12 sposobów na zaangażowanie gości weselnych do udziału w przyjęciu

Wesela z zabawami dla gości pozostawiają trwałe wrażenie i sprawiają, że ludzie mówią o przyjęciu jeszcze przez długi czas.


Rozkoszuj się weselną zabawą i zrób wszystko, aby twoi goście bawili się na niej równie dobrze!

Wesela z zabawami dla gości pozostawiają trwałe wrażenie i sprawiają, że ludzie mówią o przyjęciu jeszcze przez długi czas. Dodatkowo dodawanie takich elementów interaktywnych nie jest kosztowne.

 

fotografia: Anna Dedo Fotografia

 


1. Zabawna księga gości

Jaka jest pierwsza rzecz, którą goście robią po przybyciu na wesele? Po przyjeździe goście zazwyczaj szukają miejsca na złożenie prezentów, które przynieśli, a także szukają księgi gości. Po złożeniu w niej podpisów rozpocząć się może prawdziwa zabawa.

Dlaczego więc nie zmienić tradycyjnej księgi w coś naprawdę ekstra? Skonfiguruj księgę gości z polaroidem lub fotoksiążką, aby pomóc w wizualnym uchwyceniu kto był na ślubie. Zaoferuj gościom możliwość zapisania dat ich urodzin i rocznic na ozdobnym plakacie.

Nie tylko dlatego, że po czasie będzie to ładnie wyglądać, ale także by nie zapomnieć o ważnych datach twoich bliskich. Osoby utalentowane pod względem szycia, mogą poprosić gości o podpisywanie się na kawałkach materiału, który następnie zostanie zszyty, tworząc ślubną kołdrę.

 

fotografia: FOTOTIKKA

 


2. Aktywności na kawałku papieru

Daj gościom jakieś aktywności, aby wypełnić czas pomiędzy zakończeniem ślubu, a chwilą rozmowy z nowożeńcami. Dobrze jest wówczas pośrednio zainicjować rozmowę między gośćmi. Może to być na przykład spisanie różnorodnych pomysłów na randki.

Innym pomysłem są karteczki z zadaniami dla gości, na przykład dotyczące tego, gdzie po raz pierwszy spotkali Młodą Parę. To z pewnością zbliży gości do siebie.

 

fotografia: CedrowyDworek

 

 

3. Dekoracje

Weselne dekoracje mogą także pełnić rolę informacyjną: wskazać parking lub poprosić o wyłączenie telefonów komórkowych na czas uroczystości. Zadbaj o ich atrakcyjną formę.

 

fotografia: Malachite Meadow 

 

 

4. Fotobudka

Nie jest tajemnicą, że fotobudki są niesamowicie zabawne i tworzą jedne z najlepszych wspomnień z wesela. Zdjęcia gości mogą być głupie, romantyczne, ujmujące, a nawet poważne. Pamiętaj, aby Para Młoda także robiła sobie wspólne zdjęcia z gośćmi.

Nie zapomnij o atrakcyjnym tle i kilku rekwizytach dla uatrakcyjnienia.

5 POWODÓW DLA KTÓRYCH NADAL WARTO MIEĆ ZDJĘCIE Z FOTOBUDKI NA SWOIM ŚLUBIE

 

fotografia: Malachite Meadow 

 

 

5. Gry podwórkowe

Taniec nie jest dla wszystkich, a ci goście również muszą być włączeni w zabawę. Gry na podwórko są łatwym dodatkiem do ślubu i zazwyczaj skutkują szczęśliwymi gośćmi.

Wykona je każdy majsterkowicz albo można kupić gotowiec w sklepie.

 

fotografia: B&W Photography

 

 

6. Kapsuły wspomnień

Zachęć gości, aby zapisywali na kartkach swoje odpowiedzi na różnorodne pytania. Można je zbierać w butelkach, słoikach lub wazonach. Na kartkach mogą znaleźć się porady lub życzenia.

Trzymaj je schowane i odczytuj w konkretnych momentach, na przykład podczas wybranych rocznic ślubu.

WASZA ŚLUBNA "KAPSUŁA CZASU" - JAK JĄ ZROBIĆ?

 

źródło: buzzfeed.com

 


7. Stwórz hashtag

Dziel się swoim ślubem ze światem za sprawą urządzeń mobilnych i social media. Stwórz hashtag, dzięki któremu goście będą mogli oznaczać zdjęcia i przemyślenia związane ze ślubem.

Oczywiście takie oznaczenie musi być oryginalne, aby później z przyjemnością znajdować zdjęcia i teksty.

ETYKIETA ŚLUBNA W SOCIAL MEDIA

 

foto via pinterest / deerpearlflowers


 

8. Jednorazowe aparaty

Przygotuj jednorazowe aparaty i rozłóż je w różnych miejscach na sali. Dzięki temu zyskasz nową perspektywę zdjęć – perspektywę twoich gości.

 

fotografia: LMFOTO.PL

 

 

9. Zabawy dla gości (i dodatkowe pieniądze dla pary)

Możesz zebrać trochę dodatkowych funduszy na miesiąc miodowy dzięki zabawom dla gości. Oczywiście nie przesadzaj, aby goście nie poczuli się wykorzystani. Czas zmienić tradycyjne „zbieranie na wózek” podczas tańca w coś, co sprawi większą przyjemność twoim bliskim.

Ciekawym pomysłem jest przyczepianie banknotów do sukni Panny Młodej przy pomocy cieniutkich szpilek.

7 SPOSOBÓW, ABY ZABAWIĆ GOŚCI BEZ WYKORZYSTANIA PARKIETU

 

foto via pinterest / LinenTablecloth.com

 

 

10. Nie lekceważ potęgi tańca

Większość gości zatańczy przynajmniej raz podczas całego przyjęcia. Spraw, by te tańce sprawiały prawdziwą radość. Cha-cha sprawdza się zawsze.

Dobrze jest mieć także kogoś, kto zabawi tłum, pokaże kroki i po prostu zachęci do wspólnej zabawy.

PIERWSZY TANIEC – CZY MOŻNA GO POMINĄĆ?

 

Fotografia:  Piotr Zawada Fotografia 

 

 

11. Coś dla dzieci

Wesela mogą być zabawą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, chociaż nie wszystkie dzieci mogą uczestniczyć we wszystkich imprezach dla dorosłych. Zapewnij bezpieczną rozrywkę dla najmłodszych, aby dorośli mogli w pełni świętować razem z tobą.

Kolorowanki i gry dla dzieci są szalenie popularne. Spróbuj także kredy, jeśli masz miejsce z twardymi, zmywalnymi powierzchniami betonu. 

JAK ZAPLANOWAĆ ŚLUB I WESELE, KIEDY MASZ DZIECI

 

fotografia: Malachite Meadow 

 


12. Coś na pożegnanie 

Pożegnanie z gośćmi także może mieć wyjątkowy wymiar. Zaplanuj na ten moment wręczenie na przykład drobnych bukiecików z kwiatów, zapalenie zimnych ogni, konfetti, czy puszczanie latarni wprost do nieba.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography 

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #swiadkowiedruhny - zobacz 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź