7 przykazań jesiennego ślubu i wesela

Magiczna, kolorowa, romantyczna jesień, czy to dobry czas na organizację ślubu?

fotografia: Dream Day Design - designerska agencja ślubna

 

Jest sporo niezwykle ciekawych i inspirujących pomysłów na zaakcentowanie jesiennej aury w ślubnej stylizacji i aranżacji weselnej sali. Szkoda byłoby nie pokazać wam tych kilku świetnych rozwiązań na jesienne dekoracje weselnych stołów, ciekawych tipów na klimatyczne detale oraz inspirujących zestawień stylizacyjnych dla przyszłych pań młodych. Wiele z nich, mimo że banalnie prostych do zrealizowania, daje spektakularne efekty.

Zobaczcie, jak pokolorować swoje przyjęcie weselne barwami jesieni :)

 

 

 

1. Ciepło i przyjemnie 

Panna młoda w ciepłych, skrzących się złotymi drobinkami kolorach natury: świetne będą ecru, beże, złamane biele. W dodatkach brązy, pomarańcze, złoto, purpury i fiolety...

 

KORAL, BRZOSKWINIA, SZAROŚCI, BEŻE - KOMPOZYCJA DOSKONAŁA

 

2. Owoce jesieni

Owoce jesieni świetnie sprawdzą się nie tylko w weselnym menu. Udekorowanie sal, wejść do kościoła, parapetów koszami z jabłkami, gruszkami, dyniami, doniczkami z wrzosem i chryzantemami to doskonały sposób na wypełnienie przestrzeni kolorem.

 

OWOCE NA WESELU

 

 

3. Majestatyczne lub zupełnie małe

Majestatyczne lub zupełnie małe regularne, o kształcie kuli lub zabawnie "pokręcone" w swojej formie, pomarańczowe lub w urocze plamki - królowe jesiennych ogrodów - dynie nie znają ograniczeń! Wkraczają na weselne stoły już nie jako zupa, lecz oryginalny detal dekoracyjny.

Choć trudno niekiedy mówić o "detalu", spoglądając na olbrzymie, przyprószone złotym brokatem dyniowe głowy w roli "bukietu" w centralnej części stołów :)

 

ŚLUB WE WRZEŚNIU, PAŹDZIERNIKU I LISTOPADZIE

 

 

4. Jesienne liście 

Symbolem jesieni są wielobarwne liście, spadające z drzew. Przenieście je do sali weselnej, mogą ozdobić stoły, zastępując papierowe konfetti, mogą leżeć przy każdym nakryciu jako jesienny akcent dekoracyjny, można też ozdobić nimi winietki lub paczuszki ze słodkościami dla gości.

 

20 JESIENNYCH BUKIETÓW ŚLUBNYCH

 

 

5. Blask i światło 

Na zewnątrz coraz bardziej szaro, zmrok zapada już popołudniem, światło staje się towarem deficytowym. Zadbajcie o to, aby w sali, gdzie odbędzie się zabawa nie zabrakło jasnych punktów.

Świece, lampiony, girlandy z lampek nie tylko doświetlą wnętrze, ale i ocieplą je, wprowadzą przyjemny klimat.

 

PAPIEROWE LAMPIONY - POMYSŁ NA WESELNY BLASK

 

 

6. Weselny tort w jesiennym klimacie? 

Świetny pomysł. Inne słodkości również mogą podążać tym tropem: ciastka w formie liści, muffiny z dyniowym akcentem, orzeszki w polewie, kule otulone "jesienną" posypką.

 

SŁODKIE DYLEMATY: JAK ZAMÓWIĆ TORT WESELNY?

 

 

7. Kolorowe akcenty 

Już podczas planowania ślubno-weselnych uroczystości warto zadbać o detale. W grafice zaproszeń, winietek, podziękowań dla gości mogą pojawić się jesienne akcenty: listki, dyniowe głowy, żołędzie, kasztany. Wszystko to mienić się może charakterystycznymi dla tej pory roku barwami. 

 

ŚWIECE NA ŚLUBIE I WESELU - GARŚĆ INSPIRACJI

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź