7 rzeczy, którymi na pewno nie musisz przejmować się w dniu ślubu

Nic nie powinno zakłócić Twojego szczęścia w dniu ślubu, więc typujemy 7 rzeczy, którymi naprawdę nie powinnaś się przejmować.

fotografia: WhiteStory.plZuzanna i Marcin Karetta

 

Po pierwsze, wiele z tych rzeczy będzie działo się niezależnie od Ciebie i nie będziesz miała na nie wpływu.

Po drugie, pewnych spraw i tak nie przewidzisz, a jak już się trafią, to sama zrozumiesz, że właściwie nie były aż tak ważne.

Po trzecie, wiele zależy od Twojego nastawienia, zatem uśmiech na twarzy i głowa do góry :)

 

 

Problemy w dniu ślubu

 

Pogoda w dniu ślubu

 

Skoro nie możesz kontrolować pogody, po co się nią przejmować?

Wiadomo, że ślub planujesz w takim terminie, aby aura była przyjemna, ale skoro realnie na deszcz nie masz wpływu, a on nagle pojawi się w dniu ślubu i zamierza wam towarzyszyć do końca, przyjmijcie i potraktujcie go jak przyjaciela, który po prostu chce być w Wami. 

Może to brzmi jak błahostka, bo przy słonecznej pogodzie łatwiej zrobić zdjęcia, a ludzie wydają się nieco bardziej szczęśliwi, jednak nie ma co się skupiać za bardzo na warunkach atmosferycznych, bo przez zbytnią troskę o nie, nie będziesz w pełni cieszyć się swoim dniem, a powinnaś :)

Nieważne, czy jest słonecznie, wietrznie, pochmurno czy zerwała się zawieja śnieżna – ważne jest to, że bierzesz ślub z miłością swojego życia! Reszta to tło.

 

 

Rozmiar ubrania

 

W tym dniu to Ty grasz główne skrzypce i jesteś najpiękniejszą kobietą na sali. Nie jest ważne, jaki rozmiar nosisz, czy wyglądasz grubo, chudo czy w sam raz. Nie przechodź na restrykcyjną dietę na kilka dni przed ceremonią, bo chcesz być szczuplejsza i lepiej wyglądać. Nie! Twój wybranek wybrał Cię taką, jaką jesteś i to jest najważniejsze.

Tak naprawdę, większość mężczyzn nie przejmuje się rozmiarem sukni ślubnej swojej wybranki – liczy się tylko to, kto tę suknię wypełnia, czyli niesamowita osobowość i przepiękna kobieta, właśnie TY!  

Liczy się to, że się kochacie, a dla niego i tak jesteś najpiękniesza na świecie.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Nieobecność gości

 

Na ślubie chcesz mieć przy sobie najbliższych których zaprosiłaś, jednak jak się czasami okazuje, z różnych powodów, nie wszyscy pojawiają się na przyjęciu. Brak kilku zaproszonych osób może nieco rozczarować, wiadomo, że lepiej jak byliby razem z Tobą, ale nie ma ich i tyle, "show must go on"!

Skup się na tych gościach, którzy są  z Tobą, nie mów ciągle, że szkoda, że nie ma tego, czy tamtej. Ciesz się wszystkim, bo to Twój dzień!

 

 

Choroba w dniu ślubu

 

Za wiele nie będziesz mogła zrobić, jeśli dopadnie Cię choroba w dniu ślubu. Oczywiście, części z nich możesz zapobiec, nie narażając się niepotrzebnie np. wychodząc z mokrą głową z basenu. 

Pamiętaj, że ślub to przyjemny, pełen emocji i nowych sytuacji dzień w którym dużo i intensywnie się dzieje. Rano czujesz się w pełni sił, później może Cię dopaść osłabienie, ból głowy, ogólne zmęczenie – bądź przygotowana na taką sposobność i miej ze sobą melisę, rumianek i tabletki przeciwbólowe, mogą pomóc, kiedy przyjdzie trudniejszy moment. 

 

fotografia: Wedding Shots

 

 

 

Nie denerwuj się

 

Poranek w dniu ślubu możesz zacząć od nerwów, być może pojawią się później, wraz z upływającym dniem. Pamiętaj: nie przejmuj się i nie denerwuj każdym szczegółem.

Bądź dobrej myśli i nastaw się na tak  – na koniec ślubnego zamieszania dotrze do Ciebie, że niepotrzebnie przejmowałaś się błahostkami, bo w gruncie rzeczy nie są one istotne. Część spraw na pewno przebiegnie nie po Twojej myśli, ale zachowaj dobre nastawienie i podchodź do nich w miarę spokojnie. Myśl pozytywnie to 90% sukcesu!

 

 

Lęk o detale

 

Łączy się to z nerwowością, niektóre panie mają przypadłość do nadmiernego martwienia się o drobiazgi, jak np. zapomnienie o sznurku do przywiązywania balonów. Z takiej czy innej, w rzeczwistości, drobnej sprawy, potrafią zrobić "ludzką tragedię", a chodzi o to, by naprawdę nie przejmować się drobnostkami, znaleźć alternatywę i śmiać się z rzeczy, które nie wychodzą. Postaw na kreatywność!

To, że kieliszki wyrzucone przez parę młodą nie roztrzaskały się, nie jest powodem do smutku – to wasza miłość i tylko od Was zależy jak mocno rozkwitnie. 

 

fotografia: VeryLuckyStar

 

 

Nie myśl o pieniądzach

 

Budżet weselny to coś, co może przyprawić o palpitacje serca, ale skoro dotarłaś już do końcowego etapu, przestań się niemi przejmować. Wszystko masz opłacone, uzgodnione, na wszystko masz umowy.

Spokój zapewni Ci wcześniejsze rozsądne zaplanowanie budżetu, jednak ten etap masz zapewne już za sobą. Teraz czas na zabawę!

 

fotografia: Wojciech Krysiak - DearHunter Wedding Photographer

 

 

Na koniec coś, co łączy właściwie wszystkie wymienione wyżej punkty.

 

Pozytywne nastawienie– to jest coś nad czym powinnaś popracować równie długo, co nad wyborem sukni ślubnej. Jest ono niewymownie ważne, ponieważ właśnie od Twojego nastroju zależy cała ceremonia.

Nie ma nic gorszego niż nerwowa, nadąsana czy smutna panna młoda. Ciesz się tym dniem, Waszą miłością, raduj się obecnością najbliższych i każdą chwilą w tym dniu. Te momenty zbudują wspomnienia, do których w przyszłości będziesz wracać zapewne z uśmiechem na ustach.

 

 

zobacz także:

9 TYPÓW PANIEN MŁODYCH - KTÓRYM JESTEŚ?

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź