8 rzeczy, o których Panna Młoda zapomina idąc na próbny makijaż i fryzurę

Warto wcześniej mieć całościową wizję swojego wyglądu w tym wyjątkowym dniu, jak również sprawdzić na sobie zdolności i profesjonalizm stylistki i fryzjera.

Wizerunek Panny Młodej nie kończy się na sukni marzeń, doskonale dobranej bieliźnie czy dodatkach. By osiągnąć spójną i zachwycającą stylizację, trzeba także postarać się o odpowiednio dobrany makijaż i fryzurę. 

Próbna stylizacja nie jest czymś obowiązkowym, jednak oszczędzi Ci sporo stresu w dniu ślubu, kiedy to nie wiesz, jakiego efektu się spodziewać po wyjściu z salonu. Warto wcześniej mieć całościową wizję swojej ślubnej stylizacji, jak również  sprawdzić doświadczenie stylistki i fryzjera.

 

źródło: wellnessacademie.com

 

Poniżej 8 ważnych rzeczy, o których każda Panna Młoda powinna pamiętać, wybierając się na próbną stylizację.
 
1. Daj sobie odpowiednio dużo czasu

Nikt nie powiedział, że pierwszy próbny makijaż i fryzura mają być właśnie tymi, które zapragniesz mieć w dniu swojego ślubu. Może się zdarzyć, że Twoja koncepcja wyglądu ulegnie zmianie.

Biorąc to pod uwagę, ważne jest, by pierwszą próbną fryzurę i makijaż wykonać co najmniej 3 miesiące przed planowaną datą ślubu.Zagwarantuje Ci to także możliwość dokonania ewentualnych zmian czy dokupienia odpowiednich dodatków do fryzury.
  
2. Zadbaj o wygląd cery

Na kilka dni przed próbnym makijażem, pójdź na regulację i/lub hennę brwi. Ich kształt powinien być taki sam jak w dniu ślubu.

Na oczyszczanie twarzy, peeling enzymatyczny bądź mikrodermabrazję najbezpieczniej będzie zdecydować się na tydzień przed makijażem próbnym.

 

źródło: rhiannafrend.co.uk
 
 
3. Przygotuj włosy

Zadbaj o nie jak najwcześniej. Stosuj odpowiednio dobrane odżywki, olejki i kuracje, najlepiej dobrane przez fryzjerkę, która będzie później wykonywać próbne czesanie.

Twoje włosy powinny być zdrowe, dobrze odżywione i podatne na układanie.

 

4. Weź ze sobą dodatki do fryzury

Jeśli w Twojej ślubnej stylizacji ma pojawić się welon, toczek lub kwiatowa kompozycja we włosach, koniecznie przynieś wybrany dodatek do salonu. Jest to niezbędne, by dobrać odpowiednią fryzurę.   

 

źródło: manchestermakeupartist.com


5. Mów o swoich pomysłach

Przekopując Instagram, z pewnością posiadasz już sporą liczbę inspiracji. Wybierz z nich kilka, które uważasz za najlepsze i udaj się z nimi do salonu.

Dzięki temu stylistka będzie wiedziała, co Ci się podoba, a to z uwzględnieniem Twojego typu urody pomoże stworzyć idealną stylizację.  
 
6. Zrób zdjęcie swojej sukni

Twój makijaż i fryzura powinny być nie tylko perfekcyjnie dobrane do typu urody i cery. Podczas przymiarki sukni, poproś o zrobienie zdjęcia.

Pokazując je makijażystce i fryzjerce, będziesz mieć pewność, że zostanie ona wzięta przez nie pod uwagę, co przyczyni się do spójnej stylizacji. 
 

źródło: thesweetestoccasion.com


7. Załóż coś w kolorze swojej sukni

Niech kolor bluzki, którą założysz w dniu próbnego makijażu i fryzury posiada jak najbardziej zbliżony odcień do Twojej sukni.
 
 
8. Wykorzystaj ten dzień na sesję narzeczeńską lub/i wieczór panieński

Jeśli w dniu próbnej stylizacji zdecydujesz się także na sesję, sprawdzisz, jak makijaż i fryzura będą sprawować się przed profesjonalnym obiektywem.

Z kolei wieczór panieński może pokazać Ci ich trwałość w trudnych warunkach ;)

 

źródło: bridalmusings.com

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź