8 najnowszych trendów w papeterii ślubnej na sezon 2017

Zajrzyjmy do jednej z wiodących na polskim rynku firm poligraficznych Soap Bubble i zobaczmy proponowane trendy w papeterii ślubnej na rok 2017.


Wraz z nadchodzącą wiosną właściwie już wszystkie Pary Młode planujące tegoroczny ślub powinny mieć sprecyzowane plany dotyczące jego stylistyki (kto nie ma, to ostatni dzwonek!).

Jeśli ustalenie stylistyki jest już za Wami, to najwyższa pora pomyśleć o zaproszeniach, które wprowadzą gości w klimat uroczystości. Każdy kolejny sezon niesie ze sobą nowe źródła inspiracji, trendy, palety barw… Zajrzyjmy więc do jednej z wiodących na polskim rynku firm poligraficznych Soap Bubble i zobaczmy trendy w papeterii ślubnej na rok 2107. 

 

 

 

 

Zaproszenia ślubne

 

ZŁOTO, MIEDŹ, SREBRO

 

W zbliżającym się sezonie ślubnym ponownie będziemy pod wpływem błyszczących akcentów na kartach oraz kopertach, co oznacza użycie metalizowanych folii, brokatu, czy mieniących się papierów. Świetnym przykładem jest ekskluzywna kolekcja zaproszeń ślubnych GOLD WINGS wykorzystująca złotą folię oraz złotym lakiem.

Nie mniej popularny pozostanie kolor rosegold, czyli połączenie barwy złotej z pudrowym różem. Propozycją w tej stylistyce jest kolekcja ROSEGOLD – zaproszenie w formie folderu w delikatnej, minimalistycznej oprawie.

 

 

 

TYPOGRAFIA

 

W ostatnim czasie coraz większą uwagę przykłada się do typografii. Popularność też zyskała kaligrafia, która nadaje papeterii wyjątkowego, poetyckiego stylu.

Przykładem są wyjątkowo subtelne kolekcje zaproszeń ślubnych GARDEN GLAM oraz SERENITY z typowo kaligraficznym fontem i ozdobną tasiemką ze zwiewnej tkaniny.

 

 

 

MINIMALIZM

 

Popularne będą także zaproszenia minimalistyczne, ponadczasowe, w klasycznej czerni i bieli. Możemy do tego dodać nieco geometrii i odważnych cięć.

Tak powstały oryginalne zaproszenia URBAN RUSH z dodatkiem połyskliwego złota. Nieco bardziej romantyczna, choć też utrzymana w ascetycznych kolorach, jest kolekcja BLACK & WHITE.

Biel i czerń w towarzystwie srebrnych dodatków oraz oryginalnych liter sprawiają, że kolekcja jest niezwykle gustowna.

 

 


MONOGRAMY I LAK

 

Nowym trendem są nawiązania do tradycji szlacheckich, coraz częściej możemy zaobserwować na papeterii indywidualnie projektowane monogramy i herby z inicjałami młodej pary, zdobione kwiatami lub innymi ornamentami.

Zaproszenia czy koperty dodatkowo wzbogacane są także pieczęciami lakowymi. Piękny herb zdobiony delikatnymi kwiatami odnajdziemy w kolekcji GARDEN FLOWERS utrzymanej w nieco angielskim klimacie.

Alternatywą są zaproszenia CARMINE – zmysłowa kolekcja z domieszką czerwieni, spięta srebrną nicią i lakiem.

 

 

 

GREENERY

 

To kolor roku 2017 wg Instytutu Pantone, czyli soczysta zieleń świeżych liści. Dzikie zioła, bluszcz, liście egzotycznej palmy – ma być świeżo i naturalnie!

Kolekcja zaproszeń ślubnych IVY ze złotym sznureczkiem, której motywem przewodnim są liście bluszczu, jest tego doskonałym przykładem.

Jeżeli preferujecie układ luźnych kart, warto zwrócić uwagę na romantyczne zaproszenia LITTLE PEONIES z grafiką wianka oraz zieloną opaską spinającą karty zaproszenia.

 

 

 

AKWARELE

 

Niezmiennie w zestawieniach trendów na zbliżający się sezon pojawiają się zaproszenia akwarelowe z ręcznie malowanymi ilustracjami kwiatów, pejzażami lub tłami tworzącymi efekt smugi pędzla.

Przykładem może być zestaw papeterii z motywem krajobrazu górskiego – MOUNTAIN uzupełniony także ręcznie ilustrowaną mapą. Ciekawą opcją jest również malownicza kolekcja WATERCOLOUR z kaligraficznym fontem na barwnym tle.

 

 


KWIATY I STYL RUSYKALNY

 

W tym roku w dalszym ciągu będziemy obracać się w stylach rustykalnym i boho. Czyli luźne podejście do stylistyki przyjęcia i dużo natury. Do tego ekologiczny papier czy sznurek.

Jeżeli więc interesują Was tego typu kolekcje, warto zwrócić uwagę na RUSTIC FLOWERS oraz BOTANIC.

Obie wykonane z dodatkiem naturalnego, brązowego papieru oraz ręcznie malowaną grafiką z kwiatów.

 

 

 

WHIMSICAL

 

Coraz większą popularność zyskuje styl whimsical – intrygujący, charakteryzujący się nieco tajemniczym klimatem, często nawiązujący do leśnych zwierząt i roślin.

Charakter whimsical idealnie odzwierciedla kolekcja WOODLAND, łącząca w sobie pastelowe kolory z ekologicznym papierem, połyskiem złota i nowoczesnym fontem.

 

Soap Bubble

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź