Chabrowy błękit

Chabrowy błękit to kolor, który tętni pozytywną energią i rozświetli stylizację ślubną.

fotografia: Zuzanna i Marcin Karetta

 

 

Ślubne dodatki w kolorze chabrowym

 

Jeżeli pragniecie podkreślić ceremonię ślubną i wesele kolorem przewodnim, który zatętni pozytywną energią, rozświetli stylizację, wywoła uśmiech i wspomnienia gorącego lata, być może zdecydujecie się na chabrowy błękit?

Chaber bławatek dostępny jest jedynie w letnie miesiące, kiedy to wraz z makiem i rumiankiem przetyka pola pełne zbóż. Na szczęście jego cudowną barwę możesz wpleść w aranżację wesela bez względu na porę roku. 

 

 

 

Chabry na ślubie i weselu


Jeśli wasz dzień wypada właśnie latem, chabry doskonale odnajdą się w bukiecie ślubnym. Są wytrzymałe jako kwiaty cięte, w odróżnieniu od maków polnych spokojnie wytrwają cały dzień.

Chabrowy błękit świetnie komponuje się nie tylko z bielą, którą w genialny sposób podkreśla, ale i z innymi kolorami, jak żółcienie, róże czy czerwienie. Dlatego w bukietach "dogada się" z innymi gatunkami kwiatów - połącz chabry z rumiankami, słonecznikami, hortensją czy wybuchową wielokolorową mieszanką. Pojedyncze chabrowe plamki w białym bukiecie, podkreślone wstążką wokół łodyg w tym kolorze to przepis na subtelny letni bukiet pełen elegancji.

Chabrowo-białe konfetti wręczone w rożkach gościom to pomysł na "posypkę" na szczęście, która zastąpi ryż czy monety.

 

 

 


Swój strój możesz uzupełnić totalnie wyjątkowymi chabrowymi szpilkami z satynowym połyskiem. Zaproponuj swojej świadkowej czy druhnom niebieską suknię w modrym odcieniu, a stworzycie doskonały obrazek, od którego trudno będzie oderwać wzrok ;)

 

 

 

Sala weselna z chabrowym wykończeniem będzie stanowić najpiękniejszą kontynuację twojej stylizacji. Obrusy, serwetki, wazony z kwiatami w chabrowej barwie (i kwiatami bławatka lub kompozycjami z polnych kwiatów), dekoracje krzeseł, pompony, bibułowe kule-lampiony, girlandy - kolor można wpleść naprawdę w wielu miejscach, dzięki czemu całość nabierze spójnego, eleganckiego klimatu.

 

 

 


Oczywiście zawsze warto pamiętać, jak pięknym dodatkiem, nie tylko do menu, ale i dekoracyjnym, jest wasz weselny tort. Biały z dodatkiem chabrowego, cały skąpany w modrym błękicie czy w towarzystwie innego koloru lub kwiatowych akcentów... 

A wiecie, że chabry możecie wyhodować w swoim ogródku lub w balkonowych skrzynkach? Nie jest to trudne zadanie, a bukiet ślubny z kwiatów, które wzrastały pod waszą czułą opieką nabiera dodatkowej wartości.

 

 

Zaloguj się, aby dodać komentarz

Ta witryna używa plików cookie do celów funkcjonalnych oraz statystycznych. Potwierdź zapoznanie się z komunikatem i nie pokazuj go więcej. Potwierdź