5 błędów w stylizacjach – w co się nie ubierać idąc na wesele!

Poniżej wyliczamy 5 najczęstszych błędów jakie kobiety popełniają podczas doboru stroju na wesele.

fotografia: fototikka

 

Sezon ślubny trwa cały rok, apogeum przypada na lato, wtedy to sklepy odzieżowe napakowane są kolorowymi letnimi sukienkami z kwiatowymi motywami, ale czy taka sukienka jest w ogóle odpowiednia na wesele?

Dziś zastanowimy się jaki styl i jakie kolory są najbardziej odpowiednie dla gości weselnych.

 

fotografia: Norbert Kwiatkowski Photography

 

 

BŁĄD #1   Sukienka w białym kolorze

 

Spore grono osób uważa, że ta zasada jest staroświecka i że Panna Młoda wcale nie będzie się tym przejmować, a jednak…

Główna zasada ślubnego savoir vivre na świecie głosi, iż BIAŁY jest (póki co) zarezerwowany wyłącznie dla Panny Młodej w dniu jej zaślubin (wyjątkiem są Indie, gdzie biały jest kojarzony z żałobą). Żadna kobieta, która jest gościem weselnym, nie powinna ubierać białej kreacji, w szczególności dotyczy to  sukni, spódnic i sukienek .Wyjątkiem są dzieci które na wesele i ślub można ubrać, wedle własnego upodobania. Białe dodatki do strojów i drobne elementy garderoby są dopuszczalne. 

Nie uszanowanie tej zasady, może, ale nie musi, bardzo urazić Pannę Młodą. Pamiętajmy o tym!

 

 

BŁĄD #2 Krzykliwa czerwień i kolor czarny

 

Właściwie nikt nigdy oficjalnie nie powiedział, że czerwony to słaby kolor na kreację dla kobiet-gości. Krwistoczerwona sukienka jest, wg znawców kanonu mody, zbyt przyciągająca wzrok.

Specjaliści od wizerunku odradzają ubieranie się w czerwień na wesele, gdyż taki kolor zawsze będzie rzucał się w oczy. Na pamiątkowych zdjęciach wśród morza zwiewnych pastelowych sukienek czerwona kreacja będzie wysuwała się na pierwszy plan (czego raczej nie życzyłaby sobie Panna Młoda).

Większość pań, gości ubierających się na ślub, chce dobrze wyglądać i nie ma w tym nic w tym dziwnego. Zachowując umiar, można nagiąć nieco zasady, nie tracąc przy tym zdrowego rozsądku, zapewne nie przesadzimy i nikomu nie będzie przykro. 

My raczej odradzamy CZERWONE "hot" kreacje, a w zastępstwie proponujemy bardziej stonowane  bordo. 

Czerń to typowy kolor wieczorowy, jeśli przyjęcie weselne zaczyna się w godzinach późniejszych, można wybrać czerń. Problem z kolorem czarnym na weselu, pojawia się wtedy, gdy na uroczystości okazuje się, że większość gości weselnych wybrała podobnie do Ciebie...

Przyjrzyjmy się również zaproszeniu, jego kolory zdradzają zazwyczaj przewodni motyw kolorystyczny wesela, jeżeli będzie to czarny, można wówczas rozważyć kreację w tym kolorze lub tylko dobrać odpowiednie dodatki (np. do czerni). Dzięki temu będziemy czuć, że stanowimy integralną część ślubnego planu, co będzie także miało świetny efekt na zdjęciach. 

 

fotografia: Łapacze Wspomnień

 

 

BŁĄD # 3 Ignorowanie dress-code, czyli wymaganego ubioru

 

Dużym błędem jest niedostosowanie stroju weselników do miejsca, w którym odbędzie się wesele.

Jeśli miejscem wesela jest pałac, zamek, lub wytworna sala balowa obowiązującymi strojami będą suknie i garnitury typowo wieczorowe (mogą być długie, zaś garnitur czy smoking w czarnym kolorze).

Na wesele w plenerze, ogrodzie lub wiejskiej karczmie nie będzie wymagana, aż tak wytworna garderoba. „Wystarczy” sukienka koktajlowa (tu mile widziane letnie wzory i kolory) i „lekki” garnitur typowy dla garden party –  odradzamy czarny, który w plenerze po prostu się nie sprawdzi.

Gdzie kupić garnitur, koszulę:  Zerknij do Mody Męskiej

 

fotografia: Whitestory.pl

 

 

BŁĄD #4 Niewłaściwy ubiór

 

Ślub i wesele najbliższych, to uroczystość na poziomie. Nie pomniejszaj rangi tego wydarzenia swoim nieodpowiednim ubiorem. Wiadomym jest, że na wesele nie chodzi się w codziennym stroju, który ubieramy do pracy, lub kreacji na imprezy rodzinne typu imieniny, czy kiecki na weekendową dyskotekę. Wszystkie obcisłe mini sukienki odpowiednie będą np. na wieczór panieński, zaś na uroczystości weselnej nietaktem jest odkrywanie ud, czy głębokiego dekoltu.

Ktoś powie, że wszystko zależy od rodzaju przyjęcia i stosunku pary młodej do tego wydarzenia. Zgadzamy się z tym w jakimś sensie, może być lekko i swobodnie, ale jednak z zachowaniem pewnej jakości. 

Nie przesadzajmy z luzem!  Dresy i legginsy zostawmy na siłowni. 

 

 

Błąd #5 Sukienka w kolorze sukienek dla druhen

 

Oczywiście czasami bywa (nieumyślnie), że kolor i krój naszej weselnej kreacji do złudzenia przypomina suknię druhny lub świadkowej, a ty wyglądasz jak „niedoszła-druhna- desperatka”, która za wszelką cenę chce zaznaczyć swoją obecność na weselu. Zdarza się :)

Aby uniknąć takiej sytuacji warto podpytać wcześniej Parę Młodą o kolor przewodni wesela i przygotować strój, który ładnie wkomponuje się w kolorystykę całej uroczystości. 

 

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

Dzięki zastosowaniu się do tych 5 wskazówek, będziecie czuli się komfortowo jako goście i jako Para Młoda na każdym weselu. Pamiętajcie o tym :)

Powyższe 5 błędów nie do końca wpisze się w każdą kulturę, ale przestrzegając ich bezpiecznie skomponujesz swoją garderobę na następne wesele na które otrzymasz zaproszenie. Powodzenia!

 

 

Zobacz także: 

IDEALNY TORT - JAK GO WYBRAĆ?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź