4 najważniejsze rzeczy, o których goście powinni wiedzieć przed Waszym weselem

Jak zadbać o gości na weselu? Co powinni wiedzieć przed Waszym ślubem?

zaproszenia: BOHO DESIGN

 

Czy goście nie będą czuli się zaskoczeni, gdy okaże się, że wesele odbywa się na łonie natury, a Wy przygotowaliście nietypowe atrakcje? Czy nie będą zdezorientowani, jeśli jasno nie określicie planu transportu lub nie dacie wcześniej znać gdzie mają wykupiony nocleg?

Często zaproszenie z podstawowymi danymi dotyczącymi miejsca i godziny nie wystarczy. Dajmy naszym gościom odpowiednio przygotować się do typu wesela, które zaplanowaliśmy oraz poinformujmy ich wcześniej o wszelkich ważnych z ich perspektywy szczegółach. 

 

fotografia: Łapacze Wspomnień

 

 

Organizacja ślubu i wesela

 

Organizacja 

 

Czytelny plan transportu gości i miejsca ich noclegu stanowi zbiór podstawowych informacji, bez których goście po prostu będą zdezorientowani, mogąc się zgubić lub nie zdążyć na Waszą uroczystość.

Warto stworzyć mini plan lub mapkę, zawierającą miejsca i godziny odjazdu busów na miejsce ceremonii oraz dołączyć ją do zaproszeń lub przekazać co najmniej kilka dni przed uroczystością.

Jeśli mamy możliwość, możemy również poinformować o numerach pokoi w hotelu, by od razu po przyjeździe goście mogli się do nich udać bez zbędnego zamieszania.   

 

fotografia: B&W Photography

 


Rodzaj wesela

 

Jak najwcześniej powinniście zasugerować gościom, czy przyjęcie odbywać się będzie na sali weselnej, w namiocie czy pod gołym niebem. Wesela plenerowe rządzą się nieco innymi zasadami niż te w zamkniętych pomieszczeniach. Goście mogą wybrać wówczas bardziej przewiewny (choć nadal elegancki) strój oraz zabezpieczyć się przed chłodem czy deszczem. 

 

fotografia: Wasylko Pracownia Autorska

 

 

Styl wesela

 

Gdy wybieracie zaproszenia, niech będą one nawiązywały do stylu ślubu i wesela. W

arto dodatkowo zasugerować gościom wybrany styl uroczystości w treści zaproszenia, dyskretnie prosząc o to by w miarę możliwości wybrali spójną z nią stylizację.

Najczęściej goście przyjmują taką informację z dużym entuzjazmem i prócz odpowiedniego stroju (np. w stylu Wielkiego Gatsby’ego lub boho) zabierają ze sobą dodatkowe gadżety, które urozmaicą weselną zabawę oraz staną się atrakcją przy wspólnej sesji. 

 

fotografia: BrodiFotografia

 

 

Buty na zmianę

 

Jeśli nasze wesele odbywa się w plenerze, np. w ogrodzie, gdzie występują kamienne lub wysypane żwirkiem dróżki, na nadmorskiej plaży lub gdy przewidzieliśmy zabawy weselne na trawie, powinniśmy poinformować gości (dotyczy to głównie pań) o konieczności zabrania ze sobą zmiennego obuwia. Alternatywą jest umieszczenie specjalnego kosza z odpowiednim obuwiem w różnych rozmiarach.

Na odłożone tymczasowo szpilki i obcasy można przeznaczyć oryginalny mebel, który świetnie wpisze się w konkretną stylistykę wesela plenerowego. 

 

fotografia: BedurWeddings

 

Zobacz także: 

JAKĄ BIELIZNĘ ZAŁOŻYĆ POD SUKNIĘ ŚLUBNĄ?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź