8 błędów, które popełniamy planując muzykę na wesele

Ślub i wesele trudno wyobrazić sobie bez muzyki. Bez względu na to, czy będziemy mieć 200 czy 30 gości, musi być ona dobrze zaplanowana.

fotografia:  B&W Photography

 

Ślub i wesele trudno wyobrazić sobie bez muzyki. Bez względu na to, czy będziemy mieć 200 czy 30 gości, musi być ona dobrze zaplanowana.

To w dużej mierze właśnie od niej zależy, czy goście będą chwalić Wasze wesele.

By mieć kontrolę nad muzyczną oprawą uroczystości, musicie uniknąć kilku popularnych błędów, bez względu czy decydujecie się na zespół czy DJ-a. 

 

fotografia: Love Story

 

 

 

Jak wybrać muzykę na ślub i wesel?

 

 

Błąd 1: Oczekiwanie na ceremonię w ciszy

 

Większość gości przybywa do kościoła lub Urzędu Stanu Cywilnego około 20 do 30 minut przed rozpoczęciem ślubu.

Czas oczekiwania wydłuży się, jeśli będą czekać w ciszy. Organista powinien zacząć grać jeszcze przed rozpoczęciem się ceremonii- pamiętajcie, by to wcześniej z nim ustalić. 

 

Błąd 2: Nieodpowiednia muzyka w kościele

 

Jeśli nie chcecie podczas ceremonii organisty, tylko na przykład skrzypaczkę lub chcecie odtworzyć muzykę ze sprzętu audio, koniecznie skonsultujcie to wcześniej z księdzem, który będzie udzielał Wam ślubu.

Musicie także przedstawić mu repertuar do akceptacji.

Każdy ksiądz może podejść do tego inaczej- jeden zaakceptuje, a drugi może odrzucić Wasz pomysł. 

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

 

 

Błąd 3: DJ lub kapela gra „z marszu”

 

Jeśli dany zespół lub DJ nie grali w jeszcze w danym miejscu, nie znają warunków sali, akustyki i właściciela, koniecznie powinni wcześniej rozejrzeć się i zrobić próbę.

Dzięki temu uniknie się sytuacji, w której nie będą gotowi na czas, bo właśnie okazało się, że są problemy z nagłośnieniem lub podłączeniem sprzętu. 

 


Błąd 4: Niedogadanie się z zespołem

 

Nie zakładaj że zespół weselny, który wybraliście zagra perfekcyjnie wszystko na Waszym weselu.

Koniecznie posłuchajcie ich wcześniej i przegadajcie kwestie ulubionych (co nie znaczy popularnych) utworów, które chcielibyście, by dodali specjalnie dla Was do swojego repertuaru.  

 

fotografia:  THE SHOTS OF LOVE

 

 

Błąd 5: Zbyt głośna muzyka

 

Zbyt głośna muzyka, która drażni i uniemożliwia komunikację między gośćmi zdecydowanie stanowi wpadkę i może popsuć nawet najbardziej udane wesele.

Koniecznie ustalcie przed uroczystością poziom głośności z dj-em  zarówno podczas zabaw na parkiecie, jak i przerw na posiłek. 

 

Błąd 6: Za długa piosenka na pierwszy taniec

 

Jeśli Wasza ukochana ballada w ulubionej wersji trwa 12 minut, nie katujcie ani siebie ani gości.

Dobierzcie krótszą wersję i do niej ćwiczcie układ. Niech pierwszy taniec trwa nawet niespełna 2 minuty, ale niech będzie niezapomniany i pełen pasji. 

 

fotografia: Kamil Błaszczyk

 

 

Błąd 7: Brak listy z niechcianymi piosenkami

 

Oprócz tworzenia play listy z Waszymi ulubionymi kawałkami, które koniecznie muszą być grane na weselu, sporządźcie także listę tych, których pod żadnym pozorem (z różnych względów) nie chcecie słyszeć i przekażcie dj-owi lub zespołowi. 

 

Błąd 8: Trzymanie się jednego gatunku

 

Zapraszając gości w różnym przedziale wiekowym, miejmy na uwadze, że mają także różne gusta muzyczne.

Prócz aktualnych kawałków z list przebojów oraz klasycznych weselnych numerów, przy których bawić się będą wszyscy, pamiętajmy by dołożyć kilka polskich szlagierów sprzed lat, przy których ruszą na parkiet seniorzy.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia 

 

Zobacz także:

8 GŁÓWNYCH BŁĘDÓW ZWIĄZANYCH Z TORTEM WESELNYM

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź