30 INSPIRACJI NA KOLOR WIODĄCY TWOJEGO ŚLUBU - CZ. II

Najważniejsze, by wybrać swój kolor, który określać będzie osobowość panny młodej oraz sam charakter imprezy.

 

Sama doskonale wiesz, że ślub to nie tylko biel... Towarzyszyć Ci będzie również kolor przewodni, który będzie odzwierciedleniem Twojego stylu i osobowości. Kolory mają nie małe znaczenie, ponieważ wpływają na nastrój, mogą uspokajać czy dodawać energii, a w dniu ślubu – być wyrazem gustu i elegancji. Przedstawiamy kolejną dzieciątkę z 30 inspiracji na kolor Twojego ślubu!

Tu przeczytasz: 30 INSPIRACJI NA KOLOR WIODĄCY TWOJEGO ŚLUBU - CZ. I

 

źródło: inviteswedding.com

źródło: inviteswedding.com

 

Po co kolor przewodni?

Przede wszystkim po to, aby nadać charakteru ceremonii i wyznaczyć kolor, pod który będzie się dopasowywać poszczególne elementy. Łącząc tradycyjną biel z innym kolorem uzyskuje się specjalny efekt. Najważniejsze, by wybrać kolor naturalny, z którym sama będziesz się dobrze czuła i który pasować będzie do innych kolorowych detali. Przy wyborze koloru należy pamiętać o umiarze. To wciąż tylko dodatek do bieli, który będzie się pojawiać w zaproszeniach, kwiatach, dekoracji sali czy w krawacie Pana Młodego.

Trendem w 2016 roku jest wybieranie kolorów delikatnych i pastelowych. Dużym powodzeniem cieszy się koralowy czy miętowy. Do łask wróciły ciepłe odcienie bieli, jak kolor kości słoniowej. Ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ubarwić ten dzień mocniejszym akcentem, jak fioletem czy soczystą śliwką. Najważniejsze, by wybrać swój kolor, który określać będzie osobowość panny młodej oraz sam charakter imprezy. 

 

źródło: tulleandchantilly.com

 

11. Połączenie srebra i granatu

Srebro ma kobiecą energię, a granat – męskie zdecydowanie. Razem tworzą niesamowity i uzupełniający się wzajemnie duet. Z jednej strony emocjonalność, wrażliwość, łagodność i tajemniczość, z drugiej – nowoczesność, odpowiedzialność i elegancja.

 

źródło: wantthatwedding.co.uk

 

12. Odcienie śliwki

Fioletowy posiada silne historyczne związki z rodziną królewską. Ogólnie odcienie fioletu świadczą o osobach, które cenią tajemniczość, kreatywność i siłę. Pary młode, wybierające taką kolorystykę, tym samym są indywidualistami o artystycznej naturze. Odcienie śliwki to kolorystyka wyższych sfer, świadcząca o powadze, a także silnym charakterze. Sprawdzi się szczególnie na zimowych i jesiennych weselach.

 

źródło: wantthatwedding.co.uk

 

13. Delikatny róż

Delikatne i dziewczęce kolory dominują na eleganckich i klasycznych przyjęciach. Subtelny róż przeznaczony jest dla panny młodej, która chce podkreślić swoją kobiecość.

 

źródło: wantthatwedding.co.uk

 

14. Płomienna orchidea

Wszelkie odcienie fioletu i różowego świadczą o luksusie oraz pasji. Wybór wyważonego fioletu świadczy o godności i wyznawaniu wyższych wartości. Jednak płomienne odcienie świadczą o dowcipie i kreatywności. Odpowiednie współgranie palety z odcieniami fioletowymi nada się do tzw. słodkiej stylistyki wesela, ponieważ będzie to jednocześnie podkreślenie kobiecości, jak i nadanie prowokacyjnego i intensywnego charakteru.

 

źródło: wantthatwedding.co.uk

 

15. Koralowy

Najczęściej koralowy wykorzystywany jest przy weselach w stylu indie oraz vintage, gdzie to dominuje delikatna ziemista kolorystyka. Koralowy można z powodzeniem połączyć z kolorem turkusowym, nawiązując tym samym do morskich motywów (jest to najczęstsze połączenie) lub z żółtym czy różowym. Sprawdzi się na mniejszych weselach w zamkniętych pomieszczeniach. Sam kolor oznacza pożądanie, entuzjazm i radość.

 

źródło: wantthatwedding.co.uk

 

16. Skórzany brąz

Brąz to naturalny kolor ziemi. Symbolizuje komfort, a zastosowanie go w skórzanych dodatkach nada pewnego luksusowego i męskiego charakteru. Zdecydowanie ta opcja przeznaczona jest dla pary młodej, która jest konkretna, ceni stabilizację, chce przełamać nudne stosowanie pastelowych kolorów i nadać specyficznego klimatu swojej uroczystości. Taki kolor przewodni nada się do imprez w winnicach, dworkach z surowym klimatem czy też przy gospodarstwach rolnych.

 

źródło: wantthatwedding.co.uk

 

17. Niebiańska paleta

Niebiańska paleta to odcienie niebieskiego, który jest kolorem spokoju i arystokracji, z powodzeniem więc może być użyta przy eleganckim i skromnym ślubie czy kameralnych przyjęciach weselnych. Symbolika koloru niebieskiego to przede wszystkim cierpliwość, wrażliwość i mądrość. Pary młode, wybierające ten kolor, są osobami spokojnymi i równie na taki spokój liczące.

 

źródło: wantthatwedding.co.uk

 

18. Różowa radość

Aby nadać odrobinę fikuśnego i dziewczęcego charakteru, intensywny różowy jest idealnym kolorem ślubu. Ze stylistyki przemawiać będzie radość, piękno, a przede wszystkim miłość. Kolor różowy sprawdzi się w przy weselach na otwartej przestrzeni w okresie letnim i wiosennym.Różowy łączy się zielonym i szarym, tworząc wspaniałą paletę ślubną.

 

źródło: wantthatwedding.co.uk

 

19. Ciepły bursztyn

To naprawdę przepiękna i wyjątkowa kolorystyka! Ciepły kolor bursztynu sprawdzi się na nowoczesnych weselach przy połączeniu z niebieskim kolorem. Idealny na nowoczesne wesela, w którym chce się podkreślić przywiązanie do morza czy plaży. Przy postawieniu na przewagę bursztynowego, można uzyskać efekt, jaki zyskuje się przy złocie: impreza nabierze bogatszego charakteru, będzie kojarzyła się z ciepłem, blaskiem słońca, a przez miedziane i jesienne refleksy sprawdzi się na weselach jesiennych.

 

źródło: wantthatwedding.co.uk

 

20. Pudrowy róż z zielenią

Róż to niezwykle kobiecy kolor, który w delikatnej tonacji nada romantycznego charakteru. W połączeniu z kolorem natury, jakim jest zielony, stworzy niesamowity duet, który będzie oznaczał jednocześnie subtelność, ale również świeżość i naturalność.

 

źródło: wantthatwedding.co.uk

Tu przeczytasz: 30 INSPIRACJI NA KOLOR WIODĄCY TWOJEGO ŚLUBU - CZ. I

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź