego niezapomniany show:)

W zmaganiach tanecznych może wam pomóc jedna z popularnych gier interaktywnych, która wskazuje tancerzom kolejne ruchy. A może przygotujecie scecjalny układ z przyjaciółmi i dacie wspólny występ dla weselników?

 

fotografia: Światłokolorowi

 

 

Zdjęcia na wesele

 

Zdjęcia z wesela pomoga zapamietać niezwykłe chwile, jakie towarzyszyły wam tego dnia. Prócz profesjonalnego fotografa coraz częściej pojawia się na weselach tak zwana "foto-budka".

Może to być specjalnie wynajęty sprzęt, który rzeczywiście jest budką z zainstalowanym sprzętem fotografującym automatycznie osoby, które do niej wejdą. Zdjęcia są natychmiast drukowane i stają się pamiątką z wesela.

Innym sposobem na fotograficzną atrakcję jest samodzielne zorganizowanie miejsca mini-sesji zdjęciowych.Wystarczy wybrać kącik, ozdobić go w dowolny sposób, postawić stolik z przebraniam, maskami, nakryciami głowy do dyspozycji, tabliczkami kredowymi, na których goście mogą zapisywać "przesłanie" dla młodych, udostępnić aparat (najlepiej na statywie) i zachęcić do zabawy. 

Oprócz zdjęć z fotobudki, polaroidu goście z pewnością zrobią setki ujęć za pomocą swoich smartfonów. Może zachęcicie ich do dzielenia się nimi na specjalnie stworzonej stronie na facebooku czy instagramie? Dzięki w ten sposób stworzonemu albumowi dzielenie się zdjęciami wśród rodziny będzie dużo łatwiejsze.

 

fotografia: FOTOTIKKA

 

 

Fotobudka na wesele

 

Zdjęcia z fotobudek można robić aparatem typu polaroid, który od razu drukuje odbitki. Mogą być one elementem kolejnej atrakcji - księgi gości.

Duży album rozłożony w widocznym miejscu powinien zachęcać gości do wpisywania się do niego na pamiątkę. Wpisy mogą zawierać życzenie, porady małżeńskie dla młodej pary, zabawne wierszyki, ryzunki, sentencje. Uzupełnienie każdego wpisu zdjęciem zrobionym w budce uczyni księgę dziełem kompletnym, niezwykle cenną pamiątką ze ślubu. Księga gości może przyjąć oryginalne formy: może to być wydrukowane w dużym formacie wasze zdjęcie do podpisywania się lub drzewko, na którego listkach będą wpisywać się weselnicy.

A może będzie to jeszcze inna, wymyślona przez was forma?

 

 

Portrety i karykatury na wesele

 

Zamiast na fotografii osoby uczestniczące w waszymi wielkim dniu mogą zostać uwiecznione na portretach wykonywanych przez profesjonalnego rysownika czy karykaturzystę.

Orygianalnym pomysłem jest zaproszenie osoby wykonującej wycinanki przedstawiające kształt profilu danej osoby.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Kreatywne księgi gości weselnych

 

Porady dla świeżo upieczonych małżonków, którymi obdarzyć was mogą goście, to kolejny pomysł na uatrakcyjnienie przyjęcia. Przygotujcie małe kartoniki i pisaki lub specjalnie wydrukowane "formularze poradowe" i miejsce, gdzie będą mogły być wrzucane.

Goście, zachęceni do wpisywania dobrych rad, będą zachwyceni tym pomysłem, a wy z przyjemnością odczytacie te złote myśli na przykład podczas podróży poślubnej. 

 

źródło: SklepSlubny.Love

 

 

Gazeta weselna

 

Zamiast pokazu slajdów, który jest niezwykle popularnym sposobem na wzbogacenie scenariusza zabawy, przygotujcie foldery, mini-gazetki opowiadające o was, o historii waszego związku, zawierające wasze zdjęcia z dzieciństwa, wspomnienia pierwszych randek.

Może się w nich pojawić również menu weselne, program dnia i inne przydatne gościom informacje.

 

źródło: Gazeta Weselna

 

 

Loteria fantowa na weselu

 

A może zorganizujecie dla gości loterię fantową? W specjalnie wyznaczonym miejscu postawcie słój z losami i kosz z fantami: mogą to być słodycze, zabawne przedmioty, woreczki z podarunkami podobnymi do tych na stołach, drobiazgi wprost z kiermaszu.

Losy mogą być darmowe lub (jeżeli jesteście pewni, że nie wzbudzi to mieszanych uczuć wśród gości) dostępne za niewielką (lub dowolną) opłatą. Zebrane w ten sposób pieniądze możecie przekazać na jakiś szczytny cel, o czym koniecznie poinformujcie swoich gości podczas zabawy weselnej.

 

 

Candy bar na wesele

 

Na koniec atrakcja, która z pewnością zawróci w głowach miłośnikom żelek, cuksów, landrynek, ciągutek. Wycięty z bajki o Jasiu i Małgosi słodki bar.

Nie tylko wzbogaci weselne menu, ale i ozdobi salę.

Wielkie szklane słoje z kolorowymi słodyczami, które nakładać można łopatkami do papierowych torebek. Możecie również wynająć maszynę do waty cukrowej lub popkornu. Inwencja w waszych rękach! Zadowolenie gości - gwarantowane :)

 

fotografia: Piotr Zawada Fotografia

 

 

Zobacz także:

KWESTIE DO ROZWAŻENIA PRZY WYBORZE DJ-A WESELNEGO

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź