Jak poradzić sobie, jeżeli nieoczekiwanie rozchorujesz się w dniu ślubu?

Co zrobić, kiedy masz gorączkę, katar leje Ci się z nosa w dniu ślubu i wesela?

fotografia:  Kelly Sikkema on Unsplash

 

Przeziębienie w dniu ślubu

 

 


Przeziębienie na własnym ślubie to jedna z najgorszych rzeczy, jaka przytrafić Ci się może w tym ważnym dniu. Także przeziębiony gość weselny nie jest niczym przyjemnym.

Co zrobić, kiedy masz gorączkę na weselu, katar na ślubie,  leje Ci się z nosa i najchętniej nie wychodziłabyś z łóżka?

 

Pastelowy bukiet slubny panny młodej slubnaglowie.pl

fotografia: Paweł Postaleniec

 

 

Przeziębienie i choroba w dniu ślubu

 

Panna Młoda a przeziębienie 

 

Jeśli przed ślubem czujesz się naprawdę źle przez tydzień lub dłużej, najlepiej odpocznij i udaj się do lekarza. Być może to poważniejsza choroba i konieczne będą antybiotyki.
Ale jeśli obudzisz się rano w dniu wesela, czujesz się niespodziewanie źle (gorączka, zimno lub ból żołądka w dniu ślubu), najlepiej jest przez to przejść.

Jest już za późno na zmianę daty, więc czas na działanie!

Rozpocznij rano od domowych środków, jak picie gorącej herbaty lub ciepła kąpieli. Nie wahaj się też zażyć lekarstw bez recepty (nawet jeśli nie pozwoli Ci to cieszyć się butelką szampana).
Następnie zminimalizuj swoje działania i plany. Może zaplanowałaś spotkanie ze śniadaniem z Twoimi druhnami? Odpuść sobie to śniadanie (skorzystaj z dodatkowych godzin na sen) i wstań dopiero na spotkanie z fryzjerem. Kiedy czujesz się źle, być może będziesz musiała pominąć te zdjęcia, na których skaczesz na łóżku hotelowym w sukni ślubnej.

Wreszcie, w zależności od tego, jak źle się czujesz, możesz przyspieszyć działanie osi czasu. Pierwotnie zaplanowano trzy odczyty na ceremonii? Pomiń jeden lub dwa, abyś mogła mieć dodatkowe pół godziny dla siebie. W czasie wesela odpuść niektóre toasty lub wykonajcie pierwszy taniec wcześniej, niż oczekiwano.

Panna młoda i pan młody na ogół pozostają do końca przyjęcia, możesz jednak opuścić je wcześniej i szybko się położyć.

 

fotografia: MichalFotograf

 

 

Choroba świadka w dniu ślubu

 

Choradruhna  czy chory świadek  to jeszcze nie koniec świata! Po pierwsze, powiedz młodej parze, że nie czujesz się dobrze, ale nie rób z tego zbyt dużego wydarzenia, bo i tak mają wiele problemów na głowie. Jeśli możesz znieść swoje samopoczucie, staraj się kontrolować swoje obowiązki weselne. Pokaż się na zdjęciach (spróbuj się uśmiechnąć). Poproś parę, czy możesz usiąść, zamiast stać podczas ceremonii.
Rób wszystko, aby zrezygnować z mniej ważnych obowiązków, jak długie spotkania z fryzjerem czy grupowe śniadanie. Mamy nadzieję, że nowożeńcy to zrozumieją!

Możesz wcześniej wyjść z przyjęcia, ale postaraj się przejść przez wszystkie ważne wydarzenia, takie jakkrojenie ciasta i pierwszy taniec. Gdy wszystkie wydarzenia się zakończą i rozpocznie się impreza taneczna, możesz pójść do łóżka – po prostu koniecznie pożegnaj się z nowożeńcami!

 

fotografia: Feel Comfy

 

 

Przeziębienie a wesele

 

Gość weselny z przeziębieniem

 

Po pierwsze, jeśli naprawdę nie możesz dotrzeć na wesele, nie stresuj się zbytnio. Najlepszą drogą jest poinformowanie kogoś  (a przez kogoś nie mamy na myśli panny młodej). Napisz do kogoś, kogo znasz na przyjęciu weselnym lub do krewnych pary. Przekażą wiadomość. Jeśli możesz, wyślij prezent lub kartę pocztą.

Jeśli uważasz, że czujesz się na siłach, pomyśl o wzięciu udziału tylko w ceremonii. Ślub jest dość szybki i przesiedzisz jego większość. Być może jako chory/ przeziębiony gość weselny nie dostaniesz szansy przywitać się z parą, ale możesz poprosić członka rodziny lub uczestnika przyjęcia o przekazanie życzeń i prezentu.

Twoi przyjaciele docenią, że przyszedłeś!

 

kwiatowa dekoracja stołów na weselu slubnaglowie.pl

różowe sukienki druhen slubnaglowie.pl

fotografia: B&W Photography

 

 

Zobacz także: 

CO ZROBIĆ, GDY SPODZIEWASZ SIĘ MIESIĄCZKI W DNIU ŚLUBU?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź