30 inspiracji na kolor wiodący Twojego ślubu - cz. I

Sama doskonale wiesz, że ślub to nie tylko biel... Towarzyszyć Ci będzie również kolor przewodni, który będzie odzwierciedleniem Twojego stylu i osobowości.

 

Sama doskonale wiesz, że ślub to nie tylko biel... Towarzyszyć Ci będzie również kolor przewodni,  który będzie odzwierciedleniem Twojego stylu i osobowości. Kolory mają nie małe znaczenie, ponieważ wpływają na nastrój, mogą uspokajać czy dodawać energii, a w dniu ślubu – być wyrazem gustu i elegancji.

Przedstawiamy Wam pierwszych 10 z trzydziestu inspiracji na kolor Waszego ślubu!

 

źrodło: elegantweddinginvites.com

 

Po co kolor przewodni?

Przede wszystkim po to, aby nadać charakteru ceremonii i wyznaczyć kolor, pod który będzie się dopasowywać poszczególne elementy. Łącząc tradycyjną biel z innym kolorem uzyskuje się specjalny efekt. Najważniejsze, by wybrać kolor naturalny, z którym sama będziesz się dobrze czuła i który pasować będzie do innych kolorowych detali. 

Przy wyborze koloru należy pamiętać o umiarze. To wciąż tylko dodatek do bieli, który będzie się pojawiać w zaproszeniach, kwiatach, dekoracji sali czy w krawacie Pana Młodego.Trendem w 2016 roku jest wybieranie kolorów delikatnych i pastelowych. Dużym powodzeniem cieszy się koralowy czy miętowy. Do łask wróciły ciepłe odcienie bieli, jak kolor kości słoniowej. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ubarwić ten dzień mocniejszym akcentem, jak fioletem czy soczystą śliwką. Najważniejsze, by wybrać swój kolor, który określać będzie osobowość panny młodej oraz sam charakter imprezy.

 

źrodło: inviteswedding.com

 

1. Kolor nude

Nude to stonowana wersja kolorystyczna, która idealnie nadaje się do ślubu. Delikatny pudrowy odcień nada kobiecego i romantycznego charakteru. Można go z powodzeniem zastosować przy bukiecie ślubnym czy wystroju sali weselnej. Najczęściej panny młode wybierają szpilki w kolorze nude, co nie dziwi w ogóle, biorąc pod uwagę, że szpilki w tym kolorze wydłużają optycznie nogi, idealnie więc będą nadawać się do krótszych kreacji ślubnych, odsłaniających kostki.

 

źrodło: wantthatwedding.co.uk

 

2. Kolor czarny

Użycie koloru czarnego w stylizacji ślubnej niekoniecznie oznacza od razu nadania ponurego charakteru. Umiejętnie dobrane dodatki w kolorze czarnym idealnie uzupełnią niemal każdy kolor. Czarny to konserwatywny kolor, świadczący o elegancji oraz o nowoczesnym podejściu panny młodej, który podkreśli wyśmienicie klasyczny charakter stylizacji. Sprawdzi się przy weselach zimowych czy jesiennych.

 

źrodło: wantthatwedding.co.uk

 

3. Połączenie mięty, brzoskwiniowego i niebieskiego

Kolor miętowy to pastelowy odcień zielonego, który nada świeżości każdej kreacji. W połączeniu z brzoskwinią i kolorem niebieskim stworzy iście orzeźwiający i niebiański duet. To doskonała kompozycja, by nadać delikatnej kolorystyki przy klasycznym weselu w romantycznej stylistyce.

 

źrodło: wantthatwedding.co.uk

 

4. Szarości

Szary to elegancji kolor, nadający formalnego charakteru. Jako kolor ślubny stworzy nastrój pewnej izolacji i neutralności. Może się również wydawać kolorem nudnym, wybieranym przez osoby spokojne i zrównoważone. Najczęściej, aby szarość nie była ponura, stosuje się dodatek innych żywiołowych kolorów, jak różowy, zielony, żółty czy fioletowy. Taka paleta sprawdzi się przede wszystkim przy weselach zimowych w bardziej kameralnym gronie.

 

źrodło: wantthatwedding.co.uk

 

5. Czerwień i róż

Zastosowanie czerwieni i różu w stylizacji ślubnej to podkreślenie namiętności i siły drzemiącej w młodej parze przy kontraście kobiecości płynącej od koloru różowego. Czerwony to kolor ambicji, który symbolizuje miłość i gniew, a różowy to kolor kobiecy, słodsza wersja czerwonej barwy, która świadczy o pewnej niewinności i czułości serca. Na pewno jest to odważny wybór, świadczący o sile pary młodej, a przede wszystkim – zwracający uwagę wszystkich gości. Zdecydowanie połączenie przeznaczone jest dla osób zdecydowanych i odważnych.

 

źrodło: wantthatwedding.co.uk

 

6. Złoto i czerń

Idealna kompozycja kolorów do podkreślenia luksusu i elegancji. Odpowiednio dobrane dodatki w tych kolorach będą nawiązaniem do antycznego bogactwa, dlatego złoto i czerń nadają się przy wyjątkowo strojnych i droższych imprezach ślubnych, w których ekskluzywność ma grać pierwsze skrzypce. Z powodzeniem taka kolorystyka nada się przy weselach w okresie zimowym w zamkniętych pomieszczeniach.

 

źrodło: wantthatwedding.co.uk

 

7. Soczyste cytrusy

Soczyste cytrusy to przełamanie kwiecistego i delikatnego trendu. Mocna i wyraźna kolorystyka symbolizuje szczęście i energię, która idealnie sprawdzi się przy weselach w lecie. Wybór tych kolorów świadczy o zamiłowaniu do egzotyki, a przede wszystkim – wesołości pary młodej. Dodatki w tym kolorze to mocniejszy akcent świadczący o radości życia, wywołujący optymizm u gości. 

 

źrodło: wantthatwedding.co.uk

 

8. Słoneczny blask

Wszelkie odcienie żółtego świadczą o optymizmie i radosnym usposobieniu. Kolor słonecznego blasku emanuje ciepłem, kojarzy się z relaksem i wewnętrznym spokojem. Pary młode, które decydują się na tę stylistykę, udowadniają, że są ludźmi pogodnymi z nadzieją i optymizmem patrzącym w przyszłość. Słoneczne odcienie najlepiej sprawdzą się w lecie przy większych weselach.

 

źrodło: wantthatwedding.co.uk

 

9. Kolory jesieni

Niezwykle naturalna paleta kolorów jesieni dedykowana jest wszystkim, którzy czują przywiązanie do kolorów ziemi i darów Matki Natury. Sprawdzi się idealnie w okresie jesiennym, ponieważ uzupełni panującą aurę. Pary młode, które zdecydują się na jesienną paletę, tym samym pokazują swój silny związek z naturą, wewnętrzny spokój i opanowanie.

 

źrodło: wantthatwedding.co.uk

 

10. Turkus

Idealne rozwiązanie dla pary, która chce tchnąć zabawę i świeżość na swoim weselu. Turkus oznacza energię i żywiołowość, kojarzy się przede wszystkim z morską tonią, a to z kolei – ze spokojem, uzdrowieniem i inspiracją. Kolor turkusowy najlepiej komponuje się z brązowym, różowym lub czerwonym.

 

źrodło: wantthatwedding.co.uk

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź