7 rzeczy, na które goście weselni nie zwracają uwagi

Czy, aby na pewno nie zwracają...? Warto się nad tym zastanowić nieco poważniej.

fotografia: WhiteStory.pl

 

Zazwyczaj z wielką dokładnością i oddaniem planujemy każdy, najmniejszy nawet detal naszej wymarzonej uroczystości, jaką jest ślub i wesele. Pragniemy, by goście byli zachwyceni i na długo zapamiętali oryginalny wygląd sali, wysmakowane detale, czy atrakcje jakie im zaserwujemy. Poświęcamy na ich planowanie nie tylko mnóstwo czasu, stresu, ale i środków z naszego ślubnego budżetu, często niestety zupełnie niepotrzebnie.

Czym nasi goście weselni nie będą się za bardzo przejmować i gdzie podczas weselnych przygotowań możemy dać sobie więcej luzu i przy okazji sporo zaoszczędzić?

 

 

 

Zaproszenia

Oryginalne, kosztowne, ekstrawaganckie zaproszenia możecie wysłać do bliskich sercu osób, gdzie macie pewność, że zachowają je na pamiątkę. Inwestowanie w drogie zaproszenia dla wszystkich gości mija się nieco z celem, gdyż i tak najczęściej po samym weselu lądują one w koszu (to informacja z ankiety przeprowadzonej pośród gości weselnych). Nie do końca się z tym zgadzamy, patrząc jednak na sprawę obiektywnie i zadając sobie pytanie - ilu z Was (gości weselnych) ma na to miejsce w domu i przetrzymuje zaproszenia weselne, po samym ślubie?

Nie mniej, zaproszenia to Wasza wizytówka, jeżeli Was stać, temat jest zamknięty, można inwestować, w końcu to zaproszenie, jeżeli macie okrojony budżet, warto solidnie przemyśleć sprawę i koszty, aby nie okazało sie, że na zaproszenia zostały wydane większe fundusze, niż np. na jedzenie...

 

Dekoracje kwiatowe

Wyjątkowe dekoracje z egzotycznych kwiatów z pewnością będą cieszyć oczy gości, ale tylko przez chwilę. Nie warto wydawać więc kilkunastu tysięcy złotych na dekorację kościoła czy sali. W zupełności wystarczą proste bukiety świeżych, sezonowych kwiatów, które może przygotować ktoś znajomy będący nie tyle florystą, co mający po prostu wyczucie smaku i nieco artystycznego talentu.  Oczywiście nikt nie zaprzeczy, że kwiaty są podstawą dekoracji, jednak bardzo często nie ilość stanowi o jakości. 

 

Tort weselny

Mówi się, że tort to w pewnym sensie wizytówka wesela, dlatego narzeczeni potrafią poświęcić kilka dni na odwiedzaniu cukierni w celu wyboru idealnego smaku, czy wyglądu tortu i to jest fakt. Dla gości jednak nie jest on aż tak ważny - widzą go przez chwilę, a następnie zjadają. Nawet skromnie przyozdobiony tort potrafi fantastycznie wyjść na zdjęciach, a wybór zbyt oryginalnych smaków może powodować, że części gości po prostu tort nie będzie smakować - warto więc pod tym względem wybrać klasykę.  Duże znaczenie ma również to, o której tort będzie podany.  Na wielu weselach nadal tort prezentowany jest w okolicach północy, wtedy kiedy spora część gości, ma już za sobą spore ilości zjedzonych potraw. Im szybciej zaprezentujemy tort, tym bardziej powinniśmy postawić na jego jakość, smak i wygląd. 

 

Dekoracja sali

Jeśli nie decydujecie się na jakiś konkretny styl, który zawsze wiąże się z większymi kosztami odpowiednich dekoracji, postawcie po prostu na klasykę i elegancki minimalizm w dekoracjach. Dla gości ważniejszy jest wygodny układ sali, odpowiedni parkiet, jedzenie i muzyka, czy klimatyzacja w upalne dni. To właśnie zapamiętają z Waszego wesela.

 

Muzyka

Tak, jest ona kluczowym elementem każdego wesela i to jest oczywiste,  ale zanim podejmiemy decyzję o wyborze danego zespołu,  trzeba to naprawdę przemyśleć. Nie koniecznie warto przepłacać wybierając najbardziej rozchwytywanego w okolicy dj-a czy zespół. Skupiając się na cenie i rozpoznawalności danej ekipy, możemy przeoczyć to jest dla nas najważniejsze, na przykład: czy to co reprezentuje dana grupa muzyczna podoba nam się i jest spójne z tym w jakim stylu i duchu robimy przyjęcie? Bardzo ważny jest odpowiednio dobrany repertuar, dodatkowo zwróćmy uwagę na nagłośnienie i umiejętność dopasowania się zespołu, do naszych potrzeb i tego czego od nich oczekujemy. Ma być tak jak chcemy, a nie tak jak zespół potrafii - to dwie różne sprawy. Jeżeli stawiamy na tańce i zabawę, nie bierzy topowego zespołu grającego jazz, jeżeli stawiamy na konwersację i spokojne bujanie się, nie bierzmy zespołu który skupia się na "ostrym" zabawianiu gości, jeżeli nie lubimy zabaw i gier ustalmy to przy podpisywaniu umowy.

 

Atrakcje weselne

Zamiast mnóstwa różnych generujących spore koszty atrakcji, wybierzcie jedną, którą z pewnością goście zapamiętają i wszyscy będą mogli z niej skorzystać. Niech to będzie na przykład wypożyczenie fotobudki na kilka godzin, barman serwujący drinki,  pokaz fajerwerków o północy czy zorganizowany przez wodzireja konkurs karaoke. Zdbyt duża ilość atrakcji, konkursów, będzie raczej problemem dla gości, niż realną korzyścią. Dostajemy sporo ciekawych wskazówek od osób regularnie bywajacych na weselach, podamy jedną z nich: Pewien fotograf podesłał nam taką informację: niektóre wesela przypominają lunaparki gdzie mamy kilkadziesiąt atrakcji i na pewno nie uda nam się skorzystać ze wszystkich, przypomina to nieco ekspresowe wycieczki objazdowe np. po Paryżu, jedziemy na  dwudniową wycieczkę, gdzie chcemy poznać i zobaczyć wszystkie największe atrakcje miasta... Zazwyczaj po szybkiej objazdówce nie jesteśmy w stanie powiedzieć nic więcej od Paryżu, niż czytając kilka zdań w interenecie. 

 

Podziękowania dla gości

Często to tak naprawdę zbędny wydatek i strata czasu na wyszukiwanie gadżetów, które zapewne niewielu osobom się spodobają. Jeżeli nam zależy na prawdziwym podziękowaniu, zróbmy coś sami od siebie, niech będzie to dar z serca, niż "wydatek, bo tak trzeba".  Przy pożegnaniu się z gośćmi, można wręczyć kawałek tortu, ciasta lub alkohol (jeżeli nas na to stać). Podziękowania to ciekawa propozycja dla par które mają nadwyższkę finansową. Idąc na imprezę domową do bliskich przyjaciół, na zakończenie dostajemy małe co nieco na wynos, to bardzo miłe i z pewnością ze szczerym uśmiechem wystarczy jako podziękowanie.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź