16 rustykalnych dekoracji na ślub przyjaznych dla budżetu

Prezentujemy pomysły na rustykalne dekoracje, które nie są kosztowne, a robią naprawdę niesamowity efekt.

fotografia: Malachite Meadow


Planowanie ślubu może cię naprawdę pochłonąć. Nie znaczy to wcale, że nie znajdziesz w jego trakcie odrobiny czasu na lepsze rozplanowanie budżetu.

Prezentujemy pomysły na rustykalne dekoracje na wesele, które nie są kosztowne, a robią naprawdę niesamowity efekt. Dodatkowo są one łatwe do wykonania przez każdego.

To spersonalizowane pomysły DIY, dzięki którym ślub stanie się naprawdę wyjątkowy.

 

fotografia: FOTOTIKKA

 

 

Dekoracje weselne DIY

 

 • Napis „Bar” wykonany ze sklejonych ze sobą korków od wina. Wystarczy użyć w tym celu mocnego kleju typu kropelka.
 • Menu, rozmieszczenie gości albo inne informacje naniesione na materiał. W tym celu wystarczy jasna tkanina wycięta na kształt proporca i specjalny mazak do ubrań. Oraz drewniany stojak. Wyjątkowo będzie wyglądać w trakcie ogrodowego przyjęcia.

 

Napis love slubnaglowie.pl

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

 • Informacje dla gości mogą zostać również napisane białą farbą na kawałku sklejki.
 • Albo kredą, na ciemnej tablicy oprawionej w drewnianą ramę.
 • Plan przyjęcia świetnie będzie wyglądał zapisany na deskach popularnej palety, dodatkowo ozdobionej światełkami LED.

 

sukulent jako podziękowanie dla gosci na weselu slubnaglowie.pl

fotografia: Pudełko Wspomnień

 

 • A może by tak wykorzystać stare okno i na szklanej tafli napisać przy pomocy specjalnej farby informacje dla gości? To się nazywa prawdziwy recykling.
 • Zresztą rozkład przyjęcia weselnego można także napisać na wszystkich odpadkowych materiałach. Wystarczy kawałek deski, stara taca z metalu, ramka i trochę umiejętności przybijania, aby powstał bardzo oryginalny znak.
 • Wzruszające napisy dotyczące miłości wprowadzą gości w ślubny klimat. W tym celu wystarczy kilka starych, drewnianych desek i oczywiście talent do kaligrafii. Można je rozmieścić na sali, można także postawić ją przy rzędach krzeseł na ślubie.

 

ciasteczka i inne smakołyki na wesele slubnaglowie.pl

fotografia: LMFOTO.PL

 

Rustykalne dekoracje ślubne

 

 • Ciemne kartki i kredę (albo przynajmniej biały tusz) można wykorzystać również na sali, do stworzenia menu, winietek, zaproszeń i innych niezbędnych elementów.
 • Napisy, aby naprawdę przyciągały do siebie spojrzenia, muszą być nie tylko czytelne, ale także powinny być dość zabawne. Dzięki temu zostaną zapamiętane na długo.
 • Ekologia i ekonomia – to coś, co pokocha każda Panna Młoda. Szary papier z recyklingu w połączeniu z koronkowymi wycinankami, to najprostszy pomysł na perfekcyjny wzór zaproszeń i etykietek ślubnych.

 

Zaproszenie ślubne z motywem paprotki slubnaglowie.pl

fotografia: BOHO DESIGN

 

 • Rustykalny styl na przyjęciu weselnym wymaga prostych krzeseł z drewna i minimum dekoracji. Tanim kosztem taki efekt uzyskać można przy pomocy białych wstążek związujących pęki zielonych ziół przy krzesłach i na stołach.
 • Tkanina w jasnym kolorze, z naniesionymi na nią napisami, może być idealnym tłem dla sesji fotograficznej. Nikt nie zapomni czyj jest ten wielki dzień.

 

fotografia: Fotograf Gabriel Gmurczyk 

 

 • Przy pomocy papieru lub tkaniny łatwo jest stworzyć także menu (przyczepione na przykład do starych, drewnianych drzwi).
 • Warto poćwiczyć swoją kaligrafię, tworząc atrakcyjne pod względem wizualnym napisy i dodatkowo ozdobić je powodzią zielonych liści.
 • Dekoracje w stylu rustykalnym powinny nie tylko wykorzystywać wszelkie materiały z odzysku, ale również nieco postarzać używane materiały. Dzięki temu całość będzie jeszcze bardziej klimatyczna.

 

Drewniana doniczka na weselnym stole slubnaglowie.pl

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Zobacz także: 

7 NAJCZĘŚCIEJ POPEŁNIANYCH BŁĘDÓW ZWIĄZANYCH Z MUZYKĄ NA WESELU

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź