5 najczęściej zadawanych pytań ślubnych

Poznaj listę najczęstszych pytań ślubnych zadawanych przez pannę młodą i pana młodego!


Nie jest tajemnicą, że małżeństwo było świętym związkiem od stuleci i choć wiemy wiele o rytuałach, które dominowały przez lata, ile wiemy o ślubie w XXI wieku? Jako współczesna para we współczesnym świecie, możesz sprawić, aby Twój ślub był jaki tylko chcesz.

Spójrzmy więc na niektóre z najczęściej zadawanych pytań i popsujmy kilka mitów małżeńskich.

 

fotografia: Patrycja Kierońska Subtelna Fotografia

 

 

Najczęściej zadawane pytania przed ślubem

 

Który palec jest przeznaczony na obrączkę i skąd pochodzi ta tradycja?

Palec serdeczny przeznaczony jest do noszenia obrączek. Dawnej odbywało się to tylko na lewej dłoni, obecnie wykorzystać można obie. Zwyczaj noszenia obrączki na czwartym palcu lewej dłoni wywodzi się od starożytnych Rzymian, którzy wierzyli, że palec ten ma żyłę, która prowadzi bezpośrednio do serca, zwaną „żyłą miłości”.

Pomimo tego, że naukowcy badający układ krążenia odkryli, że wszystkie palce na dłoni rzeczywiście mają tę samą strukturę żył, rytuał pozostaje obecny w większości krajów europejskich.

 

fotografia: Paweł Traczyk FOTOGRAFIA ŚLUBNA

 

 

Kto tradycyjnie płaci za wesele?

Przy średnim koszcie ślubu sięgającym obecnie nawet 50 -100 tysięcy złotych, czyim obowiązkiem jest zapłacić rachunek? Zgodnie z tradycją rodzice narzeczonej płacili za przyjęcie weselne. Ale nawet jeśli ojciec panny młodej pokrywa koszty tej części ślubu, kto płaci za wszystko inne?

Koszt obrączek, ceremonii, transportu, wieczoru panieńskiego i wielu innych aspektów jest często dzielony przez pannę młodą i pana młodego z członkami rodziny ofiarowującymi tyle, ile mogą. Kiedyś uważano, że pan młody powinien zapłacić za miesiąc miodowy, ale obecnie para oszczędza na to wspólnie lub zaprasza gości weselnych do dołożenia się do tego wyjazdu w ramach prezentu ślubnego.

 

źródło: Feel Comfy

 

 

Czy goście weselni mogą założyć na siebie kolor biały?

Chociaż kuszące może być noszenie białej lub jasnej sukienki, zwłaszcza w okresie letnim, to niepisana zasada mówi, że po prostu nie nosi się na sobie niczego białego lub białawego w trakcie wesela. Postępując wbrew tej złotej zasadzie, ryzykujesz pokazanie się, jakbyś próbowała przyćmić pannę młodą w jej wielkim dniu i nic nie może być warte robienia tego w najważniejszym dniu czyjegoś życia.

Nawet jeśli uważasz, że Twoja sukienka wygląda wspaniale i rzeczywiście kosztowała „wspaniale”, możesz założyć, że suknia ślubna panny młodej kosztuje dużo więcej!

 

fotografia: Łapacze Wspomnień

 

 

Kto gdzie siedzi na weselu?

Podobnie jak w przypadku wielu konwencji ceremonialnych, czasy się zmieniły, a to, co kiedyś uważano za normę, jest postawione na głowie. Goście panny młodej siedzieli kiedyś po jednej stronie ołtarza, podczas gdy rodzina pana młodego i przyjaciele siedzieli po przeciwnej stronie.

Współczesne śluby niekoniecznie muszą podążać za tym sztywnym systemem, ponieważ wiele par lubi widzieć, jak ich duże rodziny się dogadują i mieszają ze sobą. Tak długo, jak przyjaciele będą uważać, by krewni usiedli najbliżej ołtarza, nie powinno być potrzeby używania szczegółowych oznaczeń.

 

fotografia: Bauaban Wedding Stories

 

 

Kiedy należy wysłać zaproszenia ślubne?

Ogólna zasada jest taka, że ​​zaproszenia ślubne są wysyłane z wyprzedzeniem około 8 tygodni, ale z pewnością nie później niż 6 tygodni przed imprezą, jeśli można to zrobić. Jeśli masz nadzieję, że na ślubie zjawią się goście z zagranicy, weź pod uwagę opóźnienie wysyłki i staraj się je wysłać co najmniej 10 tygodni przed wielkim dniem.

Etykieta ślubna sugeruje, aby wszystkie zaproszenia były przekazane osobiście, a jeśli jest to niemożliwe, to poprzez pocztę.

 

źródło: SklepSlubny.Love

 

 

Zobacz także:

5 RZECZY, KTÓRYCH PANNIE MŁODEJ ROBIĆ NIE WOLNO!

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź