8 rzeczy, których raczej nie powinno robić się samodzielnie przed ślubem

Czego lepiej nie robić samemu przed własnym ślubem i weselem?

fotografia: Koronki iwogg / Adam Ludwik Photography

 


Wielu sprytnych narzeczonych chce jak najwięcej rzeczy przed ślubem wykonać samodzielnie. Dzięki temu pragną nie tylko zaoszczędzić, ale także bardziej spersonalizować swoją uroczystość.

Przedstawiamy osiem rzeczy, których lepiej jest jednak nie robić samemu, tyko powierzyć to profesjonalistom. 

 

 

Dekoracje na ślub i wesele

 


1. Kompozycje kwiatowe

 

Kwiaty są bardzo ulotne i łatwo więdną, dlatego zajmować się nimi powinna osoba mająca ku temu odpowiednią wiedzę. Krótko przed ślubem zdecydowanie lepiej jest postawić na relaks.

Chyba nie chcesz w dniu ślubu martwić się o przycinanie łodyg i montaż bukietów? Dodatkowo, twoje kompozycje kwiatowe mogą nie sprostać twoim oczekiwaniom, nawet jeżeli jesteś świetnym ogrodnikiem.

Wynajęcie profesjonalnej kwiaciarni to najlepszy pomysł na uzyskanie pięknych bukietów ślubnych.

Jeżeli naprawdę chcesz nieco zaoszczędzić, zaopatrz się w kwiaty na giełdzie, a do stylizacji bukietów poszukaj zdolnej osoby dopiero raczkującej w tym biznesie.

 

fotografia: Love Story

 


2. Tort ślubny

 

Czy kiedykolwiek zastanawiałaś się, dlaczego torty weselne są aż tak drogie? Elegancki, wielopoziomowy deser jest trudny w przygotowaniu i bardzo czasochłonny.

Łatwo jest uszkodzić delikatne ozdoby, a jadalne złoto niekoniecznie musi wyglądać jak należy.

Ponieważ tort jest jednym z najważniejszych elementów wesela, jego upieczenie warto zlecić profesjonalistom.

 

fotografia: M.M. Rudiak Fotografia

 


3. Fotografia

 

Być może twój kuzyn robi ładne zdjęcia albo przyjaciel kupił sobie bardzo drogą lustrzankę, ale nie znaczy to, że warto powierzać im misję fotografowania twojego ślubu. To w końcu najważniejsza pamiątka z tego wyjątkowego dnia.

Na dobrym fotografie z pewnością nie warto oszczędzać. Tylko profesjonalista będzie wiedział wszystko o odpowiednim oświetleniu i innych aspektach technicznych.

 


4. Jedzenie na wesele

 

Nie warto przygotowywać żadnego jedzenia samodzielnie. To tylko dodaje niepotrzebnego stresu przed ślubem.

Dochodzi do tego miejsce do przechowywania produktów oraz logistyka transportu. Firma cateringowa na wesele z pewnością stanowi dużo lepsze rozwiązanie.

 

fotografia: Białe Kadry

 

 

5. Włosy i makijaż na wesele

 

W dniu ślubu chcesz wyglądać jak milion dolarów. Nawet jeżeli na co dzień jesteś mistrzynią makijażu i fryzjerstwa, wcale nie jest powiedziane, że w wyjątkowym stresie przedślubnej gorączki, umalowanie siebie i ułożenie włosów na ślub wyjdą ci tak samo perfekcyjnie.

Jeżeli jednak bardzo ci na tym zależy, koniecznie wykonaj próbę wcześniej i zrób dokładne zdjęcia efektów.

Dzięki temu dowiesz się, jak się prezentujesz również przed obiektywem fotografa.

 

fotografia: Koronki iwogg

 

 

6. Muzyka na wesele

 

Obecnie odtworzenie muzyki na weselu może być tak proste, jak naciśnięcie przycisku play w odtwarzaczu.

Nie warto się jednak na to decydować. Profesjonalista dopasuje odpowiednie melodie do danej sytuacji i aktualnego nastroju gości.

Dodatkowo, takie osoby nawiązują interakcje z gośćmi, a co za tym idzie – są oni również odpowiedzialni za dobrą zabawę. Oprócz tego, rezygnujesz ze wszystkich problemów technicznych, jakie tylko mogą się pojawić.

 

fotografia: Dwie Wieże

 

 

7. Strój na wesele i poprawiny

 

Być może jesteś bardzo zdolną krawcową, ale nigdy nie decyduj się na DIY swojej ślubnej sukni. Wynika z tego wiele stresu, bo jeden błąd może zrujnować całą wizję twojej wymarzonej kreacji.

Jeżeli nie możesz znaleźć w sklepie idealnego modelu, rozważ pomoc wyspecjalizowanej krawcowej.

Cena nie powinna być w tym przypadku przeszkodą, bo lepiej wydać jest pieniądze na profesjonalną  usługę, niż później żałować.

 

 

8. Wszystko, co czasochłonne

 

Zgodnie z ogólną zasadą, nie powinnaś samodzielnie wykonywać niczego, co jest bardzo czasochłonne. Niepotrzebnie tworzy to stres i presję.

Wykonaj maksymalnie jeden projekt ślubne DIY i to z dziedziny, która sprawia ci faktyczną przyjemność.

Najlepiej zdecydować się na coś łatwego, takiego jak stworzenie indywidualnych numerów stołów, podziękowanie dla gości lub drobne dekoracje.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 

 

Zobacz także:

ŚLUBNE DIY – 11 RZECZY O KTÓRYCH NIKT CI NIE POWIE!

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź