4 koszmary, które mogą przytrafić się Twojej sukni i jak sobie z nimi poradzić

Jak to bywa w życiu, nie wszystko da się przewidzieć. Zobaczcie jak się ratować w trudnej sytuacji?

fotografia: Cztery Kadry

 

Zawsze mamy nadzieję, że w długo oczekiwanym i przygotowywanym dniu ślubu wszystko pójdzie jak z płatka i nic nie będzie w stanie nas zaskoczyć.

Jednak zdarzają się (nie tak znowu rzadko) niespodziewane „wpadki”.

Dziś przyjrzymy się tym, które dotknąć mogą bezpośrednio Twoją suknię ślubną. Sprawdź których możesz uniknąć i jak się przed nimi zabezpieczyć.

 

fotografia: LoveStory Wedding

 

 

Sukienka ślubna - popularne problemy

 

1. Plamy na sukni ślubnej

 

Nawet najbardziej ostrożne panny młode mogą „nabawić” się plam po szampanie, winie, jedzeniu, ubrudzić suknię podkładem czy czymkolwiek innym.

Jak się przygotować na tę niechcianą okoliczność? Najpierw dokładnie poznaj rodzaj materiałów, z których wykonana jest Twoja suknia, następnie zapytaj w salonie, czym na szybko możesz usunąć plamy.

Jeśli nieszczęśliwie plama przydarzy Ci się tuż przed pójściem do ołtarza, nie panikuj. Po prostu przytrzymaj w tym miejscu bukiet i się uśmiechaj. Nikt nie zwróci na nią uwagi w takiej chwili.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

2. Uszkodzony zamek w sukni ślubnej

 

Na początek spróbuj rozpiąć go i zapiąć raz jeszcze - powoli i dokładnie, jeśli trzeba, użyj kombinerek do wyprostowania ząbków zamka.

Jeśli zamek nie chce się ruszyć w żadną stronę, spróbuj potrzeć go delikatnie mydłem. Jeśli i to nie pomoże, spróbuj użyć agrafki lub w ostateczności zadzwoń do krawcowej, która pomoże w ekspresowym tempie uporać się z problemem.

 

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

3. Rozerwanie sukienki ślubnej

 

W zależności od tego, jak duża jest szkoda oraz z jakiego rodzaju tkaniny jest suknia, można użyć igły i nici, specjalnego kleju lub taśmy do naprawienia szkody.

Istnieje duża szansa, że nikt niczego nie zauważy.

 

fotografia: Cztery Kadry

 

 

4. Złe dopasowanie sukienki ślubnej

 

To ryzyko podejmujesz odbierając ją w ostatniej chwili po poprawkach i nie przymierzając przed ślubem.

To chyba najtrudniejsze do skorygowania, zwłaszcza w ostatniej chwili przed ślubem. Jeśli nie masz już czasu na ekspresowe poprawki u krawcowej, musisz radzić sobie sama.

Jeśli suknia jest zbyt luźna w biuście, spróbuj zastosować dodatkowe, silikonowe wkładki, jeśli jest zbyt szeroka w talii, zastosuj ozdobną szarfę w pasie, prosząc kogoś, by skoczył po nią do najbliższego salonu ślubnego.

Możesz także użyć agrafek, by spiąć i ukryć zbyt wiele materiału.

Jeśli Twoja suknia wydaje się być za ciasna, a bierzesz ślub w gorące lato, odetchnij w apartamencie przy włączonym wentylatorze i napij się chłodnej wody.

Podczas upałów możesz być po prostu nieco opuchnięta.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Zobacz także:

7 RZECZY, KTÓRE MOGĄ ZEPSUĆ WASZE WESELE - JAK SOBIE Z NIMI PORADZIĆ?!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź