Błędy które możesz popełnić planując ślub na świeżym powietrzu

Wesele plenerowe staje się w naszym kraju coraz popularniesze. Z pewnością pozostawi po sobie wspaniałe wspomnienia, jeśli oczywiście będzie dobrze zaplanowane i zorganizowane.

fotografia: VeryLuckyStar

 

Za organizacją wesela plenerowego przemawia fakt większej przestrzeni i swobody, a co za tym idzie większych możliwości niż w przypadku imprez w zamkniętej przestrzeni. Dzisiaj poziom organizacji wesel na świeżym powietrzu nie odbiega niczym od tych w salach weselnych, a często nawet je przewyższa.

Fotograf i kamerzysta będą wdzięczni za naturalne światło, a nam pozostaną na pamiątkę wspaniałe, oryginalne ujęcia.

Oczywiście wszystko się uda, jeśli dopniemy całe to (niełatwe z resztą) przedsięwzięcie na ostatni guzik. Zobaczcie, na czym możecie się potknąć. 

 

 

Wesele w plenerze

 

Samodzielna organizacja

 

Często panuje dość mylne przekonanie, że wesele plenerowe jest łatwiejsze i tańsze w organizacji od tradycyjnego. W praktyce jest jednak zupełnie na odwrót. W zamkniętym lokalu nie trzeba zabezpieczać się przed kaprysami pogody, nie ma problemów technicznych z nagłośnieniem czy serwowaniem posiłków. Koniecznością jest dokładne zaplanowanie wielu detali, by wszystko odbyło sie zgodnie z planem.

Obecnie coraz więcej wedding plannnerów specjalizuje się w weselach plenerowych. Powierzając wedding plannerowi organizację naszego wielkiego dnia, będziemy mieć pewność, że nic nie umknie naszej uwadze.  

 

fotografia: Bauaban Fotografia

 

 

Nie doczytanie umowy na wynajem namiotu

 

Gdy spotykacie się z przedstawicielem firmy, która wynajmuje hale namiotowe, dokładnie przeanalizujcie umowę.

W pełni profesjonalny namiot przygotowany na elegancką uroczystość ślubną powinien zawierać podłogę z wykładziną, draperię, ozdobne żyrandole, podest dla zespołu a także agregat obsługiwany przez pracownika firmy.

Oczywiście w cenie powinny zawierać się także: transport, montaż i obsługa techniczna.

 

fotografia: WhiteStory.pl

 


Zapominanie o ważnych szczegółach

 

Zanim wynajmiemy namiot weselny i odhaczymy ten koszt w naszym budżecie, weźmy pod uwagę dodatkowe kwestie, z którymi często też związane są kolejne wydatki.

Z pewnością należy dokładnie ustalić niezbędną powierzchnię, na której zmieści się określona ilość stołów, odpowiednio duży parkiet oraz dodatkowe miejsce na bufety.

Warto dowiedzieć się także o rodzaj oświetlenia, ogrzewanie oraz zapytać o kolor wykładziny/ okryć na krzesła, by móc dopasować do nich dekoracje. 

 

fotografia: WhiteStory.pl

 

 

Niedopilnowanie kwestii posiłków

 

Jedzenie na weselu jest niezwykle ważnym elementem. Warto dokładnie przemyśleć jak ma wyglądać plenerowe menu i z jakich usług będziemy korzystać przy jego realizacji. Jeśli uroczystość odbędzie się na przykład w ogrodzie lub parku przy hotelu, najprościej będzie skorzystać z tamtejszych usług.

Jeśli jednak wybieramy inne miejsce, konieczne będzie podpisanie umowy ze sprawdzoną firmą cateringową, ustalając wszystkie szczegóły.

 

fotografia: Malachite Meadow

 

 

Zobacz także:

5 BŁĘDÓW, KTÓRE POPEŁNIAJĄ ŚWIADKOWE

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź