9 zasad ślubnych, które powinna przestrzegać każda młoda para

Przedstawione zasady nie tylko są zgodne z savoir vivre’em, ale również ułatwiają planowanie ślubu i dbają o harmonijny przebieg całej uroczystości.


Między przestarzałymi wytycznymi, które nie mają zastosowania do nowoczesnych zaślubin, istnieje jeszcze kilka zasad ślubnych, których powinniście przestrzegać. Dotyczą one zarówno Panny Młodej jak i Pana Młodego.

 

źródło: instagram.com1.  Przedślubne spotkania organizacyjne

Niektóre pary organizują przedślubne spotkanie. Nie zapraszajcie na nie nikogo, kogo nie planujecie zaprosić na prawdziwy ślub. To niezręczne i może wręcz zranić pominiętą osobę.

 

źródło: weddingforward.com

 

2. Lista prezentów

Do zaproszenia ślubnego nie dołączajcie listy prezentów. Lepiej stwórzcie prostą stronę internetową poświęconą swojemu weselu i tam umieszczajcie tego typu informacje. Chyba nie chcecie, by całość wyglądała jak zabieganie o podarunek?

 

źródło: brit&co

 

3. Social Media 

Nie zapraszajcie gości za pośrednictwem SMS-ów lub poprzez social media. To naprawdę niestosowne. Dotyczy to również późniejszych podziękowań.

 

źródło: Best Deals of the Day

 

4. Zaproszenia

Osoby powiadomione o dacie i szczegółach wesela, wypada na nie zaprosić. Nie wysyłając zaproszenia sugerujecie, że dana osoba „nie jest już zaproszona”, a to z pewnością nie jest przypadek.

 

źródło: Pipkin Paper Co

 

5. Osoba towarzysząca

Jeżeli tylko znacie dane osoby towarzyszącej, która przyjdzie na wesele razem z gościem, wypada je napisać. To pozwoli im poczuć się naprawdę mile widzianymi. 

 

źródło: Something Turquoise

 

6. RSVP

Miłym gestem jest dodanie do zaproszenia kartki RSVP w formie koperty lub kartki pocztowej z już naklejonym znaczkiem. Goście dzięki temu oszczędzą swój czas.

 

źródło: etsy.com

 

7. Nauki przedmałżeńskie

Nauki przedmałżeńskie postarajcie się przejść jak najwcześniej przed ślubem. Po co dodatkowo zaprzątać sobie tym głowę na chwilę przed godziną zero?

 

źródło: stylemepretty.com

 

8. Obsługa wesela

Pamiętajcie o przygotowaniu jedzenia i picia dla obsługi wesela. Doliczcie te osoby do listy gości.

 

źródło: Chic & Stylish Weddings

 

9. Pisemne podziękowania

Jeżeli ktoś wyśle wam prezent, nie zapomnijcie o miłym podziękowaniu.

 

źródło: 4lovepolkadots


Przedstawione proste zasady nie tylko są zgodne z savoir vivre’em, ale również ułatwiają planowanie ślubu i dbają o harmonijny przebieg całej uroczystości.

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź