5 zasad weselnego dress code'u

Przyjrzyjmy się najczęściej powielanym błędom modowym, jakie popełniają goście weselni, ubierając się na ślub.

Zdarza się, że niektóre z zaproszonych na przyjęcie osób, zapomina, jaki "dress code" obowiązuje gości weselnych, co można, a czego raczej nie powinno się ubierać. 

Przyjrzyjmy się najczęściej powielanym błędom modowym, jakie popełniają goście weselni, ubierając się na ślub. Skąd się biorą te wpadki i o czym powinniśmy pamiętać, by ich uniknąć?

 

1. W bieli tylko Panna Młoda?

W tym dniu Panna Młoda nie powinna mieć konkurencji. Ale czy biel zarezerwowana jest wyłącznie dla niej? Coraz częściej odchodzi się od tej tradycji (ślub księcia Williama i Kate Middleton, gdzie w bieli wystąpiła jej siostra Pippa czy ślub Kim Kardashian, gdzie na biało była ubrana cała jej rodzina).

Jeśli uprzemy się przy bieli, niech to będzie krótka, koktajlowa kreacja z czarnymi bądź kolorowymi dodatkami w postaci torebki, butów i biżuterii.

 

źródło: giphy.com

źródło: gorgeautiful.com

 

2. Nie odsłaniać zbyt wiele

Zbytnie odkrywanie i podkreślanie swoich wdzięków jest zdecydowanie nie na miejscu. Gwiazdą jest Panna Młoda, nie gość.

Postaw na jeden kuszący element- albo dekolt z przodu, albo na plecach, albo pokaż nogi. To uroczystość weselna, nie noc w klubie. Nie chcesz chyba być wytykana palcami...

 

żródło: giphy.com

źródło: nj.com 

 

3. Dostosować się do stylu wesela

Spójrz na zaproszenie i sprawdź czy są w nim zawarte wskazówki co do stroju, który powinni wybrać goście.

Czy będzie to bardzo eleganckie przyjęcie w stylu glamour, wesele w stylu retro odbywające się w klimatycznej stodole, a może impreza na plaży?

W każdym wypadku obowiązuje nieco inny dress-code, do którego warto się dostosować. Jeśli nie masz pewności, co do stroju, skontaktuj się z Młodą Parą.

 

źródło: i.huffpost.com

 

4. Czy wypada przyjść w czerni?

Czerń to typowy kolor wieczorowy. Jeśli przyjęcie weselne zaczyna się w godzinach wieczornych, można wybrać czerń.

Można także przyjrzeć się zaproszeniu. Jego kolory zdradzają zazwyczaj przewodni motyw kolorystyczny wesela.

Można wówczas rozważyć kreację w tym kolorze lub tylko dobrać odpowiednie dodatki (np. do czerni).

Dzięki temu będziemy czuć, że stanowimy integralną część ślubnego planu, co będzie także miało świetny efekt na zdjęciach. 

 

źródło: giphy.com

 

5. Garnitur czy smoking?

Tego dnia smoking, frak czy surdut są zarezerwowane wyłącznie dla Pana Młodego. Reszta gości płci męskiej powinna założyć na tę okoliczność garnitur.

Równie nieodpowiednia będzie niebieska koszula lub ta w paski, która bardziej nadaje się na spotkanie biznesowe niż elegancką uroczystość, jaką jest ślub. 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź