Zaproszenia ślubne – wszystko, co powinieneś wiedzieć!

Ważnym etapem ślubnych przygotowań jest wypisanie i rozdanie gościom zaproszeń. Jakie najlepiej wybrać, kiedy je wręczać i co powinno się na nich znajdować? Koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

 

Wszyscy goście weselni powinni otrzymać stosowne zaproszenia ślubne, dzięki którym poznają datę, godzinę i miejsce wydarzenia. To również piękna pamiątka na całe życie, do której miło wracać po latach. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się najważniejszych informacji w temacie ślubnych zaproszeń.

 

Jakie zaproszenia ślubne wybrać?

 

Kupując zaproszenia ślubne, dostosuj je do stylu, w jakim prowadzone będzie wesele. Możesz kierować się kolorem przewodnim sali weselnej, motywem wystroju, rodzajem kwiatów ślubnych lub dowolną inną kwestią. Przyjęło się, że kolory złote, srebrne czy butelkowozielone idealnie komponują się z zaproszeniami eleganckimi. Jeśli natomiast organizujesz wesele boho czy vintage, możesz wybrać np. zaproszenia na ekologicznym, brązowym papierze lub z tematycznymi nadrukami. 

 

Co powinno znajdować się na zaproszeniu ślubnym?

 

Najważniejsze informacje, które zawsze powinny znajdować się na zaproszeniu ślubnym, to:

  • imiona Państwa Młodych wraz z numerami telefonów;
  • data i godzina ślubu;
  • miejsce ślubu oraz adres lokalu, w którym odbywać się będzie przyjęcie weselne.

 

W czołowym miejscu wpisz oczywiście imiona zapraszanych osób. Numery telefonów Państwa Młodych przydadzą się w momencie potwierdzania obecności, ewentualnie przy informowaniu o nagłych zdarzeniach losowych, uniemożliwiających przybycie na uroczystość. Dodaj również termin, do którego należy potwierdzić obecność. Jeśli planujesz wesele tematyczne lub w plenerze, a także gdy chcesz, aby na przyjęciu obowiązywał dress code, koniecznie umieść tę informację na zaproszeniu. 

 

Kiedy wręczać zaproszenia ślubne?

 

Jeśli planujesz wesele wiosną, jesienią lub zimą, wystarczy, że zaczniesz wręczać je 3 miesiące przed wydarzeniem. To wystarczający czas, aby goście zdążyli wziąć urlop i zaplanować swoją obecność. Jeśli jednak Twój ślub odbywać się będzie latem, a więc w sezonie urlopowym, możesz rozpocząć wręczanie zaproszeń nawet 6 miesięcy wcześniej. Alternatywą jest osobiste lub telefoniczne poinformowanie gości weselnych o planowanym ślubie – wówczas możesz rozdać zaproszenia także 3 miesiące przed weselem, ponieważ każdy już wcześniej będzie wiedział, że organizowana jest impreza. 

 

W jaki sposób wręczać zaproszenia ślubne?

 

Eleganckim zwyczajem jest wręczanie zaproszeń ślubnych osobiście. Jeśli wybierasz taką formę, pamiętaj, aby na jeden dzień nie planować wielu wizyt. Kultura wymaga spędzenia przynajmniej pół godziny w gościnie, aby móc porozmawiać z bliskimi i na spokojnie wypić kawę czy herbatę. 

Pamiętaj jednak, że czasy stale się zmieniają, w związku z czym osobiste wręczanie zaproszeń nie zawsze jest możliwe. Zwłaszcza jeśli Twoi goście mieszkają w różnych częściach Polski, Europy, a nawet świata. Równie eleganckie jest wysłanie zaproszeń pocztą i odbycie rozmowy telefonicznej odnośnie wydarzenia. 
 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź