5 porad dotyczących biżuterii ślubnej

Jeśli potrzebujesz trochę wskazówek,  dotyczących dodatków do Twojej sukni, przeczytaj tekst poniżej!

fotografia: Fototikka

 

Jeśli chodzi o styl, lubimy przełamanie tak zwanych „reguł”. Ale co to dla Ciebie znaczy? Skupimy się na wyborze odpowiedniej biżuterii ślubnej. Więc jeśli potrzebujesz trochę wskazówek,  dotyczących dodatków do Twojej sukni, przeczytaj tekst poniżej.

 

źródło: Koronki iwogg

 

 

Jak dobrać biżuterię na ślub?

 

1. Nie przesadzaj z biżuterią ślubną

 

Pierwsze przykazanie dotyczące wyboru twojej biżuterii ślubnej: nie przesadzaj! Niezależnie od tego, jak kuszące jest nakładanie na siebie biżuteryjnych bombek, nie chcesz ryzykować, że Twoje akcesoria będą w stanie Cię przyćmić.

Zachowaj „mniej znaczy więcej” jako swoją mantrę i trzymaj się kilku kluczowych elementów, a nie ozdabiaj każdą część ciała.

 

źródło: Novia Blanca

 

 

2. Dopasuj swoją biżuterię do sukienki

 

Nie możesz wybrać między biżuterią srebrną a złotą? Niech kolor Twojej sukni będzie odpowiedzialny za Twój wybór.

Jeśli Twoja suknia jest biała: ten jasny odcień wygląda najładniej ze srebrnymi i platynowymi dodatkami.

Jeśli Twoja suknia jest w kolorze kości słoniowej: złota biżuteria najlepiej podkreśli ten kremowy odcień.

Jeśli Twoja suknia jest w kolorze szampana: złota biżuteria będzie uzupełniać ciepłe odcienie w tym bardzo jasnym beżowym kolorze. Jeśli tworzysz inspirację w stylu antycznym, srebrne wykończenie z kryształkami również zadziała dobrze.

Jeśli Twoja suknia ma zaróżowiony odcień: wypróbuj różowe złoto. Różowy odlew w metalu będzie współdziałać z delikatnym kolorem sukienki.

 

źródło: PiLLow Design

 

 

3. Zastanów się nad dekoltem sukni

 

Dekolt Twojej sukni będzie odgrywał rolę w kształtowaniu wyglądu Twojej twarzy. Pomóż mu wykonać to zadanie, wybierając to, co komponuje się z nim idealnie.

Jeśli Twoja sukienka jest bez ramiączek: aby dodać sobie wzrostu i skierować wszystkie oczy na swój uśmiech, rozważ noszenie chokera lub krótszego naszyjnika. Ten styl powraca i wygląda ponadczasowo z tym dekoltem. Inna opcja: zamiast tego pomiń naszyjnik i załóż kolczyki żyrandolowe. To inspiracja latami 20-tymi. Twój naszyjnik może być centralnym punktem i będzie równie wyjątkowy, ale nie wahaj się dodać mniejszej bransoletki lub pierścionka, aby wszystko zrównoważyć.

Jeśli Twoja sukienka ma dekolt w kształcie litery „V”: ten styl jest przeznaczony do dekoracji dekoltu. Zdecyduj się na złoty naszyjnik lub spróbuj warstw, jeśli są to delikatne elementy. Połącz naszyjnik z kolczykami, które mogą być małe lub zwisające - w zależności od tego, które z nich wyglądają najlepiej.

Jeśli Twoja suknia ma odkryte plecy: skoncentruj swoje dodatki na swoich włosach, dekorując je szpilkami, grzebieniami lub winoroślami. Mogą być gładkie lub kwiatowe, w zależności od efektu, który chcesz uzyskać. Szukasz stylu retro? Wypróbuj wspaniałą ozdobę, jaką jest fascynator z welonem. Jeśli potrzebujesz czegoś ekstra, załóż złoty pierścionek.

 

Fotografia: Lucjan Wójcik Fotografia

 

 

4. Nie daj się przytłoczyć

 

Jeśli decydowanie o Twojej biżuterii wydaje się trudniejsze, niż znalezienie sukni, skup się na jej wyszukiwaniu. Znajdź jedną sztukę, którą absolutnie pokochasz, chcesz w nią zainwestować i nosić ją.

Wciąż masz wątpliwości? Proste kolczyki z perłą i złotem są zawsze klasyczne. Tylko pamiętaj, aby nie kupować ich jako części zestawu.

Podczas gdy niegdyś wybierano komplety, nowoczesne Panny Młode unikają akcesoriów, które wyglądają na zbyt dopasowane.

 

Fotografia: Białe Kadry

 

 

5. Bądź sobą

 

Najważniejszą rzeczą w dobieraniu idealnych elementów na swój ślub, jest ich dopasowanie do Ciebie. Jeśli nie podoba Ci się noszenie dużych, żyrandolowych kolczyków, trzymaj się małych.

Kochasz sposób, w jaki wyglądasz w naszyjniku? Idź w to! Jeśli jesteś zadowolona ze wszystkich akcesoriów, poczujesz się pewnie - i to najlepszy wybór spośród wszystkich.

 

Fotografia: Paweł Nożyński

 

 

Zobacz także: 

8 KROKÓW DO WYBORU KOLORÓW ŚLUBNYCH

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź