5 porad dla zalęknionych narzeczonych

... czyli jak poradzić sobie ze stresem w trakcie ślubnych przygotowań? Zapraszamy do lektury!


W populacji amerykańskiej z zaburzeniami lękowymi zmaga się aż 18% społeczeństwa. Nie lepiej jest w Polsce. Na liście największych stresów w życiu bardzo wysoko plasuje się ślub i związane z nim konsekwencje. Nie ma co ukrywać, taki lęk to coś znacznie więcej, niż tylko emocje wiążące się z przygotowywaniem do uroczystości.

Poznaj pięć porad, które mogą ci pomóc.

 

fotografia: ADAM LUDWIK PHOHOGRAPHY

 


1. Zatrudnij plannera

Początkowe zaangażowanie i dreszcze przygotowań do powiedzenie sobie sakramentalnego „tak”, w krótkim czasie przekształcić się mogą w olbrzymi stres. Twoja lista rzeczy do zrobienia będzie rosnąć w zastraszającym tempie.

Na wszystko może ci po prostu nie starczyć czasu, zwłaszcza że w tym okresie musisz normalnie funkcjonować, pracować, sprzątać, chodzić na zakupy. Dlatego rozważ wynajęcie wedding plannera już na wczesnym etapie planowania. Dzielenie obowiązków z kimś innym pomoże ci się odciążyć i pozwoli swobodniej odetchnąć. Planowanie ślubu to w końcu przebrnięcie przez wiele trudnych decyzji.

 

fotografia: D&A Photography / Konsultantka: KM Wedding Planner & Event Designer

 

 

2. Rób przerwy

Nawet jeżeli nie zdecydujesz się na pomoc konsultanta ślubnego, to i tak rób regularne przerwy w szale przygotowań. Dzięki temu uda ci się zapobiec wypaleniu, a przygotowania będą dla ciebie o wiele bardziej przyjemne. To istotne zwłaszcza dla panien młodych z silnymi lękami.

Regularne przerwy pomogą odmłodzić twój umysł, zrównoważyć poziom stresu i dać świeże spojrzenie na ten wielki dzień. Lepiej wziąć sobie wolne i pójść na spokojną randkę ze swoim przyszłym mężem.

 

fotografia: B&W PHOTOGRAPHY

 

 

3. Rozważ długie zaręczyny

Nie zawsze dzień zaręczyn jest tożsamy z rozpoczęciem planowania ślubu. Mając wystarczająco dużo czasu przed wielki dniem, możesz zaplanować przygotowania do niego w swoim tempie. Pozwala to na mniej stresu związanego z rezerwacją terminów i zapewnienie sobie czasu na ewentualne zmiany.

 

fotografia:  Pokadrowani.pl

 

 

4. Nie wpadnij w pułapkę doskonałości

Lęk często wywodzi się z pragnienia doskonałości. Niektóre niespokojne Panny Młode obawiają się, że może ich ślub nie będzie spełniał oczekiwań zdefiniowanych przez Pinterest, czasopisma oraz blogi. Pamiętaj, nie odczuwaj presji, że wszystko musi być idealne.

To w końcu twój dzień i urządź go na swoich zasadach. Ślub ma być odbiciem ciebie i twojego narzeczonego, nie zbiorem pomysłów znalezionych po wynikach wyszukiwarki.

 

fotografia:  Ritualsfoto

 

 

5. Przyjmij pomoc

Przyjaciele i członkowie rodziny zawsze zaoferują pomoc w trakcie procesu planowania. Rekrutacja kilku przyjaciół lub świadkowej na przykład do znalezienia fryzjera, potrafi znacząco złagodzić stres.

W końcu dzielenie się obowiązkami zdejmie z twoich pleców wielki ciężar. Opinia kogoś innego będzie również cenna przy podejmowaniu wszystkich wyborów.

 

fotografia: Postaleniec.pl


Nie ma się co oszukiwać – ślub wiąże się ze stresem i nie da się go całkowicie uniknąć. Można jednak zaplanować przygotowania w ten sposób, by ze wszystkim zdążyć i by zniwelować negatywne skutki pośpiechu.

Przede wszystkim pamiętaj, że jest to dzień twój i twojego partnera, i macie prawo spędzić go na własnych zasadach. Powodzenia!

 

Najpiękniejsza galeria ślubna w Polsce - #ParaMłoda - zobacz 


 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź