5 kolorystycznych wpadek na ślubie i weselu

Stylizacje ślubu i wesela – wpadki o których musisz wiedzieć

Fotografia: Adam Ludwik Photography


Możliwych kolorów ślubu i wesela jest tak wiele, że od wyboru naprawdę może rozboleć cię głowa. Jeżeli chcesz mieć pewność, że stworzysz spójną paletę i wszystko będzie ze sobą współgrało, pamiętaj o niepopełnieniu tych pięciu, podstawowych błędów.

 

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

Dekoracje na weselu

 


1. Zbyt wiele kolorów

 

Poza kilkoma wyjątkami (patrz kolejny punkt), należy wybrać od dwóch do czterech kolorów, które dobrze do siebie pasują, i się ich trzymać.

Używanie tych samych kolorów podczas tworzenia wystroju całego wesela, pomoże w stworzeniu naprawdę spójnej aranżacji, a wówczas każdy szczegół będzie wyglądał jak należy. Ograniczenie palety do kilku kolorów pozwoli także na wyróżnienie najważniejszych, centralnych elementów.

Jeżeli wolisz mieć większy wybór, zdecyduj się na kilka odcieni tego samego koloru. To doda stylizacji głębi, jednak bez wprowadzenia niepotrzebnego chaosu.

 

 

2. Ograniczenie się tylko do dwóch różnych kolorów

 

Nie zawsze surowa paleta dobierania kolorów sprawdzi się najlepiej. Jest wiele wesel, które dysponują kilkoma kolorami, czasami nawet pięcioma, które dobrze do siebie pasują.

Sposobem na to jest fakt, iż jedną z barw jest taka neutralna, jak krem i brąz. A w palecie kolorów uwzględnia się także różne odcienie takiej samej barwy. Idealnym przykładem na to jest na przykład połączenie szafirowego z niebieskim niebem, z dodatkiem bieli i szarości, które dopełniają elementy jasnej żółci.

Paleta zawierająca więcej, niż trzy lub cztery kolory, może pomóc ci w stworzeniu określonej scenerii.

 

Fotografia: THE SHOTS OF LOVE

 

 

3. Wybieranie kolorów zgodnie z modą

 

Łatwo jest zachwycać się pomysłami podpatrzonymi na innych ślubach lub na Instagramie, ale to wcale nie oznacza, że taka sama kolorystyka sprawdzi się idealnie także u ciebie.

Twoja paleta barw powinna wyglądać tak, jakbyś przez długi czas nad nią rozmyślała, ponieważ stanie się ona także podstawą zdjęć z twojego ślubu. Powiedzmy, że chcesz podążać za trendami, a w tym sezonie najmodniejsza jest miedź. Tymczasem ty nigdy nie byłaś miłośniczką metalicznych odcieni. Nie zmuszaj się zatem do niczego.

Pomyśl lepiej o tym, jakimi kolorami lub wzorami otaczasz się na co dzień. Jak wygląda twój ulubiony pokój lub sweter? Najprostsze przedmioty mogą tworzyć najpiękniejsze motywy kolorystyczne.

 

fotografia: Malachite Meadow 

 

 

4. Zbyt wiele intensywnych barw

 

Jedną z największych pułapek w wyborze kolorów, jest nieuwzględnienie potrzeby odpoczynku dla oka. Tylko dlatego, że masz kolory dominujące w swojej palecie, nie oznacza to, że należy ich używać w równym stopniu.

Przed podjęciem ostatecznych kroków zadecyduj, który odcień będzie centralny.

Pomyślne wyważenie kolorów jest kluczem do tego, aby nawet najbardziej szalone kombinacje wyglądały elegancko i wyrafinowanie.

 

fotografia: WhiteStory

 

 

5. Przewidywalność kolorów

 

Niektóre kombinacje kolorów mają oczywiste konotacje, więc są aż nudne. Sztuką jest wówczas zamiana chociaż jednego koloru na nieco mniej oklepany, który po prostu bardziej zaciekawi gości i stworzy ciekawe tło.

Zamiast koloru pomarańczowego użyj brzoskwini, a już całość będzie wyglądała odmiennie. To bardzo ciekawa propozycja.

 

 

fotografia: LMFOTO.PL

 

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #dekoracjeslubne - zobacz

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź