8 rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy planowaniu transportu w dniu ślubu

Te krótkie porady dotyczące transportu to sposób na to by perfekcyjnie i bezpiecznie zaplanować dojazd i powrót dla gości oraz dla Was.

fotografia: Cztery Kadry 

 


Planując swój Wielki Dzień, nie zapomnij rozważyć transportu nie tylko dla siebie i swojego narzeczonego, ale także dla gości. Niezależnie od tego, czy zapewniacie dojazd na ślub, czy nie, i tak rozważ, czy każda z zaproszonych osób ma jak dojechać do miejsca docelowego.

Poznaj osiem rzeczy, które warto rozważyć przy planowaniu transportu ślubnego.

 


Kto potrzebuje transportu na ślubie? 

Przeanalizuj listę gości i zastanów się, czy jest potrzeba wynajmowania dużego autobusu dla wszystkich. Istotnym czynnikiem jest duży parking przed salą weselną, odległość miejsca ceremonii od przyjęcia oraz oczywiście – wasz budżet.

 

 

fotografia: Cyrografia

 

Miejsce zbiórki

Zastanów się również, gdzie najlepiej jest podstawić autokar. Jeżeli goście zgromadzeni są w jednym hotelu, wystarczy dowiezienie ich stamtąd. Pomyśl także o powrocie gości.

Czy będzie jedna godzina odjazdu autobusu? Co z osobami, które zechcą wyjść nieco szybciej? Pomyśl o wszystkim i stwórz harmonogram ślubny

 

 

fotografia: M M Rudiak Photography

 

 

Koordynator transportu gości ślubnych 

Przyda się jedna osoba, która będzie zajmowała się kwestiami związanymi z transportem. Wyspecjalizowane firmy proponują także takie usługi zwłaszcza, jeżeli będzie to duże wesele.

W innym przypadku poproś godną zaufania osobę spośród gości, o wskazywanie miejsca zbiórki i godziny odjazdów.

 

 

Parking na weselu 

Czy parking pod salą będzie dostatecznie duży, by umożliwić wjazd dużego autokaru i bezpieczne manewrowanie?

 

Transport dla Pary Młodej

Para Młoda w tym wyjątkowym dniu potrzebuje specjalnego samochodu. Zawczasu ustalcie, na jakim pojeździe wam zależy.

Pamiętaj także o konieczności zapewnienia transportu, jeżeli planujecie na przykład mini sesję w trakcie wesela.

 

 

Fotografia: Paweł Traczyk 

 

 

Nie zapomnij o nagłych sytuacjach

Weź pod uwagę, że coś może pójść nie tak, dlatego upewnij się, że masz wystarczającą ilość miejsca dla wszystkich gości. Sprawdź także, czy transport jest ustalony na najbardziej właściwe godziny.

 

 

Masz swój pojazd do ucieczki?

Jeżeli noc poślubną spędzacie w innym miejscu, niż pokój w hotelu, w którym odbywa się wesele, nie zapomnij o zapewnieniu dla siebie pojazdu. Możecie być  zwyczajnie zmęczeni i chcieć wyjść z przyjęcie nieco szybciej.

Zresztą, chwila oddechu sam na sam dobrze wam zrobi.

 

 

Fotografia:  B&W Photography

 

 

Goście weselni pod wpływem alkoholu

Przemyśl to, w jaki sposób do domu wrócą goście pod wpływem  alkoholu. Jeżeli martwisz się o powrót pijanych osób, najlepiej jest od razu zapewnić im odpowiedni transport.

Dzięki temu wszyscy goście będą mieli możliwość dobrze się bawić i nie martwić się o konsekwencje. Do tego także przyda się zaufana osoba, która właściwie rozsadzi podchmielonych pasażerów i upewni się, że każdy bezpiecznie dotarł do swojego domu.

 

 

Te krótkie porady dotyczące transportu to w zasadzie garść pytań, na które warto znaleźć odpowiedź, by perfekcyjnie i bezpiecznie zaplanować dojazd i powrót dla gości oraz oczywiście – dla was.

Weź je pod uwagę, bo pomimo, że to szczegóły techniczne, mogą mieć one wpływ na sprawny przebieg uroczystości.

 

Zobacz także: JAK ROZPLANOWAĆ TRANSPORT W DNIU ŚLUBU?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź