6 wydatków ślubnych, które mogą pochłonąć więcej pieniędzy, niż wam się wydaje

Jakie są najważniejsze kwestie podczas ustalania budżetu ślubnego? Na czym nie warto oszczędzać? O czym warto pamiętać?

fotografia: Karetta.pl / źródło: Koronki iwogg


Podczas ustalania budżetu ślubnego bardzo ważne jest, by realnie spojrzeć na wszystkie koszty produktów i usług.

Tym bardziej, że na wielu sprawach związanych ze ślubem nie warto oszczędzać, aby uzyskać doskonały efekt końcowy.

 

 

Dodatkowe koszty ślubno - weselne

 


1. Poprawki krawieckie

 

Jeżeli w cenie sukni ślubnej, którą kupujesz, nie ma opcji dodawania bezpłatnych zmian, przyszykuj się na wydatki ekstra. Dotyczy to nie tylko kosmetycznych poprawek, ale nawet bardziej drastycznych kosztów dopasowania danego modelu do twojej sylwetki.

Krawiectwo ślubne to trudna dziedzina i nie każda krawcowa podejmie się przeróbek (a przy okazji zrobi to dobrze). Dlatego wybierz się do specjalisty, z którym na przykład współpracuje wybrany przez ciebie salon sukien ślubnych. A taka przyjemność może cię kosztować całkiem słono.

 

fotografia: VeryLuckyStar

 


2. Piękno

 

Ślubne piękno to coś zupełnie innego, niż codzienne dbanie o swoją urodę. Chcąc mieć fryzurę oraz makijaż, które idealnie będą wyglądać w obiektywie fotografa, warto oddać się w ręce specjalisty.

Pamiętaj o tym, że to nie zawsze jest jednorazowy wydatek – na przykład farbowanie, zabiegi regenerujące lub profesjonalną pielęgnację twarzy należy zaplanować na wiele tygodni przed ślubem. W tym przypadku również pozostaje ci skorzystanie z usług profesjonalistów, dzięki którym będziesz pewna swojego wyglądu w tym Wielkim Dniu.

 

źródło: Koronki iwogg

 


3. Wypożyczenia

 

Podpisując umowę z salą weselną, dokładnie określ co wchodzi w jej zakres. W niektórych przypadkach okazać się może, że za wszystkie dodatki musicie zapłacić osobno.

Chodzi na przykład o obrusy, wazony na kwiaty i inne elementy dekoracyjne.

Czasami kosztuje nawet „wypożyczenie” odpowiednich nakryć, dlatego przedyskutujcie to wcześniej. 

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

4. Ciasta i inne słodkości na wesele

 

Dla wielu osób ciasto, a także tort weselny, powinno być przede wszystkim słodkie. Jednak to właśnie w wypiekach najmocniej wyczuwalna jest jakość użytych składników. Ich świeżość ma pierwszorzędne znaczenie. Dochodzi do tego również strona wizualna.

Tort weselny musi się przecież pięknie prezentować. Tymczasem samo zaprojektowanie wyglądu słodkiego kącika potrafi pochłonąć krocie, które nie zawsze są brane pod uwagę w budżecie. Jeżeli chcecie ciąć wydatki, rozważcie zamówienie prostszego, ale niemniej urodziwego tortu.

 

fotografia: Cztery Kadry

 


5. Fotograf ślubny

 

Fotografia ślubna to prawdziwy temat-rzeka. Jedno jest pewne – nie warto na tym oszczędzać. Powierzenie tak ważnego zadania firmie o wątpliwej renomie, z pewnością odbije się wam czkawką.

W końcu fotografie ślubne to jedne z najważniejszych pamiątek z tego dnia, do których niejednokrotnie będziecie wracać we wspomnieniach. W tym przypadku zdecydowanie oddajcie się w ręce polecanego profesjonalisty.

 

Zobacz reportaże i sesja ślubne z prawdziwych ślubów i wesel Naszych Najlepszych Fotografów 

 

fotografia: LoveStory Wedding

 


6. Film/teledysk ślubny

 

Podobna zasada, jak w przypadku wyboru idealnego fotografa, dotyczy również firmy zajmującej się przygotowaniem filmu i zmontowaniem teledysku z tych wyjątkowych chwil.

Nie dajcie się skusić być może atrakcyjnej pod względem finansowym, ale ofercie kamerzysty który lata swojej zawodowej świetności przeżywał 20, a nawet 10 lat temu. Technologia, a przede wszystkim moda w tym zakresie idą zdecydowanie naprzód, a wy możecie zyskać produkt, który nijak nie odnosi się do waszych oczekiwań.

 

Zobacz najlepsze filmy i produkcje ślubne Najlepszych Filmowców w Polsce

 

Produkcja: Movie Factory

 


Wydatki ślubne i planowanie budżetu to tematyka, której poświęcamy sporo wpisów. Warto przy tym znać również takie pozycje w rachunkach, na które warto doliczyć nieco więcej.

Dodatkowe pieniądze, takie jak na poprawki sukni lub zabiegi upiększające, z pewnością należy uwzględnić w planowaniu.

Wiele par tego nie robi, a później pojawia się problem, gdy budżet się nie domyka.

 

 

Zobacz także:

JAK POWSTRZYMAĆ SIĘ OD KŁÓTNI Z UKOCHANYM? OTO 6 PROSTYCH TRIKÓW!

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź