22 najlepsze porady małżeńskie wszech czasów

Oto zebrane przez nas zasady, którymi kierują się udane małżeństwa. Być może pomogą Ci one zadbać również o Wasz związek.

fotografia:Gabriel Gmurczyk - fotograf

 

Sprawdź zebrane przez nas porady małżeńskie. Być może pomogą Ci one zadbać również o swój związek.

 

 • Badania konsekwentnie pokazują, że dotykanie się tworzy silniejszą więź poprzez uwalnianie oksytocyny.

Trzymaj się za ręce, pocieraj ramiona, ściskaj, całuj, dawaj piątki. Po krótkim uścisku lub pocałunku spróbuj wydłużyć dotyk do co najmniej 5 lub 10 sekund, aby uzyskać bardziej skuteczne efekty! 

 

 • Dowiedz się, jak nie zgadzać się we wszystkim

Żadna dwójka ludzi nie zgadza się we wszystkim i to jest w porządku, ale ważne jest, aby być pogodzonym ze swoimi różnicami. 

 

 • Czasami nie chodzi o ilość pieniędzy wydanych na prezent; chodzi o myśl, która idzie za podarunkiem

Zamiast skupiać się na drogich prezentach, spróbuj się zaskakiwać na co dzień i okazywać w ten sposób uczucia.

 

fotografia: Światłokolorowi

 

 

 • Dla mężczyzn ważne jest, aby zrozumieć, że kobiety chcą być słuchane

Mężczyźni nie muszą rozwiązywać ani naprawiać wszystkiego; samo słuchanie jest wyjątkowym darem. Dla kobiet ważne jest zrozumienie, że mężczyźni potrzebują czasu dla siebie. Dając mu przestrzeń do oderwania się od Ciebie, sprawiasz, że mocniej angażuje się on w związek.

 

 • Największym marnowaniem czasu jest próbowanie zmienić małżonka, ponieważ problemy, które masz z mężem, są zazwyczaj problemami, które masz ze sobą

Kiedy próbujesz zmienić współmałżonka, wysyłasz mu wiadomość, że to, kim jest, nie wystarczy. Nikt nie lubi otrzymywać tej wiadomości, a to prowadzi do dystansu i polaryzacji. Pozwól małżonkowi być tym, kim on jest i skup się na zmianie siebie. 

 

 • Zobacz problemy – nudę w sypialni, brak rozmów, urazę – jako symptomy i podejmij się leczenia

Zaangażuj swoje wszystkie środki, by zwalczyć tę pozornie nieuleczalną przypadłość.

 

pocałunek pary młodej slubnaglowie.pl

fotografia: Love Story

 

 

 • Następnym razem, gdy pokłócisz się ze swoim partnerem, porzuć wstyd, obwinianie się i poczucie, że musisz mieć rację, i naprawdę słuchaj nie przerywając

Następnie poinformuj go, jak się czujesz, używając instrukcji „Ja”. Praca Twojego partnera nie polega na czytaniu w Twoim umyśle, odgadywaniu tego, co myślisz, ani na wkładaniu słów do ust. Są to ogromne przeszkody dla otwartej, uczciwej komunikacji i zagwarantują urazę, złość i frustrację w związku. 

 

 • Weź odpowiedzialność za swoje argumenty

Aby wzmocnić swoje małżeństwo, naucz się rozpoznawać, że większość argumentów jest prawdziwa, że ​​obie osoby mają ważne punkty widzenia i uzasadnione powody dla swoich uczuć.

 

 • Nic nie jest ważniejsze w małżeństwie niż związek między mężem i żoną

Kiedy inne rzeczy, takie jak kariera, dzieci i zajęcia osobiste, stają się ważniejsze, pojawiają się problemy. Spraw, aby związek był dla Ciebie najważniejszy. Kiedy to zrobisz, małżeństwo rozkwitnie. 

 

 • Nigdy nie zaczynaj zdania od słowa „Ty”

Zamiast tego zacznij od słowa „Ja”, a następnie podziel się swoimi odczuciami zamiast swoimi pretensjami. To nie jest tak proste, jak się wydaje, ponieważ wszyscy ukrywamy wiele myśli.

 

fotografia:Gabriel Gmurczyk - fotograf

 

 

 • Uwolnij się od krytyki i winy.

Skoncentruj się na tym, co można docenić w związku z Twoim partnerem, a następnie szczerze i spontanicznie wyrażaj swoje szczególne uznanie dla tych cech.

 

 • Poświęć trochę czasu na wspólną zabawę każdego dnia

W dzisiejszych gorączkowych harmonogramach łatwo znaleźć swoje małżeństwo na dole listy priorytetów. Wybierz się na spacer i trzymaj się za ręce (natura uspokaja), gotuj razem, ćwicz lub nawet obejrzyj komedię. 

 

 • Zanim wpadniesz w szał lub zrzucisz winę, weź oddech i spytaj partnera o jego perspektywę

Na przykład, zadaniem twojego współmałżonka jest chodzenie z psem rano, ale odkrywasz kupę psa na podłodze w kuchni i czyszczenie jej sprawia, że ​​spóźniasz się do pracy. Zamiast go natychmiast obwiniać, spytaj swojego partnera o powód jego zachowania.

 

 • Sporządź listę trzech najszczęśliwszych momentów w swoim małżeństwie

Spędź kilka minut każdego dnia, krótko przeżywając te chwile w swoim umyśle. Rezultaty Cię zadziwią. 

 

małzeństwo slubnaglowie.pl

fotografia: cyrografia

 

 

 • Doceń swojego partnera co najmniej pięć razy każdego dnia

Powiedz mu o tym, napisz, zaśpiewaj, ale nie chowaj tego dla siebie

 

 • Stwórz jasną wizję Waszej wspólnej przyszłości

Usiądźcie, posłuchajcie siebie nawzajem i napiszcie, jak chcecie, by wyglądała Wasza przyszłość. O wiele łatwiej jest stworzyć najlepszą relację, jeśli potrzeby obu są wyrażane, słyszane i wspierane przez partnera. 

 

 • Na co dzień pamiętaj, aby najpierw być żoną, a potem krytykiem

Za każdym razem, gdy otwierasz usta, by narzekać na coś – niezależnie od tego, czy chodzi o jedzenie, obsługę, film, pogodę, cokolwiek – jakaś część Twojego partnera czuje, że zawodzi, ponieważ nie bawisz się świetnie. Mężczyźni są najszczęśliwsi, kiedy mogą zadowolić swoją kobietę! 

 

 • Zaakceptuj partnera dokładnie takim, jakim jest dzisiaj

Nie próbuj go zmieniać. 

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

 • Kiedy Twój partner mówi Ci o czymś, co go dręczy, zastanów się, co on mówi

Kiedy słuchasz, pomaga Ci to nie czuć się defensywną i pozwala Ci lepiej zrozumieć, co on próbuje przekazać. 

 

 • Najlepszym sposobem na wzmocnienie małżeństwa jest wspieranie się i pomaganie sobie nawzajem w byciu najlepszym z możliwych

Silne małżeństwo to takie, w którym oboje rozumieją, że druga osoba musi mieć zewnętrzne zainteresowania i działania, które pomagają im czuć się szczęśliwymi i spełnionymi. Silne małżeństwo to takie, w którym obaj ludzie rozumieją, że ważniejsze jest być szczęśliwym, niż mieć rację. 

 

 • Silne małżeństwo jest partnerstwem zaufania

Zaufaj swojemu partnerowi we wszystkim, łącznie z zakupami i decyzjami finansowymi, i weź na siebie rzeczy, które wymagają wspólnej decyzji. Jeśli nie możesz tego zrobić, oboje macie problem. 

 

 • Zawsze pamiętaj, że życie jest długie

Zanim zareagujesz bardzo żywiołowo, pamiętaj, że za jakiś czas nie będziesz już nawet pamiętała, co Cię tak zdenerwowało.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

Zobacz także: 

JAK PORADZIĆ SOBIE, JEŻELI NIEOCZEKIWANIE ROZCHORUJESZ SIĘ W DNIU ŚLUBU?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź