5 kroków do udanych poprawin

Poprawiny lub coraz popularniejszy poweselny brunch, są mniej oficjalną kontynuacją wesela. Czy Para Młoda może tryskać energią i zaskoczyć świetnym wyglądem na drugi dzień? Oto kilka przydatnych wskazówek.

fotografia: WhiteStory.pl

 

Tradycyjny drugi dzień wesela nie jest oczywiście tak "wymagający" jak pierwszy, niemniej warto dobrze przygotować się również na kolejny dzień świętowania, by czuć się i wyglądać jak najlepiej po pełnej wrażeń i często nieprzespanej nocy. 

 

 

1. Zaplanuj z głową godzinę poprawin

 

Nie dogodzicie wszystkim gościom - ani tym, którzy tuż po śniadaniu chcieliby wrócić do domu, ani tym, którzy chcieliby pospać do 14.00. Dlatego najlepiej jak ustalicie godzinę poprawin pod swoim kątem. Nie warto zaczynać przed godziną 11.00.

Powinniście się wyspać i być w jak najlepszej kondycji - w końcu drugi dzień wesela również jest na Waszą cześć.

W tym przypadku każda dodatkowa godzina snu sprawi że zarówno Wy, jak i goście będziecie w lepszej formie.


fotografia: M.M. Rudiak Fotografia 

 

 

2. Pij dużo wody

 

Zanim padniecie do łóżka po dniu ślubu pełnym wrażeń, wypijcie co najmniej 2 szklanki wody i to samo (ale z dodatkiem cytryny) zróbcie po przebudzeniu.

To pomoże oczyścić organizm z alkoholu i pozwoli zredukować oznaki zmęczenia.

 

fotografia: FOTOTIKKA

 


3. Czas na chłodny prysznic

 

Jeśli chcecie optymalnie się wyspać, nastawcie budzik co najmniej na 1,5 godziny przed poprawinami lub branchem. Ten czas pozwoli obojgu Wam na wzięcie chłodnego prysznica i przygotowanie się na spotkanie z gośćmi. Nie ma nic gorszego jak pośpiech i nerwy.

 

 

4. Odpowiedni wygląd

 

Powinniście wyglądać równie pięknie jak w dniu ślubu, jednak wiadomo, że Wasze stroje mogą być mniej oficjalne, a makijaż i fryzura nie wyjdzie spod ręki stylistki. Poprawiny to nie tyle czas intensywnej zabawy, ale raczej odpoczynku i rozmowy z rodziną i resztą gości.

Jeśli Twoja ślubna fryzura nie prezentuje się najlepiej po nocy, zaczesz włosy do góry i zrób kok. Makijaż powinien być naturalny.

Przede wszystkim skup się na zamaskowaniu drobnych niedoskonałości i ewentualnych cieni pod oczami. Zastosuj delikatny róż i rozświetlacz powyżej kości policzkowych. 

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

5. Studencki kwadrans

 

W dzień ślubu spóźnienie się jest absolutnie niewskazane, jednak  jeśli chodzi o poprawiny, czyli swobodniejszą uroczystość- nic się nie stanie, jeśli spóźnicie się 15 minut.

Goście z pewnością będą wyrozumiali, a Wy zyskacie trochę czasu na przygotowanie się.

 

fotografia: Bauaban Wedding Stories

 

 

Zobacz także:

JAK WYBRAĆ SUKIENKĘ NA POPRAWINY DLA PANNY MŁODEJ?

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź