Jak powstrzymać się od kłótni z ukochanym? Oto 6 prostych trików!

Jak przeciwdziałać poważniejszym kłótniom? Stosuj tych kilka prostych zasad!

 

„Kto się czubi, ten się lubi”- małe nieporozumienia pozwalają na poznawanie swoich charakterów, upodobań czy reakcji, jednak kiedy zamieniają się w poważniejszą kłótnię, skutkującą na przykład cichymi dniami, warto im przeciwdziałać, stosując kilka prostych zasad. 

 

źródło: Charis Rowland Photography / pinterest.com

źrodło: annakandzia.tumbrl.com / pinterest.com

 

Nie dolewaj oliwy do ognia

Odbijanie piłeczki, udowadnianie za wszelką cenę, że mamy rację- skąd my to znamy..  Niestety takie zachowanie tylko pozornie i chwilowo spowoduje, że poczujesz się lepiej „wygrywając w sprzeczce”. Ale cel jest zupełnie inny- załagodzić nieporozumienie, a nie dodatkowo prowokować partnera. Lepiej powiedzieć spokojnie co czujesz w danej sytuacji i wskazać dlaczego jego zachowanie nie wydaje Ci się właściwe. 

 

źródło: pinterest.com

 

Ostudzaj kłótnie żartem

Zanim kłótnia się rozkręci, spróbuj jej powód obrócić w żart. Oczywiście ta metoda dotyczy popularnych „sprzeczek o pierdoły” , typowego czepiania się czy złośliwych uwag, nie można stosować jej w poważniejszych sprawach życiowych. 

 

źródło: southern california bride / pinterest.com

 

Nie krytykuj

Mężczyźni szczególnie uczuleni są na krytykę połączoną z pretensjami. Musisz zdać sobie sprawę, że niektóre niedopatrzenia, pomyłki czy nieodpowiednie zachowanie nie wynika ze złej woli partnera, tylko na przykład przyzwyczajeń czy chwilowego roztargnienia. Poza tym każdy ma swoje plusy i minusy. jeśli Ci zależy- pewne rzeczy musisz zaakceptować, ewentualnie zaproponować wspólną pracę nad daną, irytującą Cię kwestią. 

 

źródło: irisandlight net / pinterest.com

 

Zastanów się nad swoimi emocjami

Emocje pojawiające się w trakcie kłótni, zawsze mówią nam wiele o danej sytuacji i potrafią nas nieźle nakręcić. Odpuść na chwilę i przyjrzyj się im. Czy aby na pewno są adekwatne do sytuacji? Czy nie przesadzasz w ich manifestowaniu? Czy rzeczywiście pomogą i czy na pewno dotyczą obecnego nieporozumienia z partnerem, czy zahaczają o jakieś doświadczenia z przeszłości?

 

źródło: lover.ly

 

Bądź asertywna i wyciągaj konsekwencje

Jeśli partner obiecując coś, po raz kolejny nie dotrzymuje słowa, a Ty czujesz zawód, następnym razem gdy Ci coś obieca, zapytaj otwarcie, czy rzeczywiście będzie w stanie to zrobić i kiedy. Nadmień również, że wyciągniesz konsekwencje z niezrealizowanej obietnicy. Z drugiej strony bądź również asertywna i mów „nie”, kiedy nie masz na coś ochoty i wiesz że tego nie zrobisz. 

 

źródło: thenaughtysouthernbelle.tumbrl.com

 

Naucz się przyznawać rację i przepraszać kiedy trzeba

Nasze ego zawsze dąży do tego by być na wierzchu, jednak należy świadomie stawiać na swoim – gdy rzeczywiście wiemy, że się nie mylimy, a nie gdy wyłącznie walczymy o „honor”.  Inaczej należy przeprosić partnera i dać do zrozumienia, że wiemy, iż miał rację.  Nikt przecież nie lubi ani cichych dni, ani dąsania się czy „warczenia” na siebie. Tolerancja, akceptacja i wspólne chodzenie na kompromisy to recepta na długi i szczęśliwy związek.

 

źródło: oncewed.com

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź