12 sposobów na zaangażowanie gości weselnych do udziału w przyjęciu

Wesela z zabawami dla gości pozostawiają trwałe wrażenie i sprawiają, że ludzie mówią o przyjęciu jeszcze przez długi czas.


Rozkoszuj się weselną zabawą i zrób wszystko, aby twoi goście bawili się na niej równie dobrze!

Wesela z zabawami dla gości pozostawiają trwałe wrażenie i sprawiają, że ludzie mówią o przyjęciu jeszcze przez długi czas. Dodatkowo dodawanie takich elementów interaktywnych nie jest kosztowne.

 

fotografia: Dwatak fotografia ślubna

 

 

Atrakcje na wesele


Zabawna księga gości

 

Jaka jest pierwsza rzecz, którą goście robią po przybyciu na wesele? Po przyjeździe goście zazwyczaj szukają miejsca na złożenie prezentów, które przynieśli, a także szukają księgi gości. Po złożeniu w niej podpisów rozpocząć się może prawdziwa zabawa.

Dlaczego więc nie zmienić tradycyjnej księgi w coś naprawdę ekstra? Skonfiguruj księgę gości z polaroidem lub fotoksiążką, aby pomóc w wizualnym uchwyceniu kto był na ślubie. Zaoferuj gościom możliwość zapisania dat ich urodzin i rocznic na ozdobnym plakacie.

Nie tylko dlatego, że po czasie będzie to ładnie wyglądać, ale także by nie zapomnieć o ważnych datach twoich bliskich. Osoby utalentowane pod względem szycia, mogą poprosić gości o podpisywanie się na kawałkach materiału, który następnie zostanie zszyty, tworząc ślubną kołdrę.

 

fotografia: FOTOTIKKA

 


Aktywności na kawałku papieru

 

Daj gościom jakieś aktywności, aby wypełnić czas pomiędzy zakończeniem ślubu, a chwilą rozmowy z nowożeńcami. Dobrze jest wówczas pośrednio zainicjować rozmowę między gośćmi. Może to być na przykład spisanie różnorodnych pomysłów na randki.

Innym pomysłem są karteczki z zadaniami dla gości, na przykład dotyczące tego, gdzie po raz pierwszy spotkali Młodą Parę. To z pewnością zbliży gości do siebie.

 

fotografia: CedrowyDworek

 

 

Dekoracje weselne

 

Weselne dekoracje mogą także pełnić rolę informacyjną: wskazać parking lub poprosić o wyłączenie telefonów komórkowych na czas uroczystości. Zadbaj o ich atrakcyjną formę.

 

fotografia: Malachite Meadow 

 

 

Fotobudka

 

Nie jest tajemnicą, że fotobudki są niesamowicie zabawne i tworzą jedne z najlepszych wspomnień z wesela.

Zdjęcia gości mogą być głupie, romantyczne, ujmujące, a nawet poważne.

Pamiętaj, aby Para Młoda także robiła sobie wspólne zdjęcia z gośćmi. Nie zapomnij o atrakcyjnym tle i kilku rekwizytach dla uatrakcyjnienia.

 

 

produkcja: Slashed Pictures

 

 

Gry podwórkowe na weselu

 

Taniec nie jest dla wszystkich, a ci goście również muszą być włączeni w zabawę. Gry na podwórko są łatwym dodatkiem do ślubu i zazwyczaj skutkują szczęśliwymi gośćmi.

Wykona je każdy majsterkowicz albo można kupić gotowiec w sklepie.

 

fotografia: B&W Photography

 

 

Kapsuły wspomnień dla pary młodej

 

Zachęć gości, aby zapisywali na kartkach swoje odpowiedzi na różnorodne pytania. Można je zbierać w butelkach, słoikach lub wazonach. Na kartkach mogą znaleźć się porady lub życzenia.

Trzymaj je schowane i odczytuj w konkretnych momentach, na przykład podczas wybranych rocznic ślubu.

 


Stwórz Wasz ślubny hashtag

 

Dziel się swoim ślubem ze światem za sprawą urządzeń mobilnych i social media. Stwórz hashtag, dzięki któremu goście będą mogli oznaczać zdjęcia i przemyślenia związane ze ślubem.

Oczywiście takie oznaczenie musi być oryginalne, aby później z przyjemnością znajdować zdjęcia i teksty.

 

plakat: SklepSlubny.Love


 

Jednorazowe aparaty na weselu

 

Przygotuj jednorazowe aparaty i rozłóż je w różnych miejscach na sali. Dzięki temu zyskasz nową perspektywę zdjęć – perspektywę twoich gości.

 

fotografia: LMFOTO.PL

 

 

Zabawy dla gości (i dodatkowe pieniądze dla pary)

 

Możesz zebrać trochę dodatkowych funduszy na miesiąc miodowy dzięki zabawom dla gości. Oczywiście nie przesadzaj, aby goście nie poczuli się wykorzystani. Czas zmienić tradycyjne „zbieranie na wózek” podczas tańca w coś, co sprawi większą przyjemność twoim bliskim.

Ciekawym pomysłem jest przyczepianie banknotów do sukni Panny Młodej przy pomocy cieniutkich szpilek.

 

Nie lekceważ potęgi tańca

 

Większość gości zatańczy przynajmniej raz podczas całego przyjęcia. Spraw, by te tańce sprawiały prawdziwą radość. Cha-cha sprawdza się zawsze.

Dobrze jest mieć także kogoś, kto zabawi tłum, pokaże kroki i po prostu zachęci do wspólnej zabawy.

 

Fotografia:  Piotr Zawada Fotografia 

 

 

Coś dla dzieci na weselu

 

Wesela mogą być zabawą zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych, chociaż nie wszystkie dzieci mogą uczestniczyć we wszystkich imprezach dla dorosłych. Zapewnij bezpieczną rozrywkę dla najmłodszych, aby dorośli mogli w pełni świętować razem z tobą.

Kolorowanki i gry dla dzieci są szalenie popularne. Spróbuj także kredy, jeśli masz miejsce z twardymi, zmywalnymi powierzchniami betonu. 

 

fotografia: Krzysztof Jaskólski Fotografia

 


Coś na pożegnanie 

 

Pożegnanie z gośćmi także może mieć wyjątkowy wymiar.

Zaplanuj na ten moment wręczenie na przykład drobnych bukiecików z kwiatów, zapalenie zimnych ogni, konfetti, czy puszczanie latarni wprost do nieba.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography 

 

 

Zobacz także:

5 ŚLUBNYCH TRENDÓW DLA PRZYSZŁEJ PANNY MŁODEJ

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź