8 sekretów dotyczących włosów, które każda panna młoda powinna poznać przed ślubem

Jak zadbać o włosy gdy jesteś przed ślubem?

źródło: Koronki iwogg


Oto osiem niesamowitych tajemnic dotyczących włosów, które musisz poznać w tym sezonie, aby Twoja fryzura ślubna wyglądała idealnie i zdrowo podczas Twojego wielkiego dnia.

 

Jak zadbać o włosy przed ślubem?


1. Do snu używaj poduszki z naturalnej tkaniny. Używaj poduszki powleczonej materiałem, który nie powoduje elektryzowania się Twoich włosów. Dobrym wyborem jest naturalny jedwab, który powoduje, że włosy po nim delikatnie spływają i naprawdę odpoczywają w nocy.


2. Dobrym pomysłem bedzie nawilżacz powietrza. Trzymaj go pod ręką, aby zablokować wilgoć. Uruchom nawilżacz przy łóżku podczas snu. Maszyna doda dodatkowej wilgoci do powietrza, przeciwdziałając suchemu powietrzu spowodowanemu przez grzejnik.

 

źródło: ElianaKresa

 


3. Bierz krótsze prysznice. Ogranicz swoje prysznice do zaledwie kilku minut i pomiń wysoką temperaturę wody, aby zapobiec wysuszeniu się skóry głowy.


4. Użyj olejku z drzewa herbacianego jako alternatywy dla szamponu przeciwłupieżowego. Czy cierpisz na suchą skórę głowy? Uspokój ją olejem z drzewa herbacianego, naturalną alternatywą dla szamponów przeciwłupieżowych.

 

fotografia: Łapacze Wspomnień

 


5. Dodatkowo nawilżaj włosy olejem kokosowym. Raz w tygodniu głęboko odżywiaj włosy takim olejem kokosowym. Wcieraj we włosy około 3-5 łyżek podgrzanego oleju kokosowego, a następnie pozwól olejowi działać przez kilka godzin. Weź prysznic i nałóż szampon jak zwykle.


6. Jeśli lubisz czapki, wybierz bawełniane nakrycia głowy. Ta tkanina wytwarza mniej elektryczności statycznej niż wełna lub akryl. Twoje włosy pozostaną silne i zdrowe.

 

fotografia: Adam Ludwik Photography

 


7. Nie wychodź z domu z mokrymi lub wilgotnymi włosami, ponieważ może to spowodować zamrożenie pasm na zewnątrz i doprowadzić do ich złamania. Nie wspominając już, że możesz się przeziębić.


8. Zimą załóż jedwabny szal. Przed założeniem czapki zimowej owiń włosy szalikiem, aby zapobiec uszkodzeniom i zachować je w nienaruszonym stanie.

 

źródło: Jeżka

 

 

Zobacz także:

8 RZECZY, O KTÓRYCH PANNA MŁODA ZAPOMINA IDĄC NA PRÓBNY MAKIJAŻ I FRYZURĘ

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź