7 ważnych decyzji związanych ze ślubem, których nie możesz podjąć pochopnie

Sprawdź, jakich decyzji związanych ze ślubem możesz później żałować (na podstawie doświadczeń innych par)!

fotografia: m.m.rudiak / światłokolorowi


Planowanie swojego wielkiego dnia jest ekscytującym procesem. Ale może być też dość stresujące. Zasypują Cię sugestie znajomych, rekomendacje obsługi i własne pomysły. Łatwo poczuć się przygniecionym.

Niektóre pary podejmują pochopne decyzje lub w końcu tracą kontrolę nad tym, co naprawdę chcą zrobić. Potem gdy nadejdzie dzień ślubu, zdają sobie sprawę, że popełnili błąd i ostatecznie żałują niektórych rzeczy.

Oto Twoja szansa, aby uzyskać prawdziwe wskazówki od par i profesjonalistów ślubnych, którzy wiedzą, czego możesz żałować po weselu. 

 

fotografia: Fotografujemy Sercem

 

 

Planowanie ślub i wesele

 

Cięcie listy gości

 

Chociaż nie chcesz, aby liczba gości była poza kontrolą, zastanów się dwa razy, zanim zbyt wiele nazwisk zostanie usuniętych z listy. Pary, które chciały zaoszczędzić pieniądze i skróciły listę gości, często tego żałują.

Dotyczy to zwłaszcza znajomych i przyjaciół. Później za każdym razem, gdy zobaczysz tych ludzi, możesz się poczuć niezręcznie, a przyjaźń nie będzie już taka sama.

Lekcja: Zanim usuniesz nazwiska z listy gości, zastanów się, kim są potencjalni goście i jak się poczują, jeśli nie zostaną zaproszeni do udziału w Twoim ślubie. Jeśli naprawdę jesteś rozdarta, lepiej nie rezygnować z tych zaproszeń.

W ten sposób nie będziesz musiała się martwić, czy popełniłaś błąd.

 

 

Zbyt duże skupienie się na oprawie

 

Dzień ślubu to nie tylko fantazyjne ubrania, prezenty i wykwintne posiłki. Chodzi o Twój związek z Twoim partnerem. I wspólną dobrą zabawę na weselu, bo taka okazja raczej się już nie powtórzy. 

Lekcja: Zaplanuj zabójczą imprezę (jest to ważne), ale spędź też trochę czasu, skupiając się również na ceremonii. Możesz uwzględnić specjalne czynności podczas ceremonii, takie jak personalizowanie ślubów i uwzględnianie rodziny lub znajomych w tradycjach, takich jak odczyty albo na przykład wykonanie jakiegoś utworu.

Pamiętaj: ślub to celebracja Twojej miłości i ludzi, którzy sprawiają, że Twoje życie jest wyjątkowe, a nie tylko jednorazowa impreza.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Niezatrudnienie filmowca

 

Dla większości par fotograf jest obowiązkowym punktem weselnym, a filmowanie jest często postrzegane jako opcja, jeśli masz dodatkowe pieniądze. Ale po ślubie pary zaczynają odczuwać żal, że nie zatrudniły filmowca.

Chociaż zdjęcia są ważne, nie możesz już nigdy usłyszeć swoich ślubów ani zobaczyć tego pierwszego tańca. Są chwile, które będziesz chciała przeżyć jeszcze raz, a nie będziesz w stanie poczuć tego bez filmu. 

Lekcja: Wynajmij filmowca, aby kręcił wesele co najmniej przez kilka godzin. Nawet jeśli nie jesteś pewna, że kiedykolwiek będziesz chciała obejrzeć film, dobrze jest go mieć.

Twoje dzieci mogą chcieć to zobaczyć któregoś dnia lub może po prostu zechcesz obejrzeć to razem w rocznicę.

 

Produkcja: Charles-Studio

 

 

Brak wystarczającej ilości czasu na planowanie

 

Bardzo Ci się śpieszy do wzięcia ślubu i dałaś sobie mniej niż pół roku na jego zaplanowanie? W przyszłości możesz żałować, że nie myślałaś nad tym bardziej intensywnie.

Lekcja: poświęć wystarczająco dużo czasu, aby wykonać wszystkie zaplanowane prace. Zanim zagłębisz się w szczegóły planowania wesela, upewnij się, że wiesz, czego naprawdę chcesz i co jest dla Ciebie najważniejsze.

W ten sposób, nawet jeśli będziesz musiała dokonać pewnych poświęceń, będziesz wiedziała, czego absolutnie nie możesz zrobić.

 

fotografia: MichalFotograf

 

 

Brak dokładnego dogadania się z obsługą ślubu

 

Obsługa ślubna, od kwiaciarni, poprzez catering po fotografów, są profesjonalistami w swojej pracy. Ale chociaż wiedzą dużo o tworzeniu epickich wydarzeń, to zależy od Ciebie, aby powiedzieć im, czego TY chcesz na SWOIM ślubie.

Możesz żałować, że na przykład nie dałaś fotografowi dobrej listy konkretnych zdjęć, które chciałaś, aby zrobił. 


Lekcja:  poinformuj swoich podwykonawców o swoich potrzebach i oczekiwaniach. Najlepiej jest wchodzić na spotkania z obsługą, mając jasne wyobrażenie o tym, czego chcesz, więc poświęć czas na przemyślenie całej sprawy.

 

 

Brak zaangażowania w planowanie 

 

Często jedna osoba w związku będzie aktywnie planować ślub, podczas gdy druga będzie angażować się tylko raz na jakiś czas. 

Lekcja: Oboje partnerzy mogą i powinni być zaangażowani w planowanie ceremonii i przyjęcia.

Nawet jeśli nie myślisz, że zależy Ci na smaku Twojego tortu lub zespołu, który zatrudnisz, kiedy zaczniesz szukać swoich opcji, możesz zobaczyć różne rzeczy.

Daj sobie szansę na opinię, zamiast zakładać, że nie będziesz jej mieć.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 

 

Brak próby pierwszego tańca

 

Pierwszy taniec to bardzo ważny punkt wesela. Raczej nie decydujcie się na spontaniczność w typ przypadku.

Lepiej poćwiczcie swój układ w domu albo wybierzcie się na lekcje do profesjonalisty. W końcu chciałabyś pamiętać tę chwilę jak najmilej.

Lekcja: nawet jeśli nie masz formalnej próby, upewnij się, że i Ty, i Twój narzeczony wiecie co robić i macie dograne także wszelkie dodatki (sztuczny dym, bańki mydlane dla gości) i przede wszystkim – dobraną piosenkę.

 

fotografia: Hakiel

 

Zobacz także: 

12 TRIKÓW, KTÓRE MUSI ZNAĆ KAŻDA PRZYSZŁA PANNA MŁODA

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź