5 ważnych faktów, o których prawdopodobnie nikt wam nie powie przed weselem

Nie wszystkie sytuacje da się przewidzieć. Jednak troska o bezpieczną, wspólną zabawę jest na tyle istotna, że warto poświęcić jej sporo przemyśleń...

fotografia: Adam Ludwik Photography

 


Plany weselne większości par opierają się na wybraniu smacznego jedzenia, niesamowitej muzyki i zapewnieniu dobrej zabawy dla swoich gości. Ale oprócz tego są jeszcze inne, bardziej praktyczne względy.

Dotyczą one bezpieczeństwa gości od momentu ich przybycia na wasz ślub, aż do chwili jego opuszczenia.

 

fotografia: Studio w Ramce

 


1. Alkohol – z umiarem

 

Całonocny dostęp do darmowych drinków to bardzo hojny gest. Niestety, niektórzy goście nie będą potrafili prawidłowo z tego skorzystać. Aby dopilnować, by zabawa nie wymknęła się spod kontroli, warto zatrudnić doświadczonego barmana.

Taka osoba będzie w stanie rozpoznać, kiedy dana osoba ma już dość i powinna poprzestać na popijaniu soczku.

Z tematem alkoholu związane są również odpowiednie przekąski, które przez całą noc muszą być obecne na stołach. Picie na pusty żołądek nikomu nie służy. Przekąski mogą być proste, ale nie powinno ich zabraknąć.

 

 

2. Alergie pokarmowe

 

Obecnie coraz więcej osób ma świadomość swoich alergii pokarmowych i nietolerancji. Jeżeli wiesz, że ktoś spośród twoich gości jest na specjalnej diecie, zadbaj o odpowiednie jedzenie dla niego.

To nie tylko miły gest, ale także konieczność, jeżeli chcesz uniknąć problemów.

Jednak próba zadowolenia wszystkich może być dość karkołomna, zwłaszcza w sytuacji, kiedy twoja rodzina i znajomi dopiero od niedawna eksperymentują z dietami.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 

 


3. Specjalne potrzeby starszych osób

 

Pomyślcie o potrzebach osób starszych i niepełnosprawnych, jeżeli tacy będą zaproszeni na wasze wesele.

Czy nie będą oni musieli wchodzić do toalety na pierwszym piętrze? Czy mogą liczyć na wygodne miejsce z dala od głośników?

Przed rezerwacją sali zastanówcie się, czy specjalne potrzeby takich osób będą uszanowane.

 

 

4. Goście na wózkach inwalidzkich

 

Jeżeli na liście gości jest także osoba na wózku inwalidzkim, musicie zadbać przede wszystkim o odpowiednią toaletę, przystosowaną do jej potrzeb.

Dotyczy to również wygodnego, szerokiego dostępu do stołu weselnego. Wózek potrzebuje więcej miejsca na swobodne manewrowanie, dlatego również wybierając miejsce, weźcie to pod uwagę.

 

fotografia: Grzegorz Ciepiel

 

 

5. Nagłe sytuacje losowe

 

Twoim gościom już w samym dniu ślubu mogą przytrafić się nieprzewidziane wypadki losowe. Nagła choroba, awaria samochodu, a nawet wypadek – to sytuacje bardzo stresujące.

Dlatego pomyślcie, czy możecie w jakiś sposób pomóc? Może ktoś inny może przywieźć gości lub w inny sposób zapewnić im transport?

Ostatecznie należy powiadomić obsługę wcześniej o zmniejszonej ilości gości, aby puste talerze nie raziły. Następnie przestańcie się już tym denerwować, i o ile wszystko jest w porządku, cieszcie się obecnością pozostałych gości.

 

fotografia: Paweł Nożyński

 

Oczywiście nie wszystkie sytuacje da się przewidzieć. Jednak troska o bezpieczną, wspólną zabawę jest na tyle istotna, że warto poświęcić jej sporo przemyśleń.

Dzięki temu ten czas będzie po prostu niezapomniany. 

 

 

Zobacz także:

3 SPOSOBY, ŻEBY NIE PRZESADZIĆ Z ALKOHOLEM NA WŁASNYM ŚLUBIE

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź